نتیجه‌ای یافت نشد.

حماسه ‏ی سیاهکل

شناسه خبر: 173188 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۰۰ : ۱۹ : ۰۰
حماسه ‏ی سیاهکل
«حماسه سیاهکل» نام کتابی است که به تازگی در انتشارات نکاه منتشر شده است.
۵۵آنلاین :

رویداد سیاهکل اولین حرکت مسلحانه‌ی سیاسی در تاریخ معاصر ما محسوب می‌شود؛ این حرکت که به دست چریک‌های وابسته به سازمان چریک‌های فدایی خلق انجام شد، ناموفق بود. اما خیلی زود میان گروه‌های سیاسی چپ به عنوان یک واقعه‌ی مؤثر در ضربه‌پذیر بودن نظام پهلوی معرفی شد.«حماسه‌ی سیاهکل» متن جامع و کاملی است که او درباره‌ی این واقعه نوشته است. این کتاب به کوشش انوش صالحی منتشر شده که قبل‌تر سه کتاب مهم دیگر از او درباره‌ی چپ و چپ‌ها منتشر شده بود. صالحی نویسنده‌ی کتاب‌های «راوی بهار»، «مصطفی شعاعیان» و «رمانتیسیسم انقلابی» بوده.

«حماسه‌ی سیاهکل» هم اول در سوئد منتشر شده و بعد سال‌ها برای اولین‌بار در ایران منتشر می‌شود. اگرچه ناشر در مقدمه‌اش شرح داده که شک و شبهه‌هایی جدی درباره‌ی موثق بودن متن وجود دارد. با‌این‌حال انتشارات «نگاه» دو مقاله را ضمیمه‌ی آن کرده که طبق آنها صالحی از صحت متن دفاع می‌کند و به ایرادها پاسخ می‌گوید. با‌این‌حال «حماسه‌ی سیاهکل» متنی است منتسب به حمید اشرف، متنی که برای شناخت یک دوره‌ی تاریخی لازم و ضروری است. انتشارات نگاه کتاب را با قیمت ۳۰ هزار تومان منتشر کرده است.


منبع : سازندگی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

خاطرات هاشمی و ضربه های او به افراد

هاشمی رفسنجانی وقتی در قدرت بود هر کاری دلش خواست انجام داد اما کسانی که ضربه خوردند و مخالف سیاست های او بودند نباید حتی  دلگیر باشند .

نفوذ خویشاوندان در اقتصاد ايران

نشست جایگاه فساد و شفافیت در حکمرانی، روز دوشنبه به همت انجمن علمی سیاست‌گذاری اجتماعی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد و سخنرانان این نشست به بیان نظرات خود درباره فساد، شیوه‌های مبارزه با آن و وضعیت حاکم بر کشور پرداختند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر