جشنواره دانایی و توانایی؛ فرصتی برای آشتی دانش آموزان با یار مهربان

شناسه خبر: 197409 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸, ۴۲ : ۲۰ : ۰۰
جشنواره دانایی و توانایی؛ فرصتی برای آشتی دانش آموزان با یار مهربان
مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه جشنواره‌ها فرصتی برای آشتی دانش‌آموزان با یار مهربان است، گفت: کتاب‌های مفید و سالم در سومین جشنواره دانایی و توانایی در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.
۵۵آنلاین :

«علی رمضانی» روز جمعه افزود: با توجه به اینکه در حوزه کتاب و کتابخوانی دانش آموزان با مشکل مواجه هستیم و دانش آموزان علاقه مند به کتاب کمتر می توانند کتاب‌های موردنظر خود را در اختیار داشته باشند به همین منظور سومین جشنواره دانایی و توانایی آبان ماه برگزار می شود.
وی تصریح کرد: در این فرآیند دانش‌آموزان کتاب هایی را وزارت آموزش و پرورش معرفی می کند مطالعه کرده و با استفاده از آزمون نفرات برتر مدرسه انتخاب و به منطقه معرفی می شوند.
رمضانی ادامه داد: این جشنواره تلنگری برای دانش آموزان است تا علاوه بر استفاده مطلوب از کتاب های مورد علاقه خود، با ساختار و مضمون کتاب ها بیشتر آشنا ‌شوند.
وی خاطر نشان کرد: در این راستا با انجمن‌هایی که در حوزه کتاب فعالیت دارند، رایزنی‌هایی صورت گرفته است تا بتوانیم بهترین و مفیدترین کتاب ها را در اختیار دانش آموزان قرار دهیم همچنین در بحث کتاب و کتابخوانی تلاش هایی صورت گرفته است تا دانش آموزان بیشتر به کتاب علاقه‌مند شوند.
مدیرکل فرهنگی، هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: سومین دوره جشنواره دانایی و توانایی آبان ماه در تهران برگزار می شود تا کتاب‌های مفید و سالم در اختیار دانش آموزان  قرار گیرد و  به همین دلیل کارگروهی از اساتید و نویسندگان مطرح کشور کتاب ها را معرفی می کنند.
وی اضافه کرد: برای ترغیب دانش آموزان به کتاب و کتابخوانی، پارسال در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب در مدارس حدود سه میلیارد تومان دانش آموزان کتاب خریداری کردند که پیش بینی می‌شود اگر کتاب های نمایشگاه امسال  با تخفیف ۷۰ درصدی در اختیار دانش آموزان قرار گیرد، به طور یقین کتاب های بیشتری خریداری کنند.
به گفته وی؛ توسعه فرهنگ کتابخوانی و فضاهای کتابخانه‌ ها و استفاده مطلوب دانش آموزان از کتاب های مفید از جمله اهداف اصلی جشنواره دانایی توانایی است.
براساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، ۱۵ میلیون و ۱۳۸ هزار و۵۲۳ نفر دانش آموزان در سامانه سناد (سامانه نام نویسی الکترونیکی دانش آموزان) ثبت نام کرده اند که از این آمار، هشت میلیون و ۲۷۸ هزار و ۲۸۲ نفر در دوره ابتدایی، سه میلیون و ۴۳۷ هزار و ۶۷۳ نفر در دوره متوسطه اول و دو میلیون و ۶۸۹ هزار و ۳۴۴ نفر در دوره متوسطه دوم تحصیل می کنند  
همچنین از میان آمار کل دانش آموزان ثبت نام شده؛ در دوره پیش دبستان ۷۳۳ هزار و ۲۲۴ نوآموز، در شاخه نظری یک میلیون و ۷۴۴ هزار و ۷۱۹ نفر، در هنرستان های  فنی و حرفه‌ای ۴۲۴ هزار و ۲۷ نفر و در هنرستان های شاخه کار دانش ۵۲۰ هزار و ۵۹۸ نفر مشغول به تحصیل هستند.  


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

گرگ های اقتصاد

کسانی می گویند در کشورهایی که به صورت سنتی در آن ها کشاورزی رواج داشته است بر خلاف آن هایی که در گذشته دامدار بوده اند, نگاه های متفاوتی نسبت به گرگ وجود دارد, دسته نخست گرگ را مثبت تصویر می کنند, زیرا بقیه حیواناتی را که به مزارع آن ها آسیب می زدند و محصولاتشان را ضایع می کردند می خورد و به نوعی نگهبان کشاورزان به حساب می آمد, اما دسته دوم به دلایل روشن چندان دل خوشی از گرگ ها نداشتند, زیرا دارایی شان را از بین می برد. فارغ از صحت و سقم چنین ادعاهایی امروز آن قدر فرهنگ ها در هم شده اند که در هر کشوری با هر پیشینه ای همه جنس دیدگاهی پیدا می شود.

می‌ترسند کلاه سرشان برود!

آنقدر بازار ایران بی‌در و پیکر است که وقتی بنزین گران می‌شود، ماشین هم گران می‌شود. در این بازار از مردم چه انتظاری می‌شود داشت. در بازار بی‌اعتمادی نمی‌شود دنبال اعتماد گشت.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: قطع اینترنت و ماجرای اینترنت ملی

ویدئو : چرا موتورهای جستجو گر ایرانی، پاسخگوی نیازهای مردم نبود؟

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر