بن سلمان : 50 درصد از بودجه سال 2018 را از منابع غیرنفتی تأمین می کنیم

شناسه خبر: 120702 سرویس: سیاست چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶, ۱۸ : ۱۱ : ۰۰
بن سلمان : 50 درصد از بودجه سال 2018 را از منابع غیرنفتی تأمین می کنیم
محمد بن سلمان اعلام کرد برنامه اصلاح اقتصادی او تاکنون ثمر بخش بوده و قرار است نزدیک به ۵۰ درصد از بودجه سال ۲۰۱۸ این کشور از منابع غیرنفتی تأمین شود.
۵۵آنلاین :

«محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان اعلام کرد که بودجه سال ۲۰۱۸ این کشور نشان می دهد که دولت عربستان در مسیر موفقیت قرار دارد.

وی که اخیرا به دلیل بازداشت بی رویه و بدون هدف بسیاری از تجار و بازرگانان سعودی با انتقادهای زیادی مواجه شده است اعلام کرد که بهبود سطح زندگی شهروندان یکی از اصلی ترین اهداف دولت عربستان است که با تنوع اقتصادی، ثبات مالی و تشویق بخش خصوصی در امر تولید محقق شده و فرصت های شغلی بیشتری برای شهروندان سعودی ایجاد می کند.

وی تأکید کرده که برنامه او برای اصلاح اقتصادی در عربستان نتیجه بخش بوده است و نتایج ملموسی هم داشته زیرا نزدیک به ۵۰ درصد از بودجه سال آتی عربستان از منابع غیر نفتی تأمین خواهد شد.

این در حالی است که بازداشت شماری از شاهزادگان ثروتمند و تجار عربستانی در طول یک ماه اخیر گزارش های متعددی منتشر شد که بر اساس آن محمد بن سلمان با تصرف بخشی از دارایی های این افراد تلاش می کند خزانه خود را پر کند.

الولید بن طلال یکی از ثروتمندترین مردان جهان و عموزاده محمد بن سلمان یکی از افرادی است که هنوز از زندان ولیعهد سعودی آزاد نشده و برخی گزارش ها حاکی است که او تصمیم گرفته از دارایی های خود در قبال آزادی نگذرد.

«سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان که امروز ریاست شورای وزیران این کشور را بر عهده داشت بودجه سال ۲۰۱۸ عربستان را اعلام کرد. بر اساس این خبر در حالی که قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش داشته است، این بودجه عظیم ترین بودجه تاریخ حکومت آل سعود در عربستان بوده و بودجه سال ۲۰۱۸ عربستان ۹۷۸ میلیارد ریال سعودی تعیین شده است. 


منبع : ایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

این حسین کیست....؛؟

این حسین کیست که همه عالم دیوانه اوست، این جمله مختصر ترین و کاملترین جمله ای است که می توان با آن امام حسین علیه السلام را توصیف کرده و پی به عظمتش در عالم بشریت برد، آری واقعاً این حسین کیست؟

از سخنرانی به عنوان عمار، تا جاسوس اسرائیل!

حالا لااقل به حرمت خون شهدای مدافع حرمی که با جاسوسی این آدم اطلاعاتشان به دشمن داده شد، بیایید و بگویید با تأیید چه کسانی این آدم در بعد نظامی آنقدر رشد کرد که به حد بالای دسترسی به اطلاعات مدافعان حرم رسید و شد و آن‌چه نباید می‌شد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : «دیوار آدامس» سیاتل؛ از زباله‌دانی تا اثری هنری

ویدئو : امید داشتن عین قدرت است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر