برخورد با انتشار اخبار کذب در فضای مجازی در آلمان

شناسه خبر: 92208 سرویس: جهان يكشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵, ۲۰ : ۱۸ : ۰۰
برخورد با انتشار اخبار کذب در فضای مجازی در آلمان
وزیر دادگستری آلمان اعلام کرد باید با انتشار اخبار کذب در فضای مجازی برخورد قانونی صورت گیرد.
۵۵آنلاین :

روز یکشنبه، "هایکو ماس" – وزیر دادگستری آلمان – در مصاحبه‌ای گفت قضات و دادستان‌های محلی باید با انتشار اخبار کذب در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک برخورد کنند.

 

وی بارها به شرکت فیسبوک اخطار داده است قوانین مربوط به انتشار اخبار آلمان – که از قوانین آمریکا سختگیرانه‌تر است – را رعایت کند. وی در این مصاحبه همچنین گفت باید میان آزادی بیان و انتشار اخبار کذب تفاوت قائل شد.

 

وی گفت: "انتشار افترا و شایعات مخرب را نمی‌توان جزئی از آزادی بیان به حساب آورد. مقامات دادگستری باید با این مسئله – حتی در فضای مجازی – مقابله کنند. هر فردی که بخواهد با دروغ بر فضای سیاسی تاثیر بگذارد باید از عواقب آن نیز آگاه باشد." وی همچنین اشاره کرد این مجرمان می‌توانند به بیش از 5 سال حبس محکوم شوند.

 

مقامات دولت آلمان از احتمال تاثیر اخبار غیرحقیقی بر انتخابات سال آینده ابراز نگرانی می‌کنند. قرار است در این انتخابات، آنگلا مرکل – صدراعظم آلمان – نیز بار دیگر حضور یابد.


منبع : رویترز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ژن خوب = کار خوب، زندگی خوب، حال خوب

برایتان سوال پیش نیامده است که چرا درحالی که همه از اقتصاد می‌نالند، آقازاده‌ها همچنان پرکار، کار می‌کنند آنهم با سود زیاد؟

پژوهش تلخی دارد!

«ملک‌الشعرا» عنوانی بود حکومتی برای شاعر بزرگ دوران. اما رقابت برای کسب عنوان «ملک‌الشعرا»، منجر به آن شد که شعرای ایران به مدیحه ‌سرایان حاکمان تبدیل شوند. قاآنی ملک ‌الشعرای ایران از دوران محمدشاه بود. زمانی که ناصرالدین شاه به تخت نشست و امیرکبیر را به صدراعظمی ایران منصوب کرد؛ قاآنی به روال معمول قصیده ‌ای در مدح صدراعظم جدید سرود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر