نتیجه‌ای یافت نشد.

تداوم بارش‌های بالاتر از نرمال در بیشتر مناطق کشور

شناسه خبر: 133450 سرویس: گوناگون چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷, ۵۵ : ۱۲ : ۰۰
تداوم بارش‌های بالاتر از نرمال در بیشتر مناطق کشور
رئیس اداره هواشناسی کشاورزی با اشاره به تداوم بارش‌های بالاتر از حد نرمال طی روزهای آینده به عشایر کشور نسبت به تردد در ارتفاعات به دلیل بارش شدید و تگرگ هشدار داد.
۵۵آنلاین :

رئیس اداره هواشناسی کشاورزی با اشاره به تداوم بارش‌های بالاتر از حد نرمال طی روزهای آینده به عشایر کشور نسبت به تردد در ارتفاعات به دلیل بارش شدید و تگرگ هشدار داد.

مسعود حقیقت  در مورد شرایط بارشی کشور طی روزهای آینده اظهار کرد: از روز دوشنبه (۱۷ اردیبهشت) سامانه جدیدی وارد کشور شد که بارش‌های خوبی را برای مناطق مختلف کشور به همراه داشت. انتظار می‌رود تا دوشنبه هفته آینده (۲۴ اردیبهشت ماه) وضعیت بارشی در بیشتر مناطق نرمال و در برخی مناطق به ویژه نیمه غربی بالاتر از حد نرمال باشد.

وی ادامه داد: پیش بینی می‌شود هفته بعد به لحاظ اقلیمی در نیمه غربی، شمال غرب و شمال کشور بارش‌ها بالاتر از حد نرمال باشد.

مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی افزود: به لحاظ دمایی طی هفته جاری وهفته آینده روند متعادلی خواهیم داشت و دما در بیشتر مناطق در حد اعتدال خواهد بود.

حقیقت با اشاره به هشدار سازمان هواشناسی در مورد وقوع گرد و خاک در برخی مناطق کشور گفت: به دلیل وقوع باد شدید در عراق احتمال خیزش گرد و خاک با منشأ داخلی در برخی مناطق کشور از جمله خوزستان وجود دارد.

رئیس اداره هواشناسی کشاورزی سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به توصیه‌هایی برای کشاورزان اظهار کرد: گلخانه‌داران غرب و شمال غرب کشور حتما در روزهای آتی نسبت به بازبینی گلخانه‌های خود اقدام کنند همچنین زنبورداران مناطق مختلف کشور به‌ویژه اردبیل نسبت به وزش باد، رعد و برق و بارش باران حساس باشند و از کندوها مراقبت کافی را انجام دهند.

وی در پایان گفت: باغداران و زراعت‌کاران غرب، شمال غرب و مرکز کشور از هر نوع محلول‌پاشی و سم‌پاشی در روزهای آینده به دلیل احتمال وقوع باد و بارش باران خودداری کنند همچنین عشایر نسبت به تردد در ارتفاعات هشیار باشند و تا حد امکان از عبور از ارتفاعات خودداری کنند چون پیش بینی بارش شدید، رعد و برق و احتمال وقوع تگرگ در البرز و زاگرس وجود دارد.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سیاستگذاری به روش آزمون و خطا چه بلایی سر اقتصاد آورده است؟

قصه تلخ جهش های نرخ ارزی با تکرار سیاست های پیمان سپاری ارزی، پیش فروش سکه و بعد تنظیم بازار به زور و ارعاب یا اصرار بر نرخ ارز غیر تعادلی تنها مصادیقی از تکرار تجربه نامطلوب سیاستگذاری اقتصادی هستند. از منظر رأی دهنده عام و اقتصاددان خبره سیاستگذاران به وقت معزولی شبلی و بایزیدند و به وقت صدارت و زعامت به دنبال تکرار خطای تقبيح شده گذشتگان می روند.

اقتصاد و جامعه چگونه از آدم های خوب هیولا می سازد؟

با بی پولی همه می تونن کنار بیان، چیزی که باید یاد بگیری پول درآوردنه!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر