ترکیه به بیانیه اتحادیه اروپا واکنش نشان داد

شناسه خبر: 194109 سرویس: جهان ، گوناگون دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸, ۴۰ : ۲۲ : ۰۰
ترکیه به بیانیه اتحادیه اروپا واکنش نشان داد
وزارت خارجه ترکیه در واکنش به بیانیه امروز اتحادیه‌اروپا علیه آنکارا اعلام کرد: در همکاری با اتحادیه اروپا در برخی زمینه‌ها به شکل جدی بازنگری می کنیم.
۵۵آنلاین :

وزارت خارجه ترکیه امروز دوشنبه با انتشار بیانیه ای در واکنش به هشدار شورای روابط خارجی اروپا اعلام کرد: تصمیم‌های جدید شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا درباره سوریه و مدیرترانه شرقی و فراخوان‌ های آن نسبت به آنکارا را کاملا رد کرده و محکوم می کنیم.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه ترکیه که در این خصوص آمده، ادعا شده است: بار دیگر تاکید می کنیم که اتحادیه اروپا حق ندارد درباره مبارزه با داعش به کشورمان درس بدهد. غیرقانونی خواندن فعالیت‌های حفاری ما در مدیترانه شرقی توسط اتحادیه اروپا به هیچ عنوان قابل قبول نیست. در همکاری خود با اتحادیه اروپا در برخی زمینه‌ها به دلیل موضع جانبدارانه و غیرقانونی این اتحاد به شکل جدی بازنگری خواهیم کرد.

گفتنی است، وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست امروز خود در لوکزامبورگ توافق کردند تا در سیاست فروش تسلیحات به ترکیه با یکدیگر هماهنگ باشند.

بر اساس اعلام این رسانه، وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا همچنین از شورای امنیت سازمان ملل خواستند تا حمله ترکیه به شمال سوریه را متوقف کرده و  نیز به حفاری  های خود در مدیترانه شرقی پایان دهد.

لازم به ذکر است ترکیه از چهارشنبه گذشته حملاتی را علیه شمال سوریه آغاز کرده که با واکنش و محکومیت‌های جهانی روبرو شده است.

در واکنش به حملات ترکیه علیه شمال سوریه، «محمدجواد ظریف»، وزیر امورخارجه ایران در گفتگو با شبکه تلویزیونی تی آر تی ترکیه، گفته است: امنیت از طریق «تجاوز» به سوریه به دست نمی‌آید.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

صدمه به اعتماد اجتماعی

مددکاران اجتماعي در تحلیل حس‌و‌حال برخی از مردم در روزهای پس از اعتراضات مطرح کردند

شاخصِ واقعی پیشرفت چیست؟

(GDP) اندازه ­گیری نخواهد کرد. به­ جای آن، شاخص واقعی پیشرفت (GPI) یا Genuine Progress Index را مبنا قرار خواهد داد. این تصمیم دولت زلاندنو با توجه به تحولات بین­ المللی اتخاذ شده است. طی سه دهه­ ی اخیر ورود چین، هند و برزیل به فرایندهای تولید و خدمات، اقتصاد کشورهای غربی را دچار بحران­ های جدی کرده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر