بلومبرگ: آمریکا در توقف فروش نفت ایران ناموفق است

شناسه خبر: 189097 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون ، نفت و گاز و پتروشیمی دوشنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۸, ۰۷ : ۰۳ : ۰۰
بلومبرگ: آمریکا در توقف فروش نفت ایران ناموفق است
تارنمای شبکه بلومبرگ روز یکشنبه نوشت: شرکتهای ناظر بر صادرات نفت، بر سر یک موضوع اتفاق نظر دارند که ایالات متحده هنوز نتوانسته در به صفر رساندن صادرات نفت ایران موفق عمل کند.
۵۵آنلاین :

این شبکه خبری آمریکایی افزود: تحلیلگران به علت کاربرد ایران از روش های گوناگون برای صادرات، بر سر میزان فروش نفت این کشور عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) اختلاف نظر دارند؛ یعنی  صادرات نفت ایران ممکن است تا سطح یک میلیون بشکه در روز فراتر رفته باشد.

ناوگان نفتکش های پنهان ایران از دید رادارها و ماهواره ها، بزرگ ترین رمز و راز بازار جهانی نفت است. در حالی که کشتی نفتکش آدریا دریای یک ایران، توجه جهانی را به خود جلب کرده است، اما ناظران بازار نفت، مجذوب اسرار بزرگتر یعنی جست وجو و یافتن بقیه کشتی های ناوگان انتقال نفت ایران هستند.

این جست وجو منجر به یافتن روش های مبتکرانه‌تر ردیابی کشتی ها و دیدگاه های بسیار گوناگون در باره میزان نفت خامی که به صورت پنهانی به بازارهای جهان سرازیر می شود، شده که عمدتاً به این علت است که در پی تشدید تحریم ها علیه ایران در سال جاری (2019)، بیشتر این شناورها به صورت پنهانی حرکت می کنند.

به گفته «دوین گیگن» مدیر جهانی اطلاعات نفت در شرکت گنسکیپ در دنور کلرادو؛ هرچند ایران مانند یک جعبه سیاه است، اما این کشور با انجام راهکارهای جدید و یا ذخیره سازی در تأسیسات خود، بهترین تصمیم را گرفته که هیچکس انتظار آن را نداشته است.

در حالی که وزارت امور خارجه ایالات متحده قصد دارد که صادرات نفت ایران را به صفر برساند، اما بیژن زنگنه وزیر نفت ایران تأکید کرده است که شبانه‌روز برای ادامه فروش نفت تلاش می کند و گزینه های پنهانی برای دستیابی به این هدف در اختیار دارد.

همایون فلکشاهی تحلیلگر شرکت کپلر می گوید: هرچند دولت ترامپ ظاهراً در اعمال حداکثر فشار موفق بوده، اما به هدف کاهش صادرات نفت ایران به صفر، هیچگاه نرسیده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر