بغض سعید پورصمیمی برای بی‌توجهی به کارگردان پیشکسوت

شناسه خبر: 184948 سرویس: فرهنگ و هنر ، گوناگون شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲ : ۲۳ : ۰۰
بغض سعید پورصمیمی برای بی‌توجهی به کارگردان پیشکسوت
سعید پورصمیمی برای آنکه در طی سال‌های اخیر امکان فیلمسازی برای واروژ کریم مسیحی فراهم نبوده است بغض کرد و با انتقاد از برخوردها با این کارگردان، درخواست کرد که امکان فعالیت برای او فراهم شود.
۵۵آنلاین :

مراسم دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما عصر امروز (شنبه ۱۹ مرداد) با حضور اهالی سینما در هتل پارسیان انقلاب در حال برگزاری است.

در این مراسم جمع گسترده‌ای از هنرمندان و سینماگران، منتقدان و اهالی رسانه حضور دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به واروژ کریم مسیحی، سعید پورصمیمی، ابراهیم حقیقی، رضا میرکریمی، محمدمهدی عسگرپور، علی اکبر صادقی ، رضا کیانیان، همایون اسعدیان، نرگس آبیار، محمدحسین قاسمی، جعفر پناهی، مسعود رایگان، مازیار میری، ابراهیم فروزش، بهناز جعفری، هوشنگ گلمکانی، مهرزاد دانش، مهرداد اسکویی، جمشید گرگین، محمدرضا دلپاک، جعفر صانعی‌مقدم، ناصر شفق، امیرحسین علم‌الهدی، حبیب اسماعیلی، سعید سعدی، هوشنگ گلمکانی و ... اشاره کرد.

در بخشی از این مراسم که به اهدای جایزه پاسداشت یک عمر عشق به سینما به واروژ کریم مسیحی، کارگردان پیشکسوت اختصاص داشت، سعید پورصمیمی، هنرپیشه مطرح برای صحبت درباره این کارگردان روی صحنه حاضر شد و با بغضش یخ مراسم را شکست. او که در «پرده آخر» درخشید، حرفش را از آن فیلم شروع کرد و گفت:«من خیلی قبل از اینکه سینما را شروع کنم، شنیده بودم یک دستیار کارگردانی است که هرچی می گویند فیلم بساز می گوید زود است. این گذشت. وقتی فیلم اولش پرده آخر را ساخت همه شگفت زده شدند. این فیلم دو بار من و همه را شوکه کرد. سینمایش هم برای مخاطب عام و هم فرهیختگان جذابیت داشت. این شوک اول بود.شوک دوم فیلم این بود که وقتی رفت به گیشه ، شکست خورد. برای من همیشه سئوال است که چرا فیلم نفروخت.»

این هنرپیشه ادامه داد:«این معماست برایم. همه هنوز مرا به پرده آخر به یاد می آورند. ولی فیلم در گیشه فروش نمی کند. گویا سرنوشت را طوری رقم زده بودند که فیلم بعدی او در گرو استقبال این فیلم باشد. فیلم اسفند سال بعدش اکران شد.»

او با اشاره به حرف های مجری مراسم جواد یحیوی گفت:«الان گفتند از واروژ برای یک عمر فعالیت هنری تجلیل می کنند، کجا یک عمر گذاشتند واروژ کار کند؟ او آن گوشه ایستاده و کجا شانس کار داشته؟کی گذاشتند واروژ کار بکند؟ دردآور است، من بغضم گرفته، دستش را بگیرید ، واروژ پدیده‌ای در سینمای ایران است.»


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نقش تاریخ‌ساز بدن در زیست‌شناسی اجتماعی امروز

اگر از نظر تبارشناسی به تاریخ مفهوم بدن در دوران پیشامدرن در طب بقراطی نگاه کنیم، بدن تابع طبایع، انعطاف‌پذیر در مقابل تأثیرات محیط طبیعی و حتی نیروهای نامحسوس سماواتی در نظر گرفته می‌شد.

ماجرای تردد معلمان خصوصی با آمبولانس در پایتخت

یک استاد دانشگاه به آسیب‌ها و حواشی کلاس‌های آمادگی کنکور اشاره کرد و گفت: شاید شنیده باشید که عده‌ای از معلمین خصوصی با آمبولانس رفت و آمد می‌کنند. این معلم‌های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می‌دهند که آنها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برسانند که البته این پول در مقابل شهریه‌های هنگفتی که می‌گیرند چیزی نیست. اما آیا دانش آموزان معمولی توان استفاده از چنین معلمانی را دارند؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر