برخورد با خواهر مسعود شجاعی، در‌های آزادی را به روی زنان باز می‌کند؟

شناسه خبر: 182807 سرویس: ورزشی جمعه ۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۶ : ۱۷ : ۰۰
برخورد با خواهر مسعود شجاعی، در‌های آزادی را به روی زنان باز می‌کند؟
برخورد خشن با چند طرفدار زن پشت در‌های ورزشگاه آزادی که یکی از آن‌ها خواهر مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی بود، به فیفا گزارش شد و اینفانتینو که از روحانی قول گرفته بود مشکل ورود زنان به استادیوم حل شود، همین را بهانه دادن اولتیماتوم به فوتبال ایران کرد.
۵۵آنلاین :

 ضرب الاجل فیفا برای ورود زنان به استادیوم‌های فوتبال در ایران هر روز جدی‌تر می‌شود و فشار فیفا بیشتر.

ایران تنها تا نخستین بازی دور انتخابی جام جهانی زمان دارد زیرساخت‌های ورود زنان به ورزشگاه‌ها را فراهم و این سد را بشکند.
آن‌ها حتی در آغاز لیگ برتر بدون زنان هم تردید دارند و مدت‌هاست یک بازی نیمه رسمی در فوتبالمان برگزار نشده است. حتی بازی دوستان تیم‌های ملی بزرگسالان و امید هم بی طرفدار برگزار شد تا حساسیتی ایجاد نشود.

اما این موج جدید فشار‌ها چطور برای فوتبال ایران ایجاد شد؟ بازی دوستانه ایران و سوریه که قرار بود با حضور بانوان برگزار شود، اما نشد این چالش را ایجاد کرد. برخورد خشن با چند طرفدار زن پشت در‌های ورزشگاه آزادی که یکی از آن‌ها خواهر مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی بود، به فیفا گزارش شد و اینفانتینو که از روحانی قول گرفته بود مشکل ورود زنان به استادیوم حل شود، همین را بهانه دادن اولتیماتوم به فوتبال ایران کرد.

او که این سد را از پیش روی زنان در عربستان برداشته ادعا دارد با اعمال فشار می‌تواند این کار را برای فوتبال ایران هم انجام دهد.

درحالی که گروه زیادی در داخل ایران اعتقاد دارند با ایجاد زیرساخت ورود زنان، می‌شود فضای مسموم استادیوم‌ها را هم به محیطی خانوادگی بدل کرد.


منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر