جیمز کلاپر: مداخله روسیه در انتخابات آمریکا چیزی فراتر از هک است

شناسه خبر: 93551 سرویس: سیاست جمعه ۱۷ دي ۱۳۹۵, ۱۷ : ۱۲ : ۰۰
جیمز کلاپر: مداخله روسیه در انتخابات آمریکا چیزی فراتر از هک است
رییس سازمان اطلاعات ملی آمریکا می‌گوید، مداخله دولت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا چیزی فراتر از یک اقدام هکری بوده است.
۵۵آنلاین :

رییس سازمان اطلاعات ملی آمریکا می‌گوید، مداخله دولت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا چیزی فراتر از یک اقدام هکری بوده است.

جیمز کلاپر، رییس اطلاعات ملی آمریکا در جریان جلسه پرسش و پاسخ درباره حملات سایبری در کمیته خدمات مسلح سنای آمریکا به "روش‌های متفاوت از سوی روسیه برای مداخله در نهادهای آمریکا" اشاره کرد.

این جلسه پرسش و پاسخ در بحبوحه تنش میان آژانس اطلاعاتی آمریکا و دونالد ترامپ، رییس جمهوری منتخب آمریکا صورت گرفته است؛ ترامپ قرار است امروز (جمعه) دیداری با روسای این آژانس داشته باشد و مکررا بابت نتیجه گیری دولت واشنگتن درباره مداخله روسیه در روند انتخابات و تاثیری گذاری بر نتایج آن به گمانه زنی پرداخته است.

سناتور مارتین هنریچ، از اعضای کمیته خدمات مسلح سنای آمریکا از کلاپر پرسید که آیا فعالیت‌های سایبری روسیه تنها باعث تاثیرگذاری بر روند انتخابات آمریکا شده است یا خیر، گفت: درحالیکه تمرکز زیادی بر اقدامات هکری روسیه است، اما این اقدامات هکری بخشی از یک کمپین چندوجهی است که روسیه آنها را انجام می‌دهد.

کلاپر به تلویزیون راشاتودی روسیه اشاره کرد و گفت: این تلویزیون که از سوی دولت روسیه حمایت مالی می‌شود، در ترغیب یک نوع دیدگاه که همان بی اعتبار کردن سیستم ماست، بسیار فعال است. روسیه از هر وسیله‌ای برای بر هم زدن تمامیت و اعتبار ما استفاده می‌کند. روسیه از طریق رسانه‌های اجتماعی، اخبار جعلی و تبلیغات مخرب درباره حقوق بشر در آمریکا مطالبی را منتشر می‌کند.

وی ادامه داد: اقدامات روسیه همواره مورد توجه و نگرانی من هم به عنوان رییس اطلاعات ملی آمریکا و هم به عنوان یک شهروند آمریکایی بوده است.

رییس اطلاعات ملی آمریکا در اوایل جلسه پرسش و پاسخ گفت که این کمپین علیه آمریکا نوعی پروپاگاندای کلاسیک است که روسیه مدت‌هاست از آن استفاده می‌کند به ویژه زمانیکه می‌خواهد اطلاعات "نادرست" را اشاعه دهد.

مارسل لتر، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور اطلاعاتی گفت که ایالات متحده باید روش‌هایی را مورد مطالعه قرار دهد تا علیه دشمنانش تحریم‌هایی را در نظر بگیرد. آمریکا می‌تواند برای بازدارندگی و واکنش به حملات از طریق روش‌هایی نظیر تحریم‌های اخیر باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا علیه روسیه استفاده کند.

سناتور جان مک کین نیز گفت که اگر روسیه واقعا توانسته در نتایج انتخابات آمریکا تغییراتی ایجاد کند باید آن را حمله‌ای علیه آمریکا دانست.


منبع : ایسنا
برچسب ها
تبلیغاتروسیه
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

این حسین کیست....؛؟

این حسین کیست که همه عالم دیوانه اوست، این جمله مختصر ترین و کاملترین جمله ای است که می توان با آن امام حسین علیه السلام را توصیف کرده و پی به عظمتش در عالم بشریت برد، آری واقعاً این حسین کیست؟

از سخنرانی به عنوان عمار، تا جاسوس اسرائیل!

حالا لااقل به حرمت خون شهدای مدافع حرمی که با جاسوسی این آدم اطلاعاتشان به دشمن داده شد، بیایید و بگویید با تأیید چه کسانی این آدم در بعد نظامی آنقدر رشد کرد که به حد بالای دسترسی به اطلاعات مدافعان حرم رسید و شد و آن‌چه نباید می‌شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : «دیوار آدامس» سیاتل؛ از زباله‌دانی تا اثری هنری

ویدئو : امید داشتن عین قدرت است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر