نتیجه‌ای یافت نشد.

ترامپ متعهد شد با پول کشورهای عربی "مناطق امن" در سوریه بسازد

شناسه خبر: 96809 يكشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵, ۱۷ : ۱۰ : ۰۰
ترامپ متعهد شد با پول کشورهای عربی "مناطق امن" در سوریه بسازد
رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر بر عزم خود بر ایجاد "مناطق امن" برای آوارگان در سوریه به جای پذیرش آنها در آمریکا تاکید کرد و اعلام کرد، کشورهای عرب حوزه خلیج فارس بودجه ایجاد این مناطق را تامین خواهند کرد.
۵۵آنلاین :

رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر بر عزم خود بر ایجاد "مناطق امن" برای آوارگان در سوریه به جای پذیرش آنها در آمریکا تاکید کرد و اعلام کرد، کشورهای عرب حوزه خلیج فارس بودجه ایجاد این مناطق را تامین خواهند کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفت، لازم است که این مناطق امن در کشورهای درگیر جنگی چون سوریه ایجاد شوند به جای آنکه مردم این کشورها به آمریکا بیایند و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس برای ایجاد این مناطق امن هزینه پرداخت خواهند کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در ایالت فلوریدا در اولین همایش مردمی در میان طرفدارانش از زمان انتصابش در این پست مدعی شد، تنها ایجاد مناطق امن در سوریه و سایر کشورهای درگیر جنگ می‌تواند باعث توقف بحران مهاجرت شود.

او در عین حال تاکید کرد که کشورهای حوزه خلیج فارس باید برای ایجاد مناطق هزینه بپردازند.

ترامپ پیش از برگزاری یک راهپیمایی در فلوریدا گفت: آنچه من می‌خواهم ایجاد مناطق امن در سوریه و سایر کشورهای درگیر جنگ در جهان است چون مردم در این مناطق می‌توانند ایمن زندگی کنند. ما از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس می‌خواهیم تا برای ایجاد این مناطق هزینه پرداخت کنند. آنها چیزی جز پول ندارند. ما می‌خواهیم این مناطق را ایجاد کنیم به جای اینکه ده‌ها هزار تن از ساکنان این کشورها به آمریکا بیایند. ما می‌خواهیم مردم ما را دوست داشته باشند. ما از مردم می‌خواهیم تا در کشورهایشان بمانند ما نمی‌خواهیم مردم فکر بد درباره ما داشته باشند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین تمایل خود را برای ایمن نگهداشتن ایالات متحده ابراز داشت.

ترامپ همچنین به دفاع از تصمیماتش در زمینه منع ورود اتباع هفت کشور غالبا مسلمان به آمریکا پرداخت و تاکید کرد، داعش را شکست خواهد داد. طرحی در این زمینه در حال حاضر در وزارت دفاع آمریکا در دست تهیه است.

او بار دیگر به احداث دیوار در مرزهای مشترک با مکزیک و بیرون راندن کسانی که آنها را "مجرم" خواند، متعهد شد.

ترامپ بار دیگر از رسانه‌ها انتقاد کرد و گفت:‌ آنها دروغ پراکنی می‌کنند و واقعیت را به خصوص در اخبار مربوط به دولتش منتقل نمی‌کنند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری جدید آمریکا، بار دیگر در این میتینگی که مملو از هوادارنش بود با حمله به رسانه‌های جمعی آن‌ها را بخشی از مشکلات کشورش خواند و وعده داد "همچنان در برابر آنها بایستد."

او خطاب به جمع پرشوری از هوادارنش که در فرودگاه شهر ملبورن فلوریدا گرد آمده بودند، گفت رسانه‌های آمریکا "واقعیت را منعکس نمی‌کنند و دنبال مقاصد خود هستند."

رئیس‌جمهوری آمریکا رسانه‌های کشورش را متهم به انتشار اخبار بدون منبع متهم کرد و گفت، امروز به فلوریدا و میان هوادارنش آمده تا بدون دخالت رسانه‌ها با مردم سخن بگوید.

انتقاد شدید اللحن ترامپ تنها یک روز پس از دور جدید حملات او علیه رسانه‌ها صورت گرفت. او روز گذشته و تنها ساعاتی پس از برپایی نشست خبری در کاخ‌ سفید که در آن به طور مداوم، رسانه‌ها را به "بی‌صداقتی" متهم کرده بود، در توییتر خود از سازمان‌های خبری آمریکایی به شدت انتقاد کرد و رسانه‌های جمعی چون سی‌ان‌ان، ان‌بی‌سی نیوز، نیویورک تایمز، شبکه ای‌بی‌سی و سی‌بی‌اس به عنوان رسانه‌های انتشار دهنده"اخبار جعلی" خواند و گفت: این رسانه‌ها "دشمن من نیستند، دشمن مردم آمریکا هستند."

این میتینگ تحت عنوان "آمریکا را دوباره بزرگ خواهیم کرد" برگزار شد و این همزمان با تظاهرات اعتراضی به سیاست‌های ترامپ در نزدیکی مکان برگزاری همایش بود.

ترامپ از زمان روی کار آمدن در ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷، تصمیمات مناقشه برانگیزی را با هدف متوقف کردن موج عظیم مهاجران به داخل آمریکا اتخاذ کرده است.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاستگذاری به روش آزمون و خطا چه بلایی سر اقتصاد آورده است؟

قصه تلخ جهش های نرخ ارزی با تکرار سیاست های پیمان سپاری ارزی، پیش فروش سکه و بعد تنظیم بازار به زور و ارعاب یا اصرار بر نرخ ارز غیر تعادلی تنها مصادیقی از تکرار تجربه نامطلوب سیاستگذاری اقتصادی هستند. از منظر رأی دهنده عام و اقتصاددان خبره سیاستگذاران به وقت معزولی شبلی و بایزیدند و به وقت صدارت و زعامت به دنبال تکرار خطای تقبيح شده گذشتگان می روند.

اقتصاد و جامعه چگونه از آدم های خوب هیولا می سازد؟

با بی پولی همه می تونن کنار بیان، چیزی که باید یاد بگیری پول درآوردنه!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر