توفان دوریان به مخازن ذخیره نفت آمریکا آسیب زد

شناسه خبر: 188968 سرویس: جهان ، گوناگون ، نفت و گاز و پتروشیمی يكشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸, ۴۱ : ۱۰ : ۰۰
توفان دوریان به مخازن ذخیره نفت آمریکا آسیب زد
توفان دوریان سقف مخازن ذخیره نفت خام در جزیره گرند باهاما را با خود برد و باعث نشتی نفت در این جزیره شد. به گزارش بلومبرگ، شرکت اکوئینور نروژ مالک این ذخایر نفتی طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «طبق اطلاعاتی که تاکنون به دست آورده‌ایم، سقف ۵ مخزن از بین رفته‌اند. ما نمی‌دانیم باد آنها را با خود برده یا به داخل مخازن افتاده‌اند.»
۵۵آنلاین :


شرکت اکوئینور اعلام کرد تصویربرداری هوایی نشان داده نفت روی زمین نشت کرده است نه داخل دریا. این مخازن می‌توانند تا ۷۵/ ۶ میلیون بشکه معادل تقریبا یک میلیون تن نفت خام را ذخیره کنند. این پایانه روز شنبه برای آمادگی در برابر توفان بسته شده و تا اطلاع ثانوی بسته می‌ماند. طبق اطلاعات ردیاب کشتی‌ها، طی ماه‌های جولای و آگوست، کشتی‌های کمی وارد این پایانه شده‌اند. یکی از این کشتی‌ها نفت خام غرب آفریقا را تحویل داده و بقیه نفت از این پایانه بارگیری کرده و به سمت جامائیکا، خلیج آمریکا و ساحل شرقی برده‌اند.نفت این پایانه به بوته‌ها و درختان اطراف راه یافته و تا نزدیکی جاده پیش رفته است. علاوه بر مخازنی که سقف آنها را باد برده، سقف برخی دیگر هم تا حدی خراب شده و به داخل نفت مخازن افتاده‌اند. علاوه‌بر ویرانی‌هایی که توفان دوریان در گرند باهاما بر جای گذاشته و افراد بسیاری که بی‌خانمان کرده، تاثیرات محیط زیستی نشت این نفت هم ضربه دیگری به این منطقه است.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

كابوس دارو براى بيماران.

عدم دسترسى ايران به دانش ساخت تمامى داروها ايران را در معضل قرار داده است

پیشنهاد تاسیس بانک دولتی جدید

در طرح قانون جامع بانکداری جمهوری اسلامی ایران که توسط کمیسیون اقتصادی مجلس تهیه شده، پیشنهاد تاسیس بانک جدید دولتی با نام بانک توسعه‌ای داده شده است؛ بانکی که قرار است زیر نظر بانک مرکزی به فعالیت بپردازد. کارشناسان از دو جهت تاسیس چنین بانکی را برای نظام بانکداری ایران خطرناک می‌دانند: خطر اول مربوط به فشار ایجاد این بانک به پایه پولی و پول‌پاشی بیشتر در جهت حمایت از طرح‌های توسعه‌ای است. خطر دوم نیز مربوط به تجربیات شکست‌خورده بانک‌های توسعه‌ای در کشورهای توسعه‌یافته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : اعتراض سیاسی عجیب در برزیل

ویدئو : اعتراض دوچرخه سواران آلمان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر