نتیجه‌ای یافت نشد.

حماسه ‏ی سیاهکل

شناسه خبر: 173188 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۰۰ : ۱۹ : ۰۰
حماسه ‏ی سیاهکل
«حماسه سیاهکل» نام کتابی است که به تازگی در انتشارات نکاه منتشر شده است.
۵۵آنلاین :

رویداد سیاهکل اولین حرکت مسلحانه‌ی سیاسی در تاریخ معاصر ما محسوب می‌شود؛ این حرکت که به دست چریک‌های وابسته به سازمان چریک‌های فدایی خلق انجام شد، ناموفق بود. اما خیلی زود میان گروه‌های سیاسی چپ به عنوان یک واقعه‌ی مؤثر در ضربه‌پذیر بودن نظام پهلوی معرفی شد.«حماسه‌ی سیاهکل» متن جامع و کاملی است که او درباره‌ی این واقعه نوشته است. این کتاب به کوشش انوش صالحی منتشر شده که قبل‌تر سه کتاب مهم دیگر از او درباره‌ی چپ و چپ‌ها منتشر شده بود. صالحی نویسنده‌ی کتاب‌های «راوی بهار»، «مصطفی شعاعیان» و «رمانتیسیسم انقلابی» بوده.

«حماسه‌ی سیاهکل» هم اول در سوئد منتشر شده و بعد سال‌ها برای اولین‌بار در ایران منتشر می‌شود. اگرچه ناشر در مقدمه‌اش شرح داده که شک و شبهه‌هایی جدی درباره‌ی موثق بودن متن وجود دارد. با‌این‌حال انتشارات «نگاه» دو مقاله را ضمیمه‌ی آن کرده که طبق آنها صالحی از صحت متن دفاع می‌کند و به ایرادها پاسخ می‌گوید. با‌این‌حال «حماسه‌ی سیاهکل» متنی است منتسب به حمید اشرف، متنی که برای شناخت یک دوره‌ی تاریخی لازم و ضروری است. انتشارات نگاه کتاب را با قیمت ۳۰ هزار تومان منتشر کرده است.


منبع : سازندگی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

Endgame کشور با غرب چیست؟

پهلوی اول با تصورِ اینکه آلمان نازی در جنگ جهانی دوم، فاتح نهایی خواهد بود فعالیتِ گستردۀ آلمانها در ایران را تسهیل کرد. پهلوی اول تصور نمی‌کرد که انگلستان و شوروی علیه آلمان متحد شوند و با همراهی آمریکا، آلمانِ نازی را شکست دهند. این تحلیل Fixed و Rigid بدانجا انجامید که لندن و مسکو در عرض چهار ساعت ایران را اشغال کردند و به پهلوی اول خاتمه دادند.

ذهنیت کودکان ما را چه کسانی می‌سازند؟

مدیر شبکه کودک از نگرانی اش در خصوص ورود شبکه بی بی سی فارسی به تولید برنامه های ویژه کودکان گفته است دغدغه محمد سرشار از جنبه های مختلف قابل بررسی است اما نیاز است با دقت بیشتری به این گفته ها اندیشیده شده و در مواجهه با این موضوع واکنشی مناسب در پیش گرفت:

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر