حمله پلیس فرانسه به معترضان نشست گروه 7

شناسه خبر: 186948 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون يكشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸, ۳۷ : ۰۲ : ۰۰
حمله پلیس فرانسه به معترضان نشست گروه 7
پلیس ضد شورش فرانسه برای متفرق کردن معترضان به نظام سرمایه داری که در نزدیکی محل برگزاری نشست جی هفت گردهم آمده بودند، به گاز اشک آور و آب فشار قوی متوسل شد.
۵۵آنلاین :

به نقل از رویترز، در شرایطی که «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه میزبان سران شش کشور صنعتی و ثروتمند جهان برای نشست سه روزه جی هفت است، پلیس ضد شورش فرانسه برای متفرق کردن معترضان نظام سرمایه داری از گاز اشک آور و آب فشار قوی استفاده کرد.

این در حالی است که سر دادن شعارهایی همچون «همه از پلیس بیزارند» از سوی معترضان، اعتراضات صلح آمیز و قانونی اوایل روز شنبه را به خشونت کشید.

گفتنی است فرانسه که ماههاست شاهد اعتراضات ضد دولتی است، برای تضمین امنیت سران کشورهای شرکت کننده در نشست جی هفت ۱۳۰۰۰ هزار نیروی پلیس را به خدمت گرفته است.

با وجود تمام این تدابیر امنیتی، هزاران تن از فعالان ضد جهانی شدن، جدایی طلبان باسک و معترضان «جلیقه زرد» از شهر فرانسوی آندی به سمت ارون در اسپانیا راهپیمایی کرده و با حمل بنرهایی خواستار اقدام فوری در مورد وضعیت اقلیمی، حقوق همجنسگرایان و یک الگوی اقتصادی عادلانه تر شدند.

گفته می شود که روز جمعه در جریان پرتاب یک خمپاره دست ساز توسط معترضان در نزدیکی محل گردهمایی مخالفان جی هفت در شهر آندی فرانسه چهار افسر پلیس به طور جزئی زخمی شدند. در مقابل، نیروهای پلیس ۱۷ نفر را به دلیل پوشاندن چهره اشان بازداشت کرد.


منبع : مهر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حمله به عین الاسد چقدر از توانایی های نظامی ایران را نشان می دهد؟

گزارش نیویورک تایمز را بخوانید

مقام معظم رهبری در نمازجمعه تهران:‌ از مذاکره ابایی نداریم اما نه با آمریکا

برخی با کمک رسانه‌های بیگانه و آرایش سقوط هواپیما سعی کردند یوم‌الله‌های این مدت را به حاشیه ببرند. عده‌ای جوانند و فریب می‌خورند ولی برخی اینگونه نیستند و حاضر نیستند منافع ملی را درک کنند و آنچه در زبان دشمن است تکرار می‌کنند. دشمن از سقوط هواپیما خوشحال شد که توانست نظام و سپاه را زیر سوال ببرند ولی اشتباه کردند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ فرار کانگوروها و ادامه آتش سوزی ها در استرالیا

ویدئو؛ سوسمار مونیتور زیر کاپوت تویوتا در تایلند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر