بیرون کردن نماینده زن که فرزندش را به پارلمان آورده بود

شناسه خبر: 184787 سرویس: تصویر ، گوناگون جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸, ۴۷ : ۱۹ : ۰۰
بیرون کردن نماینده زن که فرزندش را به پارلمان آورده بود
بنا به قوانین پارلمان کنیا، غریبه‌ها از جمله کودکان اجازه حضور در پارلمان را ندارند. برخی از نمایندگان مرد پارلمان، این عمل زلیخا حسن را خجالت آور خواندند.
۵۵آنلاین :

پارلمان کنیا از یکی از نمایندگان زنی که به همراه فرزند پنج ماهه‌اش به پارلمان آمده بود، درخواست کرد که ساختمان پارلمان را ترک کند. در پی این اقدام سایر نمایندگان زن به نشانه همبستگی با این همکار خود، پارلمان را ترک کردند.

 زلیخا حسن که فرزند پنج ماهه‌اش را با خود به پارلمان آورده بود، گفته که به دلیل وضعیت اضطراری که در خانه برایش پیش آمده و با توجه به این که پارلمان محلی برای نگهداری کودکان ندارد، مجبور شده با فرزندش به سر کار بیاید.

بنا به قوانین پارلمان کنیا، غریبه‌ها از جمله کودکان اجازه حضور در پارلمان را ندارند.

برخی از نمایندگان مرد پارلمان، این عمل زلیخا حسن را خجالت آور خواندند.

رئیس مجلس کنیا به خانم حسن دستور داد تا صحن پارلمان را ترک کرده و بدون فرزندش در جلسه پارلمان شرکت کند.

این نماینده از پارلمان درخواست کرد شرایطی که بیشتر با خانواده‌ها سازگاری دارد، ایجاد کند، چنانچه خواستار حضور زنان بیشتری در پارلمان هستند.

وی گفت: خیلی سعی کردم که فرزندم را با خودم نیاورم، اما امروز شرایط خاصی پیش آمد. چه کاری می‌توانستم بکنم. اگر پارلمان مهدکودکی برای نگهداری کودکان داشت. خوب می توانستم فرزندم را آن جا بگذارم.

معاون پارلمان در بیانیه‌ای گفته که محلی در پارلمان برای مادران به منظور نگهداری از فرزندانشان وجود دارد. اما مادران نماینده مجبورند که در مدت حضورشان در پارلمان پرستاری را برای نگهداری از فرزند به همراه خود بیاورند.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

 


منبع : فرارو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نقش تاریخ‌ساز بدن در زیست‌شناسی اجتماعی امروز

اگر از نظر تبارشناسی به تاریخ مفهوم بدن در دوران پیشامدرن در طب بقراطی نگاه کنیم، بدن تابع طبایع، انعطاف‌پذیر در مقابل تأثیرات محیط طبیعی و حتی نیروهای نامحسوس سماواتی در نظر گرفته می‌شد.

ماجرای تردد معلمان خصوصی با آمبولانس در پایتخت

یک استاد دانشگاه به آسیب‌ها و حواشی کلاس‌های آمادگی کنکور اشاره کرد و گفت: شاید شنیده باشید که عده‌ای از معلمین خصوصی با آمبولانس رفت و آمد می‌کنند. این معلم‌های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می‌دهند که آنها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برسانند که البته این پول در مقابل شهریه‌های هنگفتی که می‌گیرند چیزی نیست. اما آیا دانش آموزان معمولی توان استفاده از چنین معلمانی را دارند؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر