نتیجه‌ای یافت نشد.

ترجمه‌ بیانات امام (ره) و رهبری به زبان عربی رونمایی شد

شناسه خبر: 171712 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون جمعه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۳۴ : ۲۲ : ۰۰
ترجمه‌ بیانات امام (ره) و رهبری به زبان عربی رونمایی شد
کتاب «العداله و المساوات» حاوی بیانات امام خمینی (ره) و «نظم امرکم» از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص کار تشکیلاتی در نمایشگاه کتاب تهران، رونمایی شد
۵۵آنلاین :

در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، مدیرکل بخش آفریقا-عربی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، درباره‌ کتاب‌های ترجمه شده اظهار کرد: کتاب «العداله و المساوات» کتابی است از سلسله‌درس‌هایی با موضوعات تربیتی و کاربردی از بیانات امام خمینی (ره) که با همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق و با مشارکت موسسات و ناشران بومی منتشر شده است.
سودابه ملایری درباره‌ کتاب بعدی ترجمه شده بیان کرد: کتاب «هذا قائدی» در خصوص زندگی و شخصیت مقام معظم رهبری است که با مشارکت ناشران بومی و در قالب طرح ارزشمند تاپ به انتشار رسیده است.
وی درباره‌ی کتاب «هذا قائدی» افزود: در این کتاب مطالبی با سبکی نوین و منحصر به فرد، به همراه تصاویر مرتبط از مقام معظم رهبری نگاشته شده، طوریکه شخصیت ایشان را به مخاطبان جهان عرب معرفی کند. در این کتاب خواننده از تولد، تحصیل، سبک زندگی، شخصیت و با مدیریت مقتدرانه ایشان در زمان انقلاب و دوران دفاع مقدس بخوبی آشنا می‌شود. همچنین شخصیت ایشان در کلام حضرت امام (ره) و بزرگان دین و فرهیختگان مختلف آورده شده و در پایان کتاب مصاحبه‌ای از نزدیکان ایشان منتشر شده است.
ملایری ادامه داد: کتاب «النظام و تطبیق القانون» بر اساس بیانات امام راحل، کتاب «تذکّری» ترجمه‌ کتاب «یادت باشد» و کتاب «نظم امرکم» ترجمه‌ کتاب «کار باید تشکیلاتی باشد» نیز از بیانات رهبری در خصوص کار تشکیلاتی نگاشته شده است.
ملایری در توضیح کتاب «نظم امرکم» تاکید کرد: در این کتاب ضرورت کار تشکیلاتی و آثار و برکات آن، شاخص‌ها و بایدهای تشکیلات موفق انقلابی، آفت‌شناسی، وظایف مدیر و اعضای تشکیلاتی بیان شده و با توجه به استقبال عموم در مدت سه سال به چاپ سیزدهم رسیده است.
در این مراسم امیر بیگ‌محمدی، مدیر آژانس ادبی تماس، اظهار کرد: طی سال‌های گذشته توجه خاصی به ترجمه‌ ادبیات پایداری شده و ناشران زیادی در ایران نظیر انتشارات شهید کاظمی، تاکنون در این حوزه 20 عنوان کتاب را به زبان عربی ترجمه کرده‌اند.
سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن توانستن است» تا 14 اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی (ره) برپا است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شاهراه انرژی جهان

یک دریانورد کارکشته انگلیسی سال ها پیش از کشف نفت و در روزگاری که خورشید در سرزمین ‌های بریتانیای کبیر غروب نمی‌کرد،گفته است کشوری که دریاهای جهان را کنترل کند، دنیا را و کشوری که تنگه ‌های مهم را در اختیار داشته باشد کل آب های دنیا را تحت سیطره خواهد داشت.

نگاهی به مجموعه درحال پخش «برادرجان »

سریالی از شبکه سه سیما درحال پخش است که بر خلاف اغلب آثار تولیدی، حرف هایی برای گفتن دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر