حمله سایبری ویکی‌پدیا را از دسترس خارج کرد

شناسه خبر: 189039 سرویس: جهان ، فناوری ، گوناگون يكشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸, ۴۳ : ۱۹ : ۰۰
حمله سایبری ویکی‌پدیا را از دسترس خارج کرد
در پی حمله سایبری گسترده به تارنمای ویکی‌پدیا، این دانشنامه آنلاین از دسترس کاربران در اروپا و خاورمیانه خارج شد.
۵۵آنلاین :

به گزارش تارنمای شبکه خبری «راشاتودی»، حمله سایبری به تارنمای ویکی‌پدیا که روز جمعه آغاز شده و به روز شنبه نیز کشیده شد، این دانشنامه را از دسترس میلیون‌ها کاربر در انگلستان، لهستان، هلند، فرانسه، آلمان، ایتالیا و برخی کشورهای خاورمیانه خارج کرد.

سخنگوی بنیاد ویکی‌مدیا (سازمان خیریه بانی ویکی‌پدیا) در بیانیه‌ای اعلام کرد که این تارنما به دلیل "حمله مخرب عوامل خرابکار ناشناس"، از دسترس خارج شده است اما به جزئیات بیشتری اشاره نکرد.

به نقل از حساب توییتری ویکی‌پدیا به زبان آلمانی، این حمله یک حمله "منع سرویس توزیع شده" (distributed denial-of-service) بوده است. در حملات منع سرویس توزیع شده، هکرها با تحمیل حجم ترافیک بیش از تحمل یک سرور یا شبکه، آن را از کار می‌اندازند.

ویکی‌پدیا در ادامه توییت خود در این باره با محکوم کردن حملاتی از این دست عنوان کرد که تلاش‌ها برای از کار انداختن این تارنما «حقوق بنیادین همه افراد برای دسترسی و انتشار آزادانه اطلاعات را تهدید می‌کند.»    


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

كابوس دارو براى بيماران.

عدم دسترسى ايران به دانش ساخت تمامى داروها ايران را در معضل قرار داده است

پیشنهاد تاسیس بانک دولتی جدید

در طرح قانون جامع بانکداری جمهوری اسلامی ایران که توسط کمیسیون اقتصادی مجلس تهیه شده، پیشنهاد تاسیس بانک جدید دولتی با نام بانک توسعه‌ای داده شده است؛ بانکی که قرار است زیر نظر بانک مرکزی به فعالیت بپردازد. کارشناسان از دو جهت تاسیس چنین بانکی را برای نظام بانکداری ایران خطرناک می‌دانند: خطر اول مربوط به فشار ایجاد این بانک به پایه پولی و پول‌پاشی بیشتر در جهت حمایت از طرح‌های توسعه‌ای است. خطر دوم نیز مربوط به تجربیات شکست‌خورده بانک‌های توسعه‌ای در کشورهای توسعه‌یافته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : اعتراض سیاسی عجیب در برزیل

ویدئو : اعتراض دوچرخه سواران آلمان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر