نتیجه‌ای یافت نشد.

ترجمه‌ بیانات امام (ره) و رهبری به زبان عربی رونمایی شد

شناسه خبر: 171712 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۳۴ : ۲۲ : ۰۰
ترجمه‌ بیانات امام (ره) و رهبری به زبان عربی رونمایی شد
کتاب «العداله و المساوات» حاوی بیانات امام خمینی (ره) و «نظم امرکم» از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص کار تشکیلاتی در نمایشگاه کتاب تهران، رونمایی شد
۵۵آنلاین :

در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، مدیرکل بخش آفریقا-عربی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، درباره‌ کتاب‌های ترجمه شده اظهار کرد: کتاب «العداله و المساوات» کتابی است از سلسله‌درس‌هایی با موضوعات تربیتی و کاربردی از بیانات امام خمینی (ره) که با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق و با مشارکت موسسات و ناشران بومی منتشر شده است.
سودابه ملایری درباره‌ کتاب بعدی ترجمه شده بیان کرد: کتاب «هذا قائدی» در خصوص زندگی و شخصیت مقام معظم رهبری است که با مشارکت ناشران بومی و در قالب طرح ارزشمند تاپ به انتشار رسیده است.
وی درباره‌ی کتاب «هذا قائدی» افزود: در این کتاب مطالبی با سبکی نوین و منحصر به فرد، به همراه تصاویر مرتبط از مقام معظم رهبری نگاشته شده، طوریکه شخصیت ایشان را به مخاطبان جهان عرب معرفی کند. در این کتاب خواننده از تولد، تحصیل، سبک زندگی، شخصیت و با مدیریت مقتدرانه ایشان در زمان انقلاب و دوران دفاع مقدس بخوبی آشنا می‌شود. همچنین شخصیت ایشان در کلام حضرت امام (ره) و بزرگان دین و فرهیختگان مختلف آورده شده و در پایان کتاب مصاحبه‌ای از نزدیکان ایشان منتشر شده است.
ملایری ادامه داد: کتاب «النظام و تطبیق القانون» بر اساس بیانات امام راحل، کتاب «تذکّری» ترجمه‌ کتاب «یادت باشد» و کتاب «نظم امرکم» ترجمه‌ کتاب «کار باید تشکیلاتی باشد» نیز از بیانات رهبری در خصوص کار تشکیلاتی نگاشته شده است.
ملایری در توضیح کتاب «نظم امرکم» تاکید کرد: در این کتاب ضرورت کار تشکیلاتی و آثار و برکات آن، شاخص‌ها و بایدهای تشکیلات موفق انقلابی، آفت‌شناسی، وظایف مدیر و اعضای تشکیلاتی بیان شده و با توجه به استقبال عموم در مدت سه سال به چاپ سیزدهم رسیده است.
در این مراسم امیر بیگ‌محمدی، مدیر آژانس ادبی تماس، اظهار کرد: طی سال‌های گذشته توجه خاصی به ترجمه‌ ادبیات پایداری شده و ناشران زیادی در ایران نظیر انتشارات شهید کاظمی، تاکنون در این حوزه 20 عنوان کتاب را به زبان عربی ترجمه کرده‌اند.
سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» تا 14 اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) برپا است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نمایش شفافیت

ميعاد صالحي، رئيس صندوق بازنشستگي، در حالي‌كه مجموعه‌اي با گردش مالي هزاران ميلياردي را بر عهده گرفته است، فهرست حقوق اعضاي هیئت‌مديره شركت‌هاي تابعه خود را روي سايت شفافيت اين سازمان قرار داده و هر روز مانور مي‌دهد كه نسبت به شفاف‌سازي در اين حوزه وارد عمل شده است البته همين كار را هم نصفه و نيمه انجام داده و حقوق خود را روي سايت قرار نداده است.

مشاغل آینده در آینه تکنولوژی

ما به دلایل زیادی می‌توانیم آینده شغل‌های انسانی را پیش‌بینی کنیم، اما آنچه تا امروز در این زمینه اعلام شده، چندان مثبت نبوده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر