نتیجه‌ای یافت نشد.

حدود ۱۵ درصد مقالات علمی به‌دلیل تحریم بازگشت داده شده است

شناسه خبر: 154029 سرویس: توسعه ، گوناگون يكشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷, ۲۴ : ۱۰ : ۰۰
حدود ۱۵ درصد مقالات علمی به‌دلیل تحریم بازگشت داده شده است
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز اعلام کرد تحریم‌ها علیه ایران سبب شده نشریات علمی دنیا کمتر از ۱۵درصد از مقالات نویسندگان کشورمان را بازگردانند.
۵۵آنلاین :

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز اعلام کرد تحریم‌ها علیه ایران سبب شده نشریات علمی دنیا کمتر از ۱۵درصد از مقالات نویسندگان کشورمان را بازگردانند.

مجتبی زبرجد، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز، با اشاره به تأثیر تحریم‌ها بر وضعیت علمی دانشگاه اعلام کرد تحریم‌ها علیه ایران سبب شده کمتر از ۱۵درصد مقالات کشورمان را نشریات علمی دنیا بازگردانند. به‌گفته‌ی وی، نگاه دانشگاه بر پایه‌ی دیپلماسی علمی است:

این رویکرد دانشگاه ایجاب می‌کند در وضعیت فعلی در مسیر دیپلماسی علمی و عقد تفاهم‌نامه‌ها گام برداریم.

زبرجد اعلام کرد سال گذشته، دانشگاه شیراز در نظام رتبه‌بندی isc در رتبه‌ی سوم و در میان کشورهای اسلامی رتبه‌ی بیست‌وپنجم را ازآنِ خود کرده بود. درحال‌حاضر نیز، این دانشگاه در رتبه‌بندی نظام تایمز رتبه‌ی هشتصدم را کسب کرده و در رشته‌ی مهندسی و فناوری در جایگاه پانصدویکم تا ششصدم قرار گرفته است. همچنین، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شیراز افزود: 

این دانشگاه برای تقویت تعامل صنعت و جامعه و دانشگاه، محلی را درنظر گرفته که به صنایع ملی و استانی بپردازد تا رابطه‌ی مستمر میان صنعت و جامعه ایجاد کند.

 


منبع : زومیت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شکوفایی مشاغل در جهان ثروتمند

توانمندی بازارهای کار پیش بینی های ناراحت کننده ای را در مورد آینده مطرح می کند. اینکه کامپیوترهای قدرتمند و پیچیده شمار زیادی از کارگران را به بیکاری اجباری می کشانند. سرعت رشد دستمزدها قطعا بسیاری از شرکت ها را به خودکارسازی تشویق می کند.

حراج‌های دقیقه 90

دولت در جریان بزرگ‌ترین خصوصی‌سازی سال 98، بیش از 52 هزار میلیارد تومان از اموال عمومی را از طریق بورس به فروش خواهد رساند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر