نتیجه‌ای یافت نشد.

بولتون: هرگونه تهدید «گوایدو»، تبعات جدی برای ونزوئلا خواهد داشت

شناسه خبر: 159341 سرویس: توسعه ، جهان ، گوناگون چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷, ۵۶ : ۰۰ : ۰۰
بولتون: هرگونه تهدید «گوایدو»، تبعات جدی برای ونزوئلا خواهد داشت
مشاور امنیت ملی کاخ سفید ضمن هشدار به ونزوئلا درباره هرگونه تهدید «خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت این کشور گفت که هر گونه آسیب رساندن به گوایدو، «عواقب جدی» برای کاراکاس به دنبال خواهد داشت.
۵۵آنلاین :

«جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پی درخواست دادستانی ونزوئلا برای ممنوع الخروج شدن خوان گوایدو رئیس مجمع ملی ونزوئلا و رهبر اپوزیسیون این کشور به کاراکاس هشدار داد که «هرگونه تهدید گوایدو، تبعات جدی برای ونزوئلا به همراه خواهد داشت.»

بولتون این هشدار را پس از آن به مقامات ونزوئلا داد که دادستان کل این کشور روز سه‌شنبه از دیوان عالی خواسته که تحقیقات مقدماتی را درباره رهبر مخالفان دولت این کشور آغاز و حساب‌های بانکی او را مسدود کند.

مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا پیش از این در اقدامی مداخله‌جویانه به گوایدو اجازه داده بود که کنترل دارایی‌های متعلق به دولت قانونی ونزوئلا در خاک آمریکا را به عهده بگیرد. دادستان کل ونزوئلا علاوه بر این از دیوان عالی این کشور خواسته خوان گوایدو را ممنوع‌الخروج کند. 

«خوان گوایدو» رهبر مخالفان دولت قانونی ونزوئلا در از هفته گذشته با چراغ سبز غرب تحرکاتی را در این کشور و علیه دولت منتخب شروع کرد. آمریکا و متحدانش نیز در اقدامی هماهنگ وی را به رسمیت شناخته و برگزاری انتخابات در ونزوئلا را خواستار شدند.

این اقدام آمریکا با متحدانش با مخالفت‌هایی از سوی کشورهایی چون روسیه، ایران، ترکیه ، چین و برخی دیگر مواجه شده است.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تاثیر ارتباطات جدید بر ابعاد زندگی بشری

قصد داریم نگاهی داشته باشیم بر تاثیرات ابزارهای ارتباطی نوین بر ابعاد مختلف زندگی بشری در عصر حاضر.

مدلینگ کودکان تجاوز به حقوق آن‌هاست

مدیر عامل انجمن حمایت از حقوق کودکان گفت: کالا شدن کودک در بازار، تجاوز به حقوق کودک است. در بسیاری از موارد حوزه مدلینگ کودکان را می‌توان با نگاهی عمیق‌تر در دسته کودک آزاری مورد بررسی قرار داد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا به خاطر تریاک کشیدن در ایران عذرخواهی کرد

نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا به خاطر تریاک کشیدن در ایران عذرخواهی کرد آقای استورات گفته است: "من در یک مراسم عروسی بودم و یک نفر در اتاق وافور را دستم داد و من هم آن را کشیدم. نباید این کار را می کردم، اشتباه بود." "روری استوارت، نامزد رهبری حزب محافظه کار بریتانیا، به خاطر کشیدن تریاک در ایران عذرخواهی کرد

ویدیو : درگیری خرس و روستاییان

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر