نتیجه‌ای یافت نشد.

جنجال اظهارات کنایه آمیز مکرون نسبت به یک پیرزن

شناسه خبر: 166579 سرویس: جهان ، گوناگون سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸, ۳۷ : ۱۷ : ۰۰
جنجال اظهارات کنایه آمیز مکرون نسبت به یک پیرزن
در حالی که با تصویب قانون ضد اغتشاش و خرابکاری در مجالس ملی و سنای فرانسه انتظار می رفت متقابلا از خشونت های پلیس در جریان اعتراض های جلیقه زردها نیز کاسته شود اما این بار جراحت شدید یک زن سالخورده در هفته نوزدهم تظاهرات این جنبش در شهر نیس و اظهارات کنایه آمیز امانوئل مکرون درباره وی جنجال آفرین شد.
۵۵آنلاین :

به دنبال این حادثه که به طور گسترده در رسانه های فرانسوی پوشش داده شده است، از رئیس جمهوری فرانسه خواسته شده که در مورد اظهارات کنایه آمیزش درباره این زن سالخورده 73ساله توضیح دهد.

 امانوئل مکرون که همواره به دلیل خشونت های اعمالی از سوی پلیس نسبت به جلیقه زردها مورد سرزنش قرار دارد گفته که امیدوارم این پیرزن به زودی شفا پیدا کند و سرعقل بیاید.

تصاویر این زن که به شدت از ناحیه سر آسیب دیده، در شبکه های اجتماعی به طور گسترده ای منتشر شده است.

دادستان نیس پس از بستری شدن این زن سالخورده که ساکن محله گاریبالدی نیس است، تحقیقات قضائی خود را با گشایش پرونده ای در این ارتباط آغاز کرد.

این زن که یک فعال اجتماعی است به دلیل جراحت های جدی در ناحیه سر، بلافاصله به مرکز فوریت های اورژانس منتقل شد.

مکرون همچنین در اظهارات خود گفته است: من در ابتدا آرزو می کنم که او(پیرزن معترض آسیب دیده) در اسرع وقت بهبود یابد و از بیمارستان خارج شود و من برای خانواده او آرزوی آرامش دارم.

امانوئل مکرون معتقد است: برای داشتن آرامش، باید رفتار مسوولانه داشت. ما به مکان های که ممنوع اعلام شده اند نمی رویم و خود را در چنین موقعیتی قرار نمی دهیم. این خانم در تماس با پلیس نبوده و خود را در موقعیتی قرار داده که به صراحت به محل ممنوعه برود بنابراین وحشت زده می شود. من عمیقا از این مساله اظهار تاسف می کنم اما در همه جا باید به نظم عمومی احترام گذاشت. من برای او آرزوی بهبودی سریع دارم و امیدوارم سر عقل بیاید.

به گزارش ایرنا، تظاهرکنندگان جلیقه زرد در فرانسه در حالی نوزدهمین دور از تظاهرات آخر هفته خود را شروع کردند، که دولت این کشور واحدهای ارتش را به کمک پلیس فرستاد.

در تظاهرات شنبه گذشته، 51 معترض بازداشت شدند و وزیر کشور فرانسه شمار تظاهرکنندگان را 8 هزار و 300 تن در کل کشور و 3 هزار و 100 نفر در پاریس اعلام کرد.

اعتراض های جلیقه زردها از 17 نوامبر سال 2018 میلادی آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.

در جریان این اعتراض ها 11نفر کشته و دست کم 2 هزار تظاهرکننده و یکهزار نیروی پلیس زخمی شده اند.


منبع : پرشیا دایجست
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پیامی که نخست وزیر پاکستان از مزار نادرشاه مخابره کرد/درود بر فاتح هند

نخست وزیر تازه پاکستان به ایران سفر کرد اما به جای حضور در تهران سفرش را از مشهد و مزار امام رضا(ع) آغاز کرد تا ابتدا دل شیعیان را به دست آورده و از آنها که بابت حملات انتحاری کویته آسیب دیده‌اند دلجویی کند، اما بار سیاسی سفر «کاپیتان» به مشهد با این زیارت تمام نشد چرا که بلافاصله او خواست بر مزار فاتح هند، نادرشاه افشار حاضر شود تا از دور برای مودی که این روزها پاکستان را به استفاده از سلاح اتمی تهدید کرده خط و نشان بکشد، البته «عمران خان» با زیارت امام رضا(ع) برای مسلمانان هند پیام دوستی فرستاد و سپس پیام سیاسی‌اش را برای مودی با حضور در کنار مزار نادرشاه ارسال کرد تا هم با مردم مسلمان هند ابراز دوستی کرده باشد و هم برای نخست وزیر جنگ‌طلب هندوستان یادآوری کند که اگر قرار بر پاسخ به جنگ‌افروزی باشد سرنوشت هند مانند زمان افشاریان خواهد شد. لازم به یادآوری است که نادر شاه تنها سرداری در تاریخ نظامی جهان است که مسکو و دهلی را فتح کرد.

بحران حکمرانی

ادغام باید به معنی فیصله بانک های مشکل دار یا ناکام باشد. فرقی ندارد ادغام بانک های متعلق به نیروهای مسلح باشد یا ادغام بانک های غیردولتی و خصوصی.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر