ثبت نام پیاده روی پرشور اربعین حسینی

شناسه خبر: 189687 سرویس: اجتماعی ، گوناگون پنجشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۸, ۱۶ : ۱۲ : ۰۰
ثبت نام پیاده روی پرشور اربعین حسینی
۵۵آنلاین :

مدیر حج و زیارت استان یزد گفت: با آغاز نام نویسی برای پیاده روی اربعین تاکنون بیش از ۴ هزار و ۶۵۰ نفر نام خود را در سامانه سماح به صورت قطعی ثبت کرده‌اند.

علی اصغر شریفی با اشاره به روند ثبت نام مشتاقان پیاده روی بزرگ اربعین در سامانه سماح و استقبال پرشور زائران حسینی اظهار داشت: زائران برای شرکت در مراسم پرشکوه اربعین اباعبدالله الحسین(ع) باید در سامانه samah.haj.ir ثبت نام کنند که نام نویسی تا قبل از ایام اربعین ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه بیش از ۵ هزار و ۱۰۰ نفر در این سامانه نام نویسی اولیه دارند، اضافه کرد: زائران بدون گذرنامه معتبر و پرداخت حق بیمه از طریق سامانه سماح اجازه خروج از مرزها را ندارند.

مدیر حج و زیارت استان یزد با بیان اینکه زائران یزدی از طریق مرز جذابه می توانند از کشور برای سفر حارج شده و در پیاده روی اربعین شرکت کنند افزود: توصیه می شود زائران به صورت گروهی نام نویسی و سفر کنند و از سفر به صورت انفرادی خود داری کنند.

وی همچنین بیان داشت: هر فرد باید در زمان ثبت نام ۲۵۰ هزار ریال بابت هزینه‌های بیمه حوادث و خدمات درمانی پرداخت کند.

مدیر حج و زیارت استان یزد با بیان اینکه زائران تا هفتم آبان می‌توانند بدون نیاز به اخذ روادید به عراق سفر کنند، عنوان کرد: نیروی انتظامی فقط به افراد ثبت نام شده اجازه خروج خواهد داد و در بازه زمانی اربعین کاروان‌ های‌ زیارتی به عتبات هم اعزام نخواهند شد.


منبع : ایلنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر