تعداد خبرگزاری‌های مجوز گرفته ایران از اتحادیه اروپا هم بیشتر است

شناسه خبر: 132558 سرویس: گوناگون شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷, ۳۵ : ۱۲ : ۰۰
تعداد خبرگزاری‌های مجوز گرفته ایران از اتحادیه اروپا هم بیشتر است
محمد سلطانی‌فر (معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) گفت: اگر به تعداد خبرگزاری‌های مجوز گرفته ما نگاه کنید؛ شاید از خبرگزاری‌های خیلی از کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا هم بیشتر باشند!
۵۵آنلاین :

سلطانی‌فر درباره دلیل اینکه سیاست هیات نظارت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دادن مجوز خبرگزاری‌‌ها گفت: خبرگزاری در دنیا معنی خاص خودش را دارد. یک خبرگزاری باید در تمام استان‌ها و شهرهای بزرگ دفتر، کارمند و امکانات خبری خوب و وسایل ارتباط جمعی برای انعکاس خبری‌اش داشته باشد.

سلطانی‌فر با بیان اینکه خبرگزاری یکسری اصولی را باید به لحاظ فنی دنبال کند که اسمش را بگذاریم خبرگزاری، گفت: هیات نظارت به درستی جلوی اینکه یک پایگاه خبری فقط به خاطر پز بخواهد اسمش خبرگزاری باشد و از اعتبارش استفاده کند را گرفته و اجازه نمی‌دهد هر چیزی لفظ خبرگزاری را بگیرد.

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: به تعداد خبرگزاری‌های مجوز گرفته ما نگاه کنید؛ شاید از خبرگزاری‌های خیلی از کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا هم بیشتر باشند! در واقع مجوز را گرفتند اما چون توان راه‌اندازی‌اش را ندارند خیلی از خبرگزاری‌ها ما غیرفعال هستند. به همین دلیل نمی‌خواهیم لفظ خبرگزاری را خراب کنیم.

او با تاکید بر اینکه نگاهش به موضوع خبرگزاری فنی و حرفه‌ای است نه محتوایی؛ گفت: خبرگزاری باید دفتر و پرسنل و تاثیرگذاری و حضور در وقایع مختلف داشته باشد. قرار نیست اسم هر پایگاه خبری را خبرگزاری بگذاریم. بنابراین تا جایی که می‌توانیم جلوی رشد خبرگزاری‌ها را می‌گیریم.

این گفته سلطانی‌فر مبنی بر توقف ارائه مجوز برای راه‌اندازی خبرگزاری‌ها در حالی‌ست که اخیرا موسسه همشهری مجوز راه‌اندازی یک خبرگزاری را علاوه بر پایگاه خبری همشهری آنلاین دریافت کرده است.


منبع : ایلنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چگونه از شر میلیاردرها خلاص شویم؟

توماس پیکتی می‌گوید نابرابری اقتصادی طبیعی نیست بلکه ناشی از ایدئولوژی‌های سیاسی است.

در مسیر خودباوری

عزت نفس به معنای احساس ارزشمندی شخصی است و به عبارت دیگر، به این معناست که چقدر خود را انسانی ارزشمند و قابل احترام می‌دانیم. تفاوت عزت‌نفس با اعتماد به نفس در گستردگی مفهوم عزت نفس است. اعتماد به نفس به موضوع بستگی دارد، ممکن است یک فرد در آشپزی اعتماد به نفس داشته باشد ولی در رانندگی یا نقاشی کردن فاقد اعتماد به نفس باشد ولی عزت نفس یک مفهوم کلی است و در تمام حیطه های زندگی فردی، اجتماعی، شغلی،عاطفی و... تاثیر دارد و نباید این دو مفهوم‌ با یکدیگر خلط شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : جاستین ترودو در چهارسالی که گذشت

ویدئو : ده ها خودرو در سیل اسپانیا واژگون شدند

خبرها

بیشتر