نتیجه‌ای یافت نشد.

برگزاری نشست مقدماتی اجلاس اتحادیه آفریقا در آدیس‌آبابا

شناسه خبر: 95114 سرویس: جهان چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵, ۲۵ : ۱۷ : ۰۰
برگزاری نشست مقدماتی اجلاس اتحادیه آفریقا در آدیس‌آبابا
نشست وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه آفریقا در چارچوب برگزاری نشست‌های مقدماتی برگزاری اجلاس سران این کشورها، صبح امروز در آدیس‌آبابا پایتخت اتیوپی برگزار شد.
۵۵آنلاین :

 

«دلامینی زوما» رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا در سخنانی در افتتاحیه نشست وزرای خارجه در آدیس‌آبابا، کشورهای آفریقایی را به توجه به خواسته‌های ملت‌ها از طریق تقویت دموکراسی، حکومت خردمندانه و رعایت حقوق بشر فراخواند.

وی بر ضرورت تسریع در روند ایجاد منطقه آزاد تجاری و پیشبرد تبادلات تجاری بین کشورهای آفریقایی و آزادی نقل و انتقال کالاها و افراد تأکید کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آناتولی، زوما همچنین اظهار داشت که وحدت و آینده قاره آفریقا با چالش‌های زیادی در سایه تغییر و تحولات سریع جهان اعم از رشد تروریسم، افراطی‌گری و خشونت، فقدان اعتماد بین دستگاه‌های سیاسی و شهروندان و نبودن ثبات و امنیت، مواجه است.

وی کشورهای آفریقایی را به استفاده از تجربه جهانی‌شدن و توسعه تکنولوژی، از بین بردن بیکاری و فراهم کردن آموزش دعوت کرد.

در این نشست که به مدت سه روز (چهارشنبه تا جمعه) در حال برگزاری است، وزرای خارجه 53 کشور شرکت دارند که به بررسی توصیه‌های نمایندگان دائمی اتحادیه و برنامه‌های اجلاس سران که قرار است طی روزهای 30 و 31 ژانویه (11 و 12 بهمن) برگزار شود، می‌پردازند.

در اجلاس سران چندین پرونده از جمله انتخاب رئیس جدید کمیسیون اتحادیه آفریقا به عنوان جانشین زوما، تروریسم و درگیری‌ها در قاره آفریقا و بازگشت مغرب به اتحادیه آفریقا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در انتظار مرگ شوهر برای چند لقمه نان

داستان دردناک دخترانی که برای مستمری با پیرمرد‌ها ازدواج می‌کنند!

کاهش مراجعه مردم به پزشک به دلیل فقر مالی

مردم ديگر كمتر به پزشك و مراكز درماني مراجعه مي‌كنند. آنها براي اينكه بتوانند هزينه‌هاي خود را كاهش دهند، گاهي خود دست‌به‌كار مي‌شوند و بدون مراجعه به پزشك براي خود آزمايش تجويز یا با مراجعه به داروخانه‌ها تجديد نسخه مي‌كنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر