نتیجه‌ای یافت نشد.

تشدید تحریم‌های آمریکا علیه تجارت نفت ونزوئلا

شناسه خبر: 172829 سرویس: گوناگون ، نفت و گاز و پتروشیمی يكشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۴۳ : ۱۰ : ۰۰
تشدید تحریم‌های آمریکا علیه تجارت نفت ونزوئلا
وزارت خزانه‌داری آمریکا دو شرکت و دو نفتکش را با متهم کردن به تحویل نفت ونزوئلا به کوبا از اواخر سال ۲۰۱۸ تا مارس سال ۲۰۱۹، هدف تحریم قرار داد. آمریکا اعلام کرده این تحریم‌ها در واکنش به دستگیری اخیر شماری از نمایندگان کنگره ونزوئلا وضع شده و شرکت مونسون نویگیشن که مالک نفتکش اوشن الگانس است و شرکت سرنیتی ماریتیم که مالک نفتکش لئون دیاس است را هدف می‌گیرد.
۵۵آنلاین :


وزارت خزانه‎‌داری آمریکا اعلام کرده که نفتکش‌های اوشن الگانس و لئون دیاس اواخر سال ۲۰۱۸ تا مارس سال ۲۰۱۹ نفت ونزوئلا را به کوبا رسانده‌اند. استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای اظهار کرد: اگر کوبا به دریافت نفت ونزوئلا در قبال حمایت نظامی ادامه دهد، آمریکا اقدامات بیشتری اعمال خواهد کرد. آمریکا ماه گذشته سه شرکت لیبریایی جنیفر نویگیشن، لیما شیپینگ و لارج رنج و سه نفتکش آنها که وزارت خزانه‌داری مدعی بود در فوریه و مارس نفت و محصولات نفتی را از ونزوئلا به کوبا رسانده‌اند تحریم کرده بود. همچنین شرکت «بی پی تانکرز» مستقر در ایتالیا و ۶ نفتکش این شرکت را تحریم کرد.

آمریکا با هدف براندازی دولت نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا در ژانویه شرکت نفتی دولتی PDVSA را هدف تحریم قرار داد و واردات نفت ونزوئلا به آمریکا و صادرات مواد رقیق‌کننده از آمریکا به ونزوئلا را ممنوع اعلام کرد. سپس در ۲۸ آوریل مبادلات میان شرکت‌های غیرآمریکایی و PDVSA از طریق سیستم مالی آمریکا را ممنوع کرد و عملا استفاده از دلار آمریکا در تجارت با شرکت PDVSA ممنوع شد. طبق نظرسنجی اوپک که توسط پلاتس انجام گرفت، تولید نفت ونزوئلا در مارس به دلیل قطعی برق و تحریم‌های آمریکا، به ۷۴۰ هزار بشکه در روز سقوط کرد که پایین‌ترین میزان در ۱۶ سال اخیر بود. بر اساس گزارش پلاتس، منابع آگاه اظهار کرده‌اند آمریکا سرگرم بررسی تحریم‌های ثانویه است که معامله نفت و محصولات نفتی با PDVSA را به کلی ممنوع می‌کند. اگر این تحریم‌ها وضع شوند تولید نفت ونزوئلا ممکن است در سه ماه چهارم امسال به ۵۰۰ هزار بشکه در روز و تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۳۷۵ هزار بشکه در روز سقوط کند. بدون تحریم‌های ثانویه، تولید نفت ونزوئلا از ۸۲۵ هزار بشکه در روز در مه به ۶۷۵ هزار بشکه در روز تا دسامبر کاهش خواهد یافت.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

يك كتاب مستهجن منتشر شد؟!

خانه منوچهر بديعي در كُردان معماري خاصي دارد،‌ از همان درِ حياط كه پيچ‌درپيچ به درِ خانه مي‌رسيم مي‌فهميم خانه بديعي نقشه‌راه مي‌خواهد و راه‌بلدي.

شفافیت سیاست، مانع کج فهمی عمومی

تعداد سیاستگذاری ها تحت تاثیر عوامل مختلف رسانه ای، ابهام، امنیتی بودن و غیره مورد کج فهمی واقع میشود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر