نتیجه‌ای یافت نشد.

حوثی‌ها وارد خاک عربستان شدند

شناسه خبر: 174039 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۱۳ : ۱۰ : ۰۰
حوثی‌ها وارد خاک عربستان شدند
روز دوشنبه خبر رسید که نیروهای یمنی در جنگ با عربستان توانسته‌اند خسارت قابل‌توجهی به طرف مقابل وارد کنند.
۵۵آنلاین :

 به گزارش سایت المسیره وابسته به انصارالله یمن، نیروهای وابسته به جنبش انصارالله یمن از عملیاتی نظامی خبر دادند که طی آن توانستند کنترل پایگاه‌های ارتش عربستان در استان عسیر در جنوب این کشور را در دست بگیرند. این سایت به نقل از یک منبع نظامی در جنبش انصارالله اعلام کرد: نیروهای انصارالله چهار مرکز تجهیزات نظامی را در حمله‌ای توپخانه‌ای ویران کرده و تلاش برای نفوذ در این جبهه را ناکام گذاشتند که این عملیات چند کشته و زخمی بر جای گذاشت.
منبع یاد شده با اشاره به اینکه مقابله با تلاش‌ها برای نفوذ به این جبهه موجب کشته و زخمی شدن چند نفر شد، تاکید کرد: سه مرکز تجهیزات نظامی در حمله‌ای توپخانه‌ای از کار افتادند. این منبع افزود: نیروهای وابسته به انصارالله به پایگاه‌های این مزدوران واقع در مقابل گذرگاه «علب» یورش بردند که به کشته شدن چند نفر انجامید. همچنین او گفت: تعداد دیگری از سربازان ارتش عربستان در حمله توپخانه‌ای به مناطق تجمع‌شان در منطقه الحماد در نجران واقع در مرز این کشور با یمن کشته شدند. وی ادامه داد: در حمله توپخانه‌ای دیگری در شرق الدود در منطقه جیزان (جازان) واقع در جنوب عربستان نیز پنج خودروی زرهی ارتش عربستان منهدم شدند.

نیروهای وابسته به انصارالله روز پنج‌شنبه عربستان و امارات را تهدید کردند اگر سیاست‌ها و حملات مستمر خود علیه یمنی‌ها را متوقف نکنند، پاسخ شدیدی به آنها خواهند داد. انصارالله کمی قبل اعلام کرد، دو زیرساخت وابسته به شرکت آرامکوی عربستان را با پهپاد هدف قرار داده است. گروه انصارالله اعلام کرده است، حملات ۱۴ مه به دو تاسیسات وابسته به آرامکوی عربستان سرآغاز عملیاتی برای هدف قرار دادن ۳۰۰ هدف حیاتی و نظامی در عربستان، امارات و یمن است. یک منبع وزارت دفاع وابسته به دولت انصارالله در صنعا در بیانیه‌ای اعلام کرد، عملیات نهم رمضان سرآغازی برای عملیات نظامی آتی است که از طریق آن نیروهای مسلح مجموعه‌ای از اهداف وابسته به ائتلاف متجاوز شامل ۳۰۰ هدف حیاتی و نظامی را هدف قرار خواهند داد.

این منبع افزود: این عملیات نخستین عملیاتی است که نیروهای مسلح براساس لیست اهداف در نظر گرفته‌ای که ماه مارس اعلام کردند، هدف قرار دادند. به این ترتیب ۲۹۹ هدف همچنان باقی است. به گفته این منبع، این اهداف شامل دفاتر، تاسیسات نظامی و حیاتی در امتداد جغرافیای امارات و عربستان و نیز تاسیسات، مقرها و پایگاه‌های نظامی وابسته به ائتلاف متجاوز در یمن خواهد بود. این منبع خاطرنشان کرد: اقدام دشمن در کشتار ملت یمن و غارت منابع و ثروت‌های آن و نقض حاکمیت کشور به منزله ادامه واکنش قانونی ما به‌واسطه عملیات خاص است که سطح توانمندی نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در چارچوب اجرای استراتژی دفاعی را منعکس می‌کند.

همزمان با این تحولات سعودی‌ها مدعی شدند که یمنی‌ها با موشک مکه را هدف قرار داده‌اند اما این ادعا با تکذیب شدید یمنی‌ها مواجه شد. سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز دوشنبه در واکنش به اتهام سعودی‌ها علیه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مبنی بر هدف قرار دادن منطقه مکه مکرمه با موشک بالستیک اعلام کرد: این اولین بار نیست که نظام سعودی مدعی هدف قرار دادن مکه از سوی ما می‌شود. او افزود: نظام سعودی با این ادعاها تلاش ‌می‌کند حمایت و تاییدی را برای حملات وحشیانه‌اش علیه ملت بزرگ یمن به دست آورد. روزنامه عکاظ عربستان که وابسته به ولیعهد سعودی است، صبح روز دوشنبه مدعی شده بود، انصارالله به سمت شهر الطائف و جده از توابع منطقه مکه مکرمه در غرب عربستان موشک بالستیک شلیک کرده و سامانه‌های دفاع هوایی ائتلاف متجاوز عربی این حملات را رهگیری کرده‌اند.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دیدن «دیوها» که کاری ندارد.

در این میان اما راننده‌ای هم در شهر قزوین پیدا می‌شود که روی شیشه خودروی خود نوشته: «کرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر