تحفه  دختران ملی پوش از هند

شناسه خبر: 117030 سرویس: ورزشی سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶, ۴۸ : ۱۹ : ۰۰
تحفه  دختران ملی پوش از هند
این روزها اخبار بسیار خوبی از رشد ورزش بانوان ایران به گوش می‌رسد و هر بار یکی از بانوان ورزشکار ایرانی یا یک تیم بانوان در رشته‌های مختلف در مسابقات بین‌المللی باعث بلندآوازه شدن نام ایران می‌شوند.
۵۵آنلاین :

آخرین نمونه آن تیم سپک تاکرای بانوان کشورمان است که شنبه با شکست برابر تیم قدرتمند تایلند در مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2017 برای نخستین بار  به مقام سوم دست یافت. تیم استان مرکزی که به عنوان تیم بانوان ایران به هند رفته بود، در حالی در جام جهانی شرکت کرد که سرمربی خود رویا جعفری را هم به همراه نداشت اما بانوان سپک تاکرا کاری کردند کارستان و با خود تحفه ارزشمندی از سرزمین عجایب به ارمغان آوردند که نوید روزهای بهتر را می‌دهد. این موضوع باعث شد  به سراغ مسئولان، مربیان و بازیکنان تیم بانوان سپک تاکرا برویم و آنها که هند هستند و امروز به کشور بازمی‌گردند، در گفت‌ و گوهای خود با خبرنگار «ایران»، از شرایط خود در این رقابت‌ها صحبت کردند.

مرادی، سرپرست تیم اعزامی به جام جهانی هند و مدیر تیم‌های ملی: بهترین رتبه تیمی تاریخ ورزش بانوان را به دست آوردیم
مسابقات جام جهانی هند در دو بخش آقایان و بانوان برگزار شد. این مسابقات از معتبرترین مسابقاتی هستند که در رشته سپک تاکرا در جهان برگزار می‌شود. تیم بانوان کشورمان با حضور خانم‌ها معصومه بهزادی، مریم مرادمنش و ریحانه راهزانی که هر 3 از ورزشکاران خوب استان مرکزی هستند، در این مسابقات حضور پیدا کردند و خوشبختانه برای نخستنین بار در تاریخ سپک تاکرای ایران، موفق شدند عنوان سوم این رقابت‌ها را در میان 12 تیم برتر مسابقات کسب کنند. نکته قابل توجه این است که بنده به شخصه  به یاد نمی‌آورم که یکی از تیم‌های گروهی بانوان در مسابقات جام جهانی در یک رشته ورزشی روی سکو برود و مدال کسب کند. بازی‌های باکیفیتی که بازیکنان تیم ایران به نمایش گذاشتند، باعث تحسین مسئولان فدراسیون جهانی سپک تاکرا شد و تحسین سرمربیان تیم‌های معتبری مثل تایلند و ویتنام را هم در پی داشت. این مدال نوید روزهای بهتری برای بانوان ایران در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا می‌دهد.
فدراسیون انجمن‌های ورزشی که سپک تاکرا به عنوان یکی از رشته‌های زیرمجموعه این فدراسیون فعالیت می‌کند، حمایت‌های خوبی از این رشته داشته و همدلی خوبی میان اعضای انجمن سپک تاکرا وجود دارد و با این شرایط معتقدم سپک تاکرا جزو رشته‌هایی است که در بازی‌های آسیایی جاکارتا صاحب مدال خواهد شد،البته باید از زحمات سرکار خانم جعفری، سرمربی تیم هم تشکر ویژه‌ای داشته باشیم؛ هر سه ورزشکاری که در مسابقات حضور داشتند، از شاگردان ایشان هستند و عملکرد خوب و درخشان شان باعث شده تا این نتیجه برای نخستین بار در تاریخ سپک تاکرای ایران کسب شود.

یلدا قاسمی؛ نایب رئیس بانوان سپک تاکرا و عضو کمیته جهانی بانوان: دست به جوانگرایی زده‌ایم
این تیمی که در مسابقات جام جهانی هند شرکت کرد، تیم استان مرکزی بود که به عنوان نماینده ایران در این رقابت‌ها حضور داشت. سرمربی تیم خانم رویا جعفری است که نتوانست همراه تیم باشد و ما خانم بهناز احمدنیا که از مربیان جوان و با انگیزه است را برای کسب تجربه و به عنوان نماینده انجمن راهی این مسابقات کردیم. ضمن اینکه خانم شهرزاد سلیمانی را هم به عنوان داور ایرانی در این رقابت‌ها داشتیم. ما در انجمن دست به جوانگرایی زده‌ایم. ریحانه راهزانی 15 ساله، معصومه بهزادی 20 ساله و مریم مرادمنش 23 ساله هستند که برای نخستین بار توانستند به این مقام برسند. من 14 سال است که در سپک تاکرا فعالیت دارم و 7 سال است که نایب رئیس بانوان هستم و این نخستین اعزام تیم بانوان ما از سال 89 بود. 27 آذر مسابقات جهانی تایلند را در پیش داریم که ایران در آن مسابقات در سید B قرار دارد اما با نتایج خوبی که کسب شده، امیدوارم بتوانیم به سید A صعود کنیم.

رویا جعفری، سرمربی بانوان سپک تاکرا: تمام نکاتی را که لازم بود  به آنها گفته بودم
متأسفانه من به دلیل مشکل شخصی که برایم به وجود آمده بود، نتوانستم در این مسابقات تیم را همراهی کنم،اما خانم احمدنیا همراه تیم بود و من هم تمام نکاتی را که لازم بود به آنها گفته بودم و با بچه‌ها هم در ارتباط بودم. تیم ما در این رقابت‌ها ابتدا هند و سپس سریلانکا را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد و در ادامه هم 2 بر صفر به مالزی و تایلند باخت. تایلند بهترین تیم سپک تاکرای جهان را در اختیار دارد و بین 12 تیم حاضر در این رقابت‌ها هم حرف اول را می‌زد، اما ما در نخستین مصاف‌مان با نتیجه قابل قبول 21 - 14 و 21 - 13 دو ست را واگذار کردیم که با توجه به نخستین رویارویی‌مان، نتیجه بسیار خوبی است.

نکته‌ای که باید بگویم، این است که این تیم اصلی بانوان ایران نیست و تیم استان مرکزی بود اما هر 3 بازیکن ملی‌پوش هستند و در تیم اصلی ایران عضویت دارند. این اتفاق طبیعی است و گاهی بهترین تیم استانی به عنوان نماینده ایران به مسابقات بین‌المللی اعزام می‌شود. مانند تیم پسران زنجان که چند وقت پیش در مسابقات حضور پیدا کرده بود، البته تیم آقایان ما در جام جهانی بین 6 تیم برتر قرار گرفت اما عنوان سومی تیم خانم‌ها برای نخستین بار به دست آمد و بسیار با ارزش است. عملکرد بچه‌های ما به حدی خوب بود که سرمربی تیم تایلند هم از آنها حسابی تعریف کرد. معصومه بهزادی به عنوان اسپکر، مریم مرادمنش که پاسور بازی می‌کند و ریحانه راهزانی که سرور یا همان سرویس زن است، بسیار خوب بازی کردند. ما حالا مسابقات جهانی تایلند را در پیش داریم که سطح آن از جام جهانی پایین‌تر است. جام جهانی هر 2 سال یک بار برگزار می‌شود، سید بندی ندارد و ممکن است با همه تیم‌های قدرتمند بازی کنیم اما در مسابقات جهانی سیدبندی وجود دارد و امیدوارم که در آن مسابقات هم به موفقیت برسیم.


منبع : ایران آنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ژن خوب = کار خوب، زندگی خوب، حال خوب

برایتان سوال پیش نیامده است که چرا درحالی که همه از اقتصاد می‌نالند، آقازاده‌ها همچنان پرکار، کار می‌کنند آنهم با سود زیاد؟

پژوهش تلخی دارد!

«ملک‌الشعرا» عنوانی بود حکومتی برای شاعر بزرگ دوران. اما رقابت برای کسب عنوان «ملک‌الشعرا»، منجر به آن شد که شعرای ایران به مدیحه ‌سرایان حاکمان تبدیل شوند. قاآنی ملک ‌الشعرای ایران از دوران محمدشاه بود. زمانی که ناصرالدین شاه به تخت نشست و امیرکبیر را به صدراعظمی ایران منصوب کرد؛ قاآنی به روال معمول قصیده ‌ای در مدح صدراعظم جدید سرود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر