نتیجه‌ای یافت نشد.

تصویر ترامپ و همسرش با یک نوزاد که جنجالی شد

شناسه خبر: 184886 سرویس: تصویر ، توسعه ، جهان ، گوناگون شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸, ۵۲ : ۱۶ : ۰۰
تصویر ترامپ و همسرش با یک نوزاد که جنجالی شد
چند روز پس از آنکه "ملانیا ترامپ" بانوی اول آمریکا تصویری از بغل کردن یک کودک یتیم در جریان تیراندازی گسترده در "ال‌پاسو"ی تگزاس را توئیت کرد، جنجال‌ها بالا گرفت.
۵۵آنلاین :

 

ع

به گزارش رویترز، این تصویر که در روز چهارشنبه هفته قبل و در جریان بازدید ترامپ‌ها از مرکز پزشکی دانشگاه ال‌پاسو گرفته شده که ملانیا و ترامپ به بازدید از قربانیان حادثه، تیم پزشکی و امداد و نجات پرداختند.

 در این تصویر ملانیا کودکی دو ماهه را بغل کرده که والدینش را در جریان حمله مرگبار به فروشگاه "وال‌مارت" ال‌پاسو، از دست داده است. در این تصویر ملانیا لبخند می‌زند و ترامپ انگشت شصت را به نشانه موفقیت یا (دوست داشتن) بالا آورده است. این در حالی است که عمه و عموی نوزاد یتیم شانه به شانه ترامپ‌ها ایستاده‌اند.

 

 بنا به گزارش‌ها والدین این کودک برای نجات فرزندانشان سپر بلای وی شده و جانشان را از دست دادند.

انتشار این تصویر در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به اعتبار رئیس جمهور ضربه زده و نشانه فقدان هم‌دردی و احترام وی به آسیب‌دیدگان این حادثه به شمار می‌آید.

سی‌ان‌ان نیزدر تحلیل خود گفت: خوشحالی و ابراز علامت ترامپ با میزان مصیبت وارده به کودکی که پدر و مادرش را از دست داده در تضاد است.

کارشناسان سی‌ان‌ان با انتقاد از رفتار ترامپ اعلام کردند که چنین حرکتی نه تنها مناسب همدردی با مردم است بلکه در دایره نرم‌های افراد نرمال نیز نمی‌گنجد.

اما عموی این نوزاد در مصاحبه با واشنگتن‌پست گفت که هوادار رئیس‌جمهور ترامپ است و پس از بازدید ترامپ احساس تسلی خاطر دارد. وی انکار کرد که ترامپ به خاطر "برنامه‌های سیاسی" چنین بازدیدی را ترتیب داده است.

به گزارش ایندیپندنت نیز، پزشکان ال‌پاسو دیدار ترامپ را "فاقد هم‌دردی" عنوان کردند.  

رئیس جمهور همچنین به دلیل مصاحبه نکردن با مطبوعات در طول سفر خود محکوم شد و در مقابل، ویدئویی پر شکوه و تبلیغاتی از دیدار خود و آسیب‌دیدگان را منتشر کرد.

"برین تانهیل" تحلیلگر دفاعی در این باره نوشت: این تعاملی عادی با نوزادی که به تازگی پدر و مادرش را از دست داده نیست. شما در حالت عادی در حین آغوش گرفتن کودک گریه می‌‌کنید.

برایان ویلیام جنز متخصص مغز و اعصاب نیز افزود:  من از دیدن این تصویر گیج و وحشت‌زده هستم. آیا من چیز اشتباهی در آن می‌بینم؟ چرا ملانیا و ترامپ ژست گرفته، پوزخند می‌زنند و علامت موفقیت را با انگشت نشان می‌دهند. آیا این رفتار شایسته کودکی یتیم است که پدر و مادرش در حادثه ال‌پاسو کشته شده‌اند.

جیمی اوگردِ وکیل نیز در این خصوص نوشت: من از دیدن این تصاویر منزجر کننده عصبانی‌ام.


منبع : عصر ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ماجرای تردد معلمان خصوصی با آمبولانس در پایتخت

یک استاد دانشگاه به آسیب‌ها و حواشی کلاس‌های آمادگی کنکور اشاره کرد و گفت: شاید شنیده باشید که عده‌ای از معلمین خصوصی با آمبولانس رفت و آمد می‌کنند. این معلم‌های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می‌دهند که آنها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برسانند که البته این پول در مقابل شهریه‌های هنگفتی که می‌گیرند چیزی نیست. اما آیا دانش آموزان معمولی توان استفاده از چنین معلمانی را دارند؟

این همه مدعی فرهنگی، خود فرهنگ کجاست؟

نیوزلند به دنبال پرداخت حقوق کارمندها با ارز دیجیتال است ولی ما هنوز دنبال اثبات فضای Cyber به اژدهای هفت سر هستیم و مدام می جنگیم و زخمی می دهیم که سری از این سرها را ببریم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر