تخلیه 38 هزار زندانی از زندان های ترکیه شروع شد

شناسه خبر: 137413 سرویس: گوناگون سه شنبه ۵ تير ۱۳۹۷, ۵۳ : ۱۲ : ۰۰
تخلیه 38 هزار زندانی از زندان های ترکیه شروع شد
با صدور بخشنامه جدید دولتی تخلیه 38 هزار زندانی از بازداشتگاه های ترکیه شروع شد. به دنبال کودتای نافرجام 25 تیرماه گذشته و زندانی شدن بیش از 20 هزار نفر، مازاد ظرفیت پذیرش بازداشتگاه ها به بیش از 10 هزار زندانی رسیده بود.
۵۵آنلاین :

چهارمین بخشنامه در حکم قانون که با استناد به اختیارات داده شده به دولت آنکارا در قالب اعلام حال فوق العاده سه ماهه در این کشور، بامداد امروز /پنجشنبه/ با انتشار در روزنامه رسمی، اجرایی شد.
همزمان با اجرایی شدن این بخشنامه، رسانه های ترکیه از شروع تخلیه بخش مشخصی از زندانیان خبر می دهند.
گفته می شود شمار تخلیه زندانیان از بازداشتگاه ها در مرحله اول به 38 هزار نفر و در دو سال آینده به 100 هزار نفر خواهد رسید.
بکر بوزداغ وزیر دادگستری ترکیه روز گذشته اعلام کرد، با انجام تنظیماتی، راه آزادی حدود 38 هزار نفر از بازداشتگاههای کشور فراهم شده است.
او گفت: موضوع عفو محکومین مطرح نیست و روی مساله آزادی برخی از مجرمان از جمله مجرمان غیر عمد با کنترل های بعداز آزادی و یا با پابندهای الکترونیک کار می شود.
وزیر دادگستری گفت: این اقدامات شامل آن دسته از محکومین و یا زندانیانی که تا اول جولای گذشته وارد بازداشتگاهها شده اند و شمار آنها نزدیک به 38 هزار نفر تخمین زده می شود.
براساس داده های وزارت دادگستری ترکیه از سال 2010 میلادی به بعد، شمار زندانیان در این کشور نزدیک به 45 هزار نفر افزایش یافته است.
ظرفیت 366 زندان ترکیه نزدیک به 160 هزار نفر است ولی اکنون بیش از 165 هزار نفر در این زندان ها به سر می برند.
در سال 2010 میلادی شمار زندانیان ترکیه در حدود 120 هزار نفر بود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر