تلاش فیلیپین برای آزادی 12 دریانورد خود در خلیج فارس

شناسه خبر: 189060 سرویس: گوناگون ، نفت و گاز و پتروشیمی يكشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸, ۲۸ : ۲۰ : ۰۰
تلاش فیلیپین برای آزادی 12 دریانورد خود در خلیج فارس
وزارت خارجه فیلیپین از رایزنی با ایران جهت کمک به آزادی 12 خدمه فیلیپینی یک کشتی توقیف شده در خلیج فارس به جرم قاچاق سوخت خبر داد.
۵۵آنلاین :

دولت فیلیپین روز یکشنبه اعلام کرد که برای آزادی دوازده خدمه فیلیپینی یک کشتی توقیف شده توسط ایران به اتهام قاچاق سوخت کمک خواهد کرد.

به نوشته خبرگزاری آلمانی «دی پی ِای» رئیس گارد ساحلی جنوب استان هرمزگان در ایران گفت که این کشتی حامل بیش از ۲۹ هزار لیتر سوخت قاچاق بود.

وزارت امور خارجه فیلیپین در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرد: «مقامات گارد ساحلی ایران به سفارت فیلیپین در تهران گفته‌اند که تحقیقات در مورد خدمه این کشتی متهم به قاچاق سوخت در حال انجام است».

در بیانیه وزارت خارجه فیلیپین آمده است: «پس از مشخص شدن این امر، پرونده به دادگاه محلی ارجاع می‌شود. سفارت فیلیپین در تهران نیز به دنبال به‌روزرسانی‌های بیشتر در مورد وضعیت خدمه دستگیر شده است و آماده است در صورت لزوم کمک کند.»

سرهنگ «دهکی» فرمانده دریابانی هرمزگان روز گذشته در این زمینه گفت که یک گروه از قاچاقچیان خارجی سوخت و محموله سوختی قاچاق در مرزهای آبی استان شناسایی و منهدم شد. وی افزود که در این رابطه 12 متهم خارجی تبعه فیلیپین دستگیر شدند و اقدامات قانونی از طریق مراجع قضائی در حال پیگیری است.

قاچاق غیرقانونی نفت و گاز از ایران به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در این منطقه مرسوم است. در حالی که برخی کشتی‌ها توسط مقامات ایرانی توقیف می‌شوند ، بسیاری نیز از منطقه عبور می‌کنند. ایران معتقد است گروه‌های ‌سازمان یافته خلافکار پشت فعالیت قاچاق نفت و سوخت هستند.

فیلیپین یکی از بزرگترین تامین کنندگان نیروی انسانی حمل و نقل در جهان است. بسیاری از دریانوردان فیلیپینی در نفتکش‌ها،کشتی‌های باری، مسافربری مجلل و ماهیگیری در سراسر جهان درحال فعالیت هستند.  


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر