حمله پلیس فرانسه به معترضان نشست گروه 7

شناسه خبر: 186948 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون يكشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸, ۳۷ : ۰۲ : ۰۰
حمله پلیس فرانسه به معترضان نشست گروه 7
پلیس ضد شورش فرانسه برای متفرق کردن معترضان به نظام سرمایه داری که در نزدیکی محل برگزاری نشست جی هفت گردهم آمده بودند، به گاز اشک آور و آب فشار قوی متوسل شد.
۵۵آنلاین :

به نقل از رویترز، در شرایطی که «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه میزبان سران شش کشور صنعتی و ثروتمند جهان برای نشست سه روزه جی هفت است، پلیس ضد شورش فرانسه برای متفرق کردن معترضان نظام سرمایه داری از گاز اشک آور و آب فشار قوی استفاده کرد.

این در حالی است که سر دادن شعارهایی همچون «همه از پلیس بیزارند» از سوی معترضان، اعتراضات صلح آمیز و قانونی اوایل روز شنبه را به خشونت کشید.

گفتنی است فرانسه که ماههاست شاهد اعتراضات ضد دولتی است، برای تضمین امنیت سران کشورهای شرکت کننده در نشست جی هفت ۱۳۰۰۰ هزار نیروی پلیس را به خدمت گرفته است.

با وجود تمام این تدابیر امنیتی، هزاران تن از فعالان ضد جهانی شدن، جدایی طلبان باسک و معترضان «جلیقه زرد» از شهر فرانسوی آندی به سمت ارون در اسپانیا راهپیمایی کرده و با حمل بنرهایی خواستار اقدام فوری در مورد وضعیت اقلیمی، حقوق همجنسگرایان و یک الگوی اقتصادی عادلانه تر شدند.

گفته می شود که روز جمعه در جریان پرتاب یک خمپاره دست ساز توسط معترضان در نزدیکی محل گردهمایی مخالفان جی هفت در شهر آندی فرانسه چهار افسر پلیس به طور جزئی زخمی شدند. در مقابل، نیروهای پلیس ۱۷ نفر را به دلیل پوشاندن چهره اشان بازداشت کرد.


منبع : مهر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

مدل آموزشی قدیم نتایج جدیدی ندارد

از خصایص بارز نظام آموزشی ایران جانشین شدن نمره به جای تعلیم و تربیت است.

مصون‌شدن صندوق بازنشستگی نفت از بازرسی

صندوق بازنشستگی صنعت نفت از آن صندوق‌هایی است که حرف‌و‌حدیث درباره نحوه عملکرد آن و بروز تخلف در زیرمجموعه‌هایش زیاد منتشر می‌شود. براساس متن شکواییه تحویل‌داده‌شده به دیوان عدالت اداری به نظر می‌رسد شاکی نگران است که سرنوشت صندوق بازنشستگی صنعت نفت هم مشابه صندوق فرهنگیان شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : حوثی ها: با ۱۰ پهپاد به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان حمله کردیم

ویدئو : یک خانواده روس به ۱۲ راکون پناه دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر