ترامپ: کردها در جنگ دوم جهانی در "نرماندی" (فرانسه) به کمک ما نیامدند!/ آنها فقط برای خاک خود می‌جنگند

شناسه خبر: 193490 سرویس: جهان ، سیاست ، گوناگون پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸, ۰۰ : ۱۲ : ۰۰
ترامپ: کردها در جنگ دوم جهانی در "نرماندی" (فرانسه) به کمک ما نیامدند!/ آنها فقط برای خاک خود می‌جنگند
ترامپ: آمریکا تاکنون مبالغ هنگفتی را برای کمک به کردها از نظر مهماتی، تسلیحاتی و از نظر پرداخت پول و کمک مالی هزینه کرده‌است..
۵۵آنلاین :

"دونالد ترامپ" در اظهاراتی جدید گفته است کردها در جریان جنگ دوم جهانی به کمک ارتش ایالات متحده آمریکا نیامدند.

آمریکا، ترامپ دیروز در جریان یک نشست خبری در کاخ سفید درباره رابطه تاریخی کشورش با کردها گفته است:" کردها در جنگ جهانی دوم به ما كمك نكردند، آنها به ما (در زمان پیاده کردن نیروهایمان در ) "نرماندی" (فرانسه) كمك نكردند... آنها فقط به خاطر خاک خود می جنگند."

ترامپ که روزهای گذشته به واسطه تصمیم ناگهانی‌اش در خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه و چراغ سبز به اردوغان برای حمله به کردهای شمال سوریه مورد انتقاد افکار عمومی و شخصیت‌های اصلی دو حزب عمده آمریکا قرار گرفته، این اظهارات را در توجیه تصمیم اخیرش برای حمایت نکردن از کردهای سوریه و رها کردن آنها در مقابل حملات ارتش ترکیه، بیان کرده است.

او افزود: علاوه بر این، ما تاکنون مبالغ هنگفتی را برای کمک به کردها از نظر مهماتی، تسلیحاتی و از نظر پرداخت پول و کمک مالی هزینه کرده‌ایم.. ولی با تمام اینها، ما کردها را دوست داریم."

نشست خبری دیروز ترامپ در کاخ سفید/ عکس: آسوشیتدپرس

ترامپ: کردها در جنگ دوم جهانی در

بر خلاف اظهارات گلایه آمیز دیروز ترامپ از کردها، او روز سه‌شنبه در واکنش به انتقادات داخلی گسترده از چراغ سبز به اردوغان برای حمله به کردهای سوریه، گفته بود:"   آمریکا با وجود ترک مناطق کردنشین سوریه باز هم "به هیچ وجهه" کردها را رها نخواهد کرد. او تهدید کرد که حملات بی‌محابای ترکیه علیه کردها، برای اقتصاد شکننده ترکیه پیامدهای ویرانگری خواهد داشت.

دولت ترکیه از دیروز حمله نظامی خود به مناطق کردنشین در شمال سوریه را با اسم عملیات " چشمه صلح" (baris pinari) آغاز کرده است. این اقدام نظامی در پی مکالمه تلفنی ترامپ و اردوغان و اعلام تصمیم ترامپ مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از منطقه کردنشین شمال سوریه انجام شد. این حمله انتقادات گسترده‌ای را در افکار عمومی جهانی علیه دولت ترکیه و ترامپ برانگیخته است.

ترامپ در پاسخ به سوالی  دیگر درباره اینکه"آیا نگران نیست که زندانیان داعشی تحت اختیار شبه نظامیان کرد از این حمله سوء استفاده کرده و از زندان بگریزند؟" با لحنی کنایه آمیز به این قبیل داعشی‌ها توصیه کرد اگر از بند کردها رهایی یافتند به خانه هایشان در اروپا بازگردند.

 


منبع : عصرایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چگونه اینفلوئنسر شویم؟

واقعیت آنکه، ما نیاز داریم تا از برخی از سازوکارهای پشت پرده ستاره های اینستاگرامی آگاه شویم. این متن شاید در قسمت هایی تلخ و یا شاید هم سطحی به نظر آید ولی قصد آن صرفا ارتقاء آگاهی های عمومی درباره مسائل این روزهای ما در فضای مجازی است.

چرا رابطه آمریکا و ایران راه به جایی نمی برد؟

بعد از روی کار آمدن حسن روحانی در سال ۱۳۹۲ کمتر کسی فکر می کرد پرتلاطم ترین دوران روابط ایران و آمریکا در دوره ریاست جمهوری او اتفاق بیفتد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : «دیوار آدامس» سیاتل؛ از زباله‌دانی تا اثری هنری

ویدئو : امید داشتن عین قدرت است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر