بریتیش پترولیوم خواهان تمدید حضور در منطقه خزر تا سال 2050 است

شناسه خبر: 99953 سرویس: اقتصادی دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶, ۰۹ : ۱۶ : ۰۰
بریتیش پترولیوم خواهان تمدید حضور در منطقه خزر تا سال 2050 است
مدیر اجرایی شرکت نفتی «بی پی» گفت این شرکت در نظر دارد قرارداد خود با جمهوری آذربایجان درباره نفت خزر را تا سال 2050 تمدید کند.
۵۵آنلاین :

 

 روبرت دادلی، مدیر اجرایی شرکت نفتی انگلیسی «بی پی» ( بریتیش پترولیوم) گفت جمهوری آذربایجان برای این شرکت اهمیت فراوانی دارد و بی پی در نظر دارد قرارداد خود با جمهوری آذربایجان درباره نفت خزر را تا سال 2050 تمدید کند.

 روبرت دادلی گفت: «جمهوری آذربایجان به چند سبب برای بی پی اهمیت دارد. ما از طرف تمامی شرکایمان، نامه درخواست تمدید فعالیت در حوزه «آذری - چراغ - گونشلی» در خزر را امضاء کرده ایم که تمدید فعالیت در این حوزه را تا سال 2050 درنظر دارد.»

روبرت دادلی افزود: «دومین علت نیز این است که طرح گازی «شاهدنیز» خزر، جلوتراز برنامه کاری در حال اجراست و (گاز) از طریق ترکیه به یونان خواهد رسید. هم اکنون برای اجرای این طرح، از مخارج در نظر گرفته شده در بودجه نیز کمتر هزینه می شود و این نیز  بر روندهای اقتصادی تاثیر مهمی می گذارد.»

دادلی افزود: «بی پی در زمینه اکتشافات نفتی در حوزه خزر کارهای بزرگی انجام می دهد. اطمینان دارم که تمدید 25 ساله قرارداد در حوزه آذری-چراغ- گونشلی در آینده نزدیک محقق خواهد شد.»


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

قهرمانان تقلبی

نگرانی اسکورسیزی همین یک جمله است: نباید تسخیر فیلم های مارول شویم.

آلودگى هوا ؛ مهمان هميشگى فصول سرد سال

آلودگی هوا زمانی اتفاق می‌افتد که حجم زیادی از ذرات یا مواد مضر از قبیل گازها، ذرات و مولکول‌های بیولوژیکی وارد اتمسفر کره زمین شود. جو یا اتمسفر سامانه گازی طبیعی پویا و پیچیده‌ای است که زندگانی در سیاره زمین به آن وابسته‌است. کاهش ضخامت لایه ازون در استراتوسفر به خاطر آلودگی هوا، دیرزمانی است که خطری برای تندرستی مردمان و نیز زیست‌بوم‌های زمین شناخته می‌شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: استرالیا در آتش؛ شعله‌های سرکش همچنان زبانه می‌کشد

ویدئو؛ نطق پروانه سلحشوری: به‌جز اقلیتی برخوردار بقیه مردم را رها کرده‌ایم

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر