حذف ضدایرانی ها از شورای امنیت ملی دولت ترامپ

شناسه خبر: 109525 سرویس: سیاست جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶, ۱۸ : ۱۵ : ۰۰
حذف ضدایرانی ها از شورای امنیت ملی دولت ترامپ
مک مستر مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، در اقدامی که نشان دهنده حذف تندروهای ضدایرانی است، ازرا کوهن واتنیک را که فردی محافظه کار به شمار می رود را برکنار کرد.
۵۵آنلاین :

مک مستر مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، در اقدامی که نشان دهنده حذف تندروهای ضدایرانی است، ازرا کوهن واتنیک را که فردی محافظه کار به شمار می رود را برکنار کرد.

کاخ سفید روز چهارشنبه گزارش رسانه ها در مورد برکناری کوهن واتنیک که نقسه هماهنگ کننده بین شورای امنیت ملی و جامعه اطلاعاتی را برعهده داشت را تایید کرد.

یک مقام کاخ سفید در این رابطه گفت:  فردی با مجموعه ی دیگری از تجارب باید این وظیفه را در شورای امنیت ملی برعهده بگیرد.

برکناری کوهن واتنیک درحالی صورت می گیرد که نشریه اتلانتیک اخیرا از برکناری ریچ هیگینز دیگر ضدایرانی که مدیرکل برنامه ریزی استراتژیک شورای امنیت ملی را برعهده داشت خبر داد.

درک هاروی که مسئول بخش خاورمیانه در شورای امنیت ملی بود و مواضع ضدایرانی داشت نیز از جمله افرادی است که اخیرا برکنار شده است. 

این تحولات در حالی رخ می دهد که مک مستر به دنبال تحکیم قدرت و کنترل خود بر سیاست های مربوط به امنیت است. بنابراین او در صدد برکناری وفاداران به مایکل فلین، مشاور امنیت ملی سابق ترامپ است.

مسئله قابل توجه این است که  این سه نفر همگی با سیاست میانه رو گونه ی مک مستر در قبال ایران مخالف بودند.

ماه گذشته، مک مستر به همراه رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا و جیمز متیس وزیر دفاع امریکا سعی کردند که ترامپ را متقاعد به تایید پایبندی ایران به برجام کند. با این حال، چندین روز پس از تایید پایبندی ایران به برجام، گزارش شد که ترامپ دستور تشکیل گروهی به ریاست استیو بنن مشاور ارشد رئیس جمهور را داده است که هدف آن یافتن راهی برای خروج از برجام است.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چگونه اینفلوئنسر شویم؟

واقعیت آنکه، ما نیاز داریم تا از برخی از سازوکارهای پشت پرده ستاره های اینستاگرامی آگاه شویم. این متن شاید در قسمت هایی تلخ و یا شاید هم سطحی به نظر آید ولی قصد آن صرفا ارتقاء آگاهی های عمومی درباره مسائل این روزهای ما در فضای مجازی است.

چرا رابطه آمریکا و ایران راه به جایی نمی برد؟

بعد از روی کار آمدن حسن روحانی در سال ۱۳۹۲ کمتر کسی فکر می کرد پرتلاطم ترین دوران روابط ایران و آمریکا در دوره ریاست جمهوری او اتفاق بیفتد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : «دیوار آدامس» سیاتل؛ از زباله‌دانی تا اثری هنری

ویدئو : امید داشتن عین قدرت است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر