نتیجه‌ای یافت نشد.

تشدید تحریم‌های آمریکا علیه تجارت نفت ونزوئلا

شناسه خبر: 172829 سرویس: گوناگون ، نفت و گاز و پتروشیمی يكشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۴۳ : ۱۰ : ۰۰
تشدید تحریم‌های آمریکا علیه تجارت نفت ونزوئلا
وزارت خزانه‌داری آمریکا دو شرکت و دو نفتکش را با متهم کردن به تحویل نفت ونزوئلا به کوبا از اواخر سال ۲۰۱۸ تا مارس سال ۲۰۱۹، هدف تحریم قرار داد. آمریکا اعلام کرده این تحریم‌ها در واکنش به دستگیری اخیر شماری از نمایندگان کنگره ونزوئلا وضع شده و شرکت مونسون نویگیشن که مالک نفتکش اوشن الگانس است و شرکت سرنیتی ماریتیم که مالک نفتکش لئون دیاس است را هدف می‌گیرد.
۵۵آنلاین :


وزارت خزانه‎‌داری آمریکا اعلام کرده که نفتکش‌های اوشن الگانس و لئون دیاس اواخر سال ۲۰۱۸ تا مارس سال ۲۰۱۹ نفت ونزوئلا را به کوبا رسانده‌اند. استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای اظهار کرد: اگر کوبا به دریافت نفت ونزوئلا در قبال حمایت نظامی ادامه دهد، آمریکا اقدامات بیشتری اعمال خواهد کرد. آمریکا ماه گذشته سه شرکت لیبریایی جنیفر نویگیشن، لیما شیپینگ و لارج رنج و سه نفتکش آنها که وزارت خزانه‌داری مدعی بود در فوریه و مارس نفت و محصولات نفتی را از ونزوئلا به کوبا رسانده‌اند تحریم کرده بود. همچنین شرکت «بی پی تانکرز» مستقر در ایتالیا و ۶ نفتکش این شرکت را تحریم کرد.

آمریکا با هدف براندازی دولت نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا در ژانویه شرکت نفتی دولتی PDVSA را هدف تحریم قرار داد و واردات نفت ونزوئلا به آمریکا و صادرات مواد رقیق‌کننده از آمریکا به ونزوئلا را ممنوع اعلام کرد. سپس در ۲۸ آوریل مبادلات میان شرکت‌های غیرآمریکایی و PDVSA از طریق سیستم مالی آمریکا را ممنوع کرد و عملا استفاده از دلار آمریکا در تجارت با شرکت PDVSA ممنوع شد. طبق نظرسنجی اوپک که توسط پلاتس انجام گرفت، تولید نفت ونزوئلا در مارس به دلیل قطعی برق و تحریم‌های آمریکا، به ۷۴۰ هزار بشکه در روز سقوط کرد که پایین‌ترین میزان در ۱۶ سال اخیر بود. بر اساس گزارش پلاتس، منابع آگاه اظهار کرده‌اند آمریکا سرگرم بررسی تحریم‌های ثانویه است که معامله نفت و محصولات نفتی با PDVSA را به کلی ممنوع می‌کند. اگر این تحریم‌ها وضع شوند تولید نفت ونزوئلا ممکن است در سه ماه چهارم امسال به ۵۰۰ هزار بشکه در روز و تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۳۷۵ هزار بشکه در روز سقوط کند. بدون تحریم‌های ثانویه، تولید نفت ونزوئلا از ۸۲۵ هزار بشکه در روز در مه به ۶۷۵ هزار بشکه در روز تا دسامبر کاهش خواهد یافت.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شاهراه انرژی جهان

یک دریانورد کارکشته انگلیسی سال ها پیش از کشف نفت و در روزگاری که خورشید در سرزمین ‌های بریتانیای کبیر غروب نمی‌کرد،گفته است کشوری که دریاهای جهان را کنترل کند، دنیا را و کشوری که تنگه ‌های مهم را در اختیار داشته باشد کل آب های دنیا را تحت سیطره خواهد داشت.

نگاهی به مجموعه درحال پخش «برادرجان »

سریالی از شبکه سه سیما درحال پخش است که بر خلاف اغلب آثار تولیدی، حرف هایی برای گفتن دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر