ترکیه: عملیات در جرابلس کوتاه‌مدت است

شناسه خبر: 83818 سرویس: سیاست پنجشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۵, ۰۹ : ۰۹ : ۵۳
ترکیه: عملیات در جرابلس کوتاه‌مدت است
سخنگوی کاخ سفید اظهار کرد: عملیات نظامی آنکارا علیه داعش در جرابلس سوریه نشان‌دهنده پیشرفت ترکیه در امر بستن مرزها برای جلوگیری از تردد اعضای این گروه تروریستی است.
۵۵آنلاین :

55 آنلاین:

سخنگوی کاخ سفید اظهار کرد: عملیات نظامی آنکارا علیه داعش در جرابلس سوریه نشان‌دهنده پیشرفت ترکیه در امر بستن مرزها برای جلوگیری از تردد اعضای این گروه تروریستی است.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید به خبرنگاران گفت: آمریکا، ترکیه را از مدت‌ها پیش برای اقدام قاطعانه جهت بستن مرزهایش با سوریه تشویق کرده است.

این سخنگوی کاخ سفید تصریح کرد: این واقعیت که ترکیه چنین اقداماتی را به عمل آورده است، نشان‌دهنده پیشرفتی مهم است.

در همین حال نعمان کورتولموش، معاون نخست‌وزیر ترکیه اظهار کرد، عملیات نظامی این کشور در جرابلس کوتاه‌مدت اما هدفمند خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: عملیات ما در سوریه موثر و کوتاه‌مدت خواهد بود اما تا زمانی که تمام تهدیدها علیه ترکیه از بین برود، ادامه خواهد داشت.

کورتولموش مدعی شد: این عملیات در چارچوب حقوقی و با رضایت جامعه بین‌المللی و ائتلاف ضدداعش صورت می‌گیرد و هدف آن حصول اطمینان از امنیت ملی ترکیه و یکپارچگی عرضی سوریه است.

پیش از این، وزیر خارجه ترکیه درباره عملیات این کشور در جرابلس گفته بود: هدف ترکیه خشکاندن باتلاق و پایان دادن به تهدیدها علیه ترکیه است. نیروهای حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه باید به شرق فرات منتقل شوند، در غیر این صورت هر آنچه که لازم باشد،‌ را انجام خواهیم داد.

این در حالی است که یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه تصریح کرد که تانک‌ها و خودروهای زرهی ترکیه با پشتیبانی هوایی جنگنده‌های ائتلاف تحت امر آمریکا از مرزهای سوریه و ترکیه به شهر جرابلس سوریه وارد شدند که نقض آشکار حاکمیت سوریه است.

این منبع در مصاحبه با خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) افزود، جمهوری  عربی سوریه تاکید دارد که مبارزه با تروریسم در اراضی سوریه از سوی هر طرفی که باشد باید از طریق هماهنگی با دولت سوریه و ارتش عربی سوریه صورت بگیرد که از پنج سال قبل وارد این نبردها شده است و دمشق در عین حال نقض آشکار حاکمیت خود را محکوم می‌کند و تاکید دارد که مبارزه با تروریسم این نیست که داعش بیرون رانده شود و گروه‌های تروریستی دیگری که از حمایت مستقیم ترکیه برخوردارند، جای آن را بگیرند.

 

منبع: ایسنا

 


منبع : ۵۵آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

كابوس دارو براى بيماران.

عدم دسترسى ايران به دانش ساخت تمامى داروها ايران را در معضل قرار داده است

پیشنهاد تاسیس بانک دولتی جدید

در طرح قانون جامع بانکداری جمهوری اسلامی ایران که توسط کمیسیون اقتصادی مجلس تهیه شده، پیشنهاد تاسیس بانک جدید دولتی با نام بانک توسعه‌ای داده شده است؛ بانکی که قرار است زیر نظر بانک مرکزی به فعالیت بپردازد. کارشناسان از دو جهت تاسیس چنین بانکی را برای نظام بانکداری ایران خطرناک می‌دانند: خطر اول مربوط به فشار ایجاد این بانک به پایه پولی و پول‌پاشی بیشتر در جهت حمایت از طرح‌های توسعه‌ای است. خطر دوم نیز مربوط به تجربیات شکست‌خورده بانک‌های توسعه‌ای در کشورهای توسعه‌یافته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : حوثی ها: با ۱۰ پهپاد به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان حمله کردیم

ویدئو : یک خانواده روس به ۱۲ راکون پناه دادند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر