نتیجه‌ای یافت نشد.

جمعه بازار کتاب اصفهان

شناسه خبر: 172566 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۳۷ : ۱۲ : ۰۰
جمعه بازار کتاب اصفهان
سید محسن هاشمی جمعه بازار کتاب اصفهان سال های 73-74به مدت دوسال مدیر جمعه بازار کتاب اصفهان بودم.
۵۵آنلاین :

این بازار به ایده و همت فقیهیان مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل در سال1373 راه اندازی شد و او چون پیشتر مرا می شناخت( نخستین مدیر اداری من در فرمانداری شاهین شهر بود) مرا به تصدی این مسیولیت دعوت کرد.

شیوه کار چنین بود که در محوطه ی پارکینگ کنار شهرداری اصفهان واقع در میدان امام حسین(دروازه دولت)، امکاناتی چون میز و سایه بان برای عرضه کتاب های خوانده شده و نو به مردم و کتاب فروشان از ساعت هشت صبح روزهای جمعه عرضه می شد. بین ساعت های 10-12 و 16-18 بیشترین بازدید کننده و خریدار را داشتیم و طبعا نسل جوان بیشترین استقبال کننده بودند به ویژه که برخی کتاب های نایاب هم در میان کتاب های عرضه شده وجود داشت. این جمعه بازار یک هیات مدیره سه نفره داشت: فقیهیان، مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری، سردار طلایی، رئیس منطقه انتظامی اصفهان و من به عنوان مدیر اجرایی.

من نیز برای اداره جمعه بازار کتاب دو دستیار داشتم: مرحوم اکبرخانی کارشناس کتاب که کارمند رسمی اداره کتابخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی بود و یک نفر دیگر(متاسفانه نامش در خاطرم نیست) برای امور تدارکاتی. هر ماه یک جلسه ی هیات مدیره برگزار می شد و به مسایل پیش آمده یا برنامه ریزی برای بهبود و گسترش خدمات رسانی جمعه بازار کتاب پرداخته می شد. دو سه باری در جلسات هیات مدیره اعتراضات عده ای مشفق طرح می شد مبنی بر  وجود برخی کتاب ها که پیشتر مجوز چاپ داشته اند و بعدتر به دلایلی تجدید چاپ نشده اند اما دست دوم آن در بازار ما عرضه می شد.

یک بار نیز از سوی سردار طلایی از من به عنوان مدیر گلایه شد که در جمعه بازار مان روابط نامحرم جاری است و دختران و پسران اختلاط دارند و گاه دست در دست یکدیگر به پرسه زنی میان راهرو ها مشغولند. من پاسخ گفتم که برای خودم چنین مسیولیتی برای برخورد با آنچه ایشان اختلاط نامحرمان میداند قایل نیستم و افزودم که جمعه بازار کتاب فضایی عمومی و در فضای باز شهری برگزار می شود و این مسیولیت با نهادهای مرتبط است.

سال ها گذشت و من به دعوت کاری محمد مهدی عسگرپور، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی به تهران امده بودم که از رادیو خودروام مصاحبه ی سردار طلایی، فرماندهی انتظامی تهران بزرگ را می شنیدم که می گفت نیروی انتظامی وظیفه ندارد مزاحم همراهی دوتن دختر و پسر به بهانه ی بررسی محرم و نامحرم شود. آن روز رو به سرنشین بغل دستم گفتم به نازم قدرت کار اجرایی را که نگرش آدمی را تغییر می دهد!


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

Endgame کشور با غرب چیست؟

پهلوی اول با تصورِ اینکه آلمان نازی در جنگ جهانی دوم، فاتح نهایی خواهد بود فعالیتِ گستردۀ آلمانها در ایران را تسهیل کرد. پهلوی اول تصور نمی‌کرد که انگلستان و شوروی علیه آلمان متحد شوند و با همراهی آمریکا، آلمانِ نازی را شکست دهند. این تحلیل Fixed و Rigid بدانجا انجامید که لندن و مسکو در عرض چهار ساعت ایران را اشغال کردند و به پهلوی اول خاتمه دادند.

ذهنیت کودکان ما را چه کسانی می‌سازند؟

مدیر شبکه کودک از نگرانی اش در خصوص ورود شبکه بی بی سی فارسی به تولید برنامه های ویژه کودکان گفته است دغدغه محمد سرشار از جنبه های مختلف قابل بررسی است اما نیاز است با دقت بیشتری به این گفته ها اندیشیده شده و در مواجهه با این موضوع واکنشی مناسب در پیش گرفت:

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر