تداوم بارش‌های بالاتر از نرمال در بیشتر مناطق کشور

شناسه خبر: 133450 سرویس: گوناگون چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷, ۵۵ : ۱۲ : ۰۰
تداوم بارش‌های بالاتر از نرمال در بیشتر مناطق کشور
رئیس اداره هواشناسی کشاورزی با اشاره به تداوم بارش‌های بالاتر از حد نرمال طی روزهای آینده به عشایر کشور نسبت به تردد در ارتفاعات به دلیل بارش شدید و تگرگ هشدار داد.
۵۵آنلاین :

رئیس اداره هواشناسی کشاورزی با اشاره به تداوم بارش‌های بالاتر از حد نرمال طی روزهای آینده به عشایر کشور نسبت به تردد در ارتفاعات به دلیل بارش شدید و تگرگ هشدار داد.

مسعود حقیقت  در مورد شرایط بارشی کشور طی روزهای آینده اظهار کرد: از روز دوشنبه (۱۷ اردیبهشت) سامانه جدیدی وارد کشور شد که بارش‌های خوبی را برای مناطق مختلف کشور به همراه داشت. انتظار می‌رود تا دوشنبه هفته آینده (۲۴ اردیبهشت ماه) وضعیت بارشی در بیشتر مناطق نرمال و در برخی مناطق به ویژه نیمه غربی بالاتر از حد نرمال باشد.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود هفته بعد به لحاظ اقلیمی در نیمه غربی، شمال غرب و شمال کشور بارش‌ها بالاتر از حد نرمال باشد.

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی افزود: به لحاظ دمایی طی هفته جاری وهفته آینده روند متعادلی خواهیم داشت و دما در بیشتر مناطق در حد اعتدال خواهد بود.

حقیقت با اشاره به هشدار سازمان هواشناسی در مورد وقوع گرد و خاک در برخی مناطق کشور گفت: به دلیل وقوع باد شدید در عراق احتمال خیزش گرد و خاک با منشأ داخلی در برخی مناطق کشور از جمله خوزستان وجود دارد.

رئیس اداره هواشناسی کشاورزی سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به توصیه‌هایی برای کشاورزان اظهار کرد: گلخانه‌داران غرب و شمال غرب کشور حتما در روزهای آتی نسبت به بازبینی گلخانه‌های خود اقدام کنند همچنین زنبورداران مناطق مختلف کشور به‌ویژه اردبیل نسبت به وزش باد، رعد و برق و بارش باران حساس باشند و از کندوها مراقبت کافی را انجام دهند.

وی در پایان گفت: باغداران و زراعت‌کاران غرب، شمال غرب و مرکز کشور از هر نوع محلول‌پاشی و سم‌پاشی در روزهای آینده به دلیل احتمال وقوع باد و بارش باران خودداری کنند همچنین عشایر نسبت به تردد در ارتفاعات هشیار باشند و تا حد امکان از عبور از ارتفاعات خودداری کنند چون پیش بینی بارش شدید، رعد و برق و احتمال وقوع تگرگ در البرز و زاگرس وجود دارد.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر