ترامپ طرح تغییر بیمه سلامت ترامپ_کر را رهاکرد

شناسه خبر: 108097 سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶, ۵۹ : ۲۰ : ۰۰
ترامپ طرح تغییر بیمه سلامت ترامپ_کر را رهاکرد
تارنمای روزنامه فرانسوی فیگارو نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، طرح تغییر بیمه سلامت موسم به «ترامپ کر» را رها کرده و این یک شکست تحقیر آمیز برای وی، کاخ سفید و حزب جمهوریخواه است
۵۵آنلاین :

این رسانه فرانسوی، دو سناتور جمهوریخواه آمریکایی دوشنبه شب اعلام کردند که علیه نسخه جدید طرح بیمه درمانی همگانی رای می دهند.


تغییر طرح بیمه درمانی همگانی موسوم به «ترامپ کر» از وعده های انتخاباتی ترامپ بشمار می رفت که قرار بودجایگزین طرح «اوباما کر» شود.
فیگارو، اعلام موضع دو سناتور آمریکایی را شکست تحقیر آمیز کاخ سفید ارزیابی کرده است.
براساس این گزارش، ترامپ که اجرای طرح خود را نخواهد دید، خشمگین از امتناع سناتورهای جمهوریخواه برای پیوستن به طرح تغییربیمه درمانی همگانی، خواستار یک رای ساده کنگره به لغو طرح اوباما کر شده است.


فیگارو می افزاید: شکست طرح ترامپ کر نشان می دهد که جمهوریخواهان، هر چند اکثریت در هر دو مجلس کنگره آمریکا (مجلس نمایندگان و سنا) را در دست دارند، اما قادر به جایگزینی طرح اوباما نیستند و این تحقیر ترامپ و حزب وی است.
براساس این گزارش، جمهوریخواهان میانه رو و اقلیت دمکرات، هرگز به لغو سیستم اوباما کر که منجر به محرومیت 20 میلیون آمریکایی از بیمه درمانی می شود، رای نمی دهند.


فیگارو می افزاید: فراتر از تاثیر این شکست در نظام سلامت، موضوع اصلی در مورد روش های دولت دونالد ترامپ این است که رئیس جمهوری جدید به دلیل انشقاق جمهوریخوان و اتحاد دمکرات ها و میانه روهایی که در موقعیت اقلیت قرار دارند، در تصویب قانونی برنامه های خود ناموفق است.
به گزارش ایرنا، بیمه درمانی اوباماکرکه در23 ماه مارس 2010 به امضای باراک اوباما رسید، درکنارسایرقوانین بیمه درمانی همچون مدیکید(medicaid) برنامه بهداشتی آمریکا قرار می گیرد.


قانون بیمه درمانی اوباما از زمان اجرا به طور مستمر در کنگره، دادگاه‌ای فدرال و دیگر دولت‌های ایالتی با چالش مواجه بوده و برخی مخالفان معتقدند این قانون موجب اخلال در برنامه‌های بهداشتی کنونی شده، هزینه‌های بیمه را افزایش داده و به کسری بودجه بیشتر می‌انجامد.


 

برچسب ها
ترامپطرح سلامت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ایران بیش از هر زمان دیگری بر منطقه مسلط شده

المانیتور در گزارشی به جدایی آمریکا از اسرائیل برای مقابله با ایران پرداخت.

آیا ناسیونالیسم ترکی را می‌توان به راه آورد؟

تجاوز ترکیه به سرزمین‌های کردنشین سوریه و عراق تازگی ندارد. هربار به بهانه ضربه‌زدن، تعقیب و بازگشت برای مقابله با شورشیان بود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : مسابقه پرسرعت‌ترین خودروهای خورشیدی جهان در استرالیا

ویدئو : نخست وزیر هند زباله‌های ساحل را جمع‌آوری کرد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر