نتیجه‌ای یافت نشد.

تلاش شرکت‌های بزرگ آمریکایی برای رفع تحریم‌های هواوی

شناسه خبر: 178379 سرویس: توسعه ، جهان ، فناوری چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸, ۴۱ : ۱۶ : ۰۰
تلاش شرکت‌های بزرگ آمریکایی برای رفع تحریم‌های هواوی
بنا به گزارش رویترز، ظاهراً شرکت‌های آمریکایی خود اولین قربانی تحریم هواوی توسط دولت این کشور هستند
۵۵آنلاین :


 

ظاهراً اولین اثرات تحریم‌های اعمالی از سوی دولت ایالات متحده در ارتباط با شرکت هوآوی، گریبان‌گیر خود شرکت‌های ‌آمریکایی شده است. ترس شرکت های آمریکایی از کاهش سفارش‌های هواوی به این تولیدکنندگان باعث شده تا این شرکت‌ها تمامی تلاش خود را برای رفع یا کاهش تحریم‌ها و همچنین تسهیل تجارت با هواوی به کار بندند.

بنابر گزارش رویترز، سران چند شرکت بزرگ آمریکایی فعال در زمینه نیمه‌هادی مانند اینتل، کوالکام و زایلینکس، ملاقاتی را طی چند هفته گذشته با مسئولین وزارت بازرگانی ایالات متحده ترتیب داده‌اند تا در خصوص تحریم هواوی و اثراتد منفی آن بر اقتصاد ایالات متحده به بحث و تبادل نظر بپردازند.

از اواخر اردیبهشت ماه گذشته وزارت بازرگانی ایالات متحده در اقدامی بزرگ، هواوی را از خرید تجهیزات، خدمات و نرم‌افزارهای شرکت‌های آمریکایی منع نموده است.

در جلسه‌ای که سران شرکت‌های مذکور با مسئولین دولت آمریکا ترتیب داده‌اند بیشتر بر روی تشریح و شفاف‌سازی این موضوع تأکید شده که محصولات شرکت هواوی شامل گوشی‌های هوشمند و کامپیوترهای سرور، از قطعاتی استفاده می‌کنند که جنبه عمومی داشته و جای هیچ نگرانی در خصوص عدم رعایت مسائل امنیتی در آنها وجود ندارد.

از 70 میلیارد دلاری که شرکت هواوی در سال 2018 برای خرید قطعات مصرفی در تجهیزات خود هزینه کرده، در حدود 11 میلیارد دلار آن از شرکت‌های آمریکایی شامل کوالکام، اینتل و مایکرون بوده است که این نشان از اهمیت هوآوی به عنوان یکی از مشتریان کلیدی این شرکت هاست.

در همین زمینه آقای اندرو ویلیامسون، معاون ارشد شرکت هواوی در جریان مصاحبه‌ای در مکزیک اعلام نموده که هواوی از هیچ فرد یا مجموعه‌ای درخواستی برای لابی کردن جهت رفع تحریم‌ها نداشته است:

"آنها این تصمیم را با میل خودشان گرفته‌اند؛ برای بسیاری از آنها هواوی یکی از بزرگترین مشتریان است."

در پایان آقای ویلیامسون به این مورد نیز اشاره کرده که خود شرکت‌های آمریکایی بهتر از هر کسی می‌دانند که قطع روابط تجاری با هواوی برای آنها عواقب فاجعه‌باری خواهد داشت. 

به هر حال شرکت‌های آمریکایی در حال تلاش برای رسیدن به راهکاری مناسب در جهت کاهش یا رفع تحریم‌های هواوی هستند تا علاوه بر کاهش ضررهای خود، یکی از بزرگترین مشتریان خود را همچنان در دسترس داشته باشند و بتوانند به فروش محصولات خود به هواوی ادامه دهند.

 


منبع : 55 آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا برخی کارآفرین می‌شوند و برخی رانت جو؟

پیگیری اخبار دادگاه‌های اقتصادی و رسیدگی به پرونده‌های جرائم مالی، این سؤال مهم را در اذهان شکل می‌دهد که چرا برخی از کسانی که در گذشته مفتخر به عناوینی مانند کارآفرین نمونه یا صادر کننده برتر و نظایر آن بودند، امروز به عنوان متهم در دادگاه حاضر شده‌اند؟

معمای جغرافیای سیاسی

در دنیایی که در آن بازارهای مالی جهانی، اینترنت پرسرعت 5G و جنگ سایبری وجود دارد، هنوز جغرافیا حکمرانی می‌کند. دو مسیر دریایی در تنگه هرمز که پهنای هر کدام به دو مایل می‌رسد، کلید ورود به خلیج فارس و تقریباً نصف ذخایر کشف شده و ظرفیت تولید نفت جهان را در دست دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر