نتیجه‌ای یافت نشد.

برخوردهاي مالي در جهت تضعيف بخش خصوصي توانمند است

شناسه خبر: 172457 سرویس: نفت و گاز و پتروشیمی پنجشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۴۰ : ۱۶ : ۰۰
برخوردهاي مالي در جهت تضعيف بخش خصوصي توانمند است
يک کارشناس مسائل اقتصادي گفت :
۵۵آنلاین :

 

 

خبرگزاري آريا-

يک کارشناس مسائل اقتصادي با تاکيد بر اينکه دادگاه متهمان پتروشيمي ذهن جامعه را مشوش کرده است، گفت: با اين شيوه ها نمي توان اميدوار به مبارزه با فساد بود.
علي قنبري در گفتگو با آريا با اشاره به برگزاري دادگاه متهمان پتروشيمي اظهار داشت: متاسفانه اين دادگاه با حواشي بسيار زيادي برگزار شده و معلوم نيست که هدف از برگزاري آن چه بوده است. يک بار مي گويند اختلاس شده و بار ديگر تاکيد مي کنند که اختلاسي در کار نبوده است.
وي افزود: انتظار داشتيم دستگاه قضايي پيش از برگزاري دادگاه، اتهام متهمان را به صورت دقيق آن هم با کار کارشناسي تخصصي مشخص کرده و سپس اقدام به برگزاري دادگاه کند. اگر مي خواهيم با فساد اقتصادي به صورت قاطع برخورد کرده و شاهد اثرگذاري مطلوب در اين حوزه باشيم، بايد با دقت اقدام به برگزاري دادگاه هاي اقتصادي کنيم.
اين کارشناس مسائل اقتصادي تصريح کرد: زماني که مي گويند اتهام متهمان دادگاه پتروشيمي اختلاس به ارزش 6 ميليارد يورو است و فردا مي گويند اين رقم اشتباه بوده و اختلاس در حد 35 ميليارد تومان است و روز ديگر اعلام مي کنيم اساسا اختلاسي صورت نگرفته و اتهام متهمان اخلال در نظام مالي است و در نهايت مي گوئيم اختلاف حساب است، مردم به برگزاري اين نوع دادگاه ها اعتماد نمي کنند و اساسا" اين شيوه برگزاري دادگاه ها مانع اعتماد عمومي است.
قنبري گفت: اينگونه دادگاه ها ذهن مردم را مخدودش کرده و به نوعي وانمود مي شود که همه ارکان نظام داراي تخلفات مالي هستند و بخش خصوصي نيز براي اختلاس و سوء استفاده از شرايط تحريم ها با يکديگر مسابقه گذاشته اند.
وي با تاکيد بر اينکه برخورد با مفاسد اقتصادي به طور قطع يکي از خواسته هاي مردم است، گفت: اين برخوردها بايد عادلانه و با رعايت شرايط اقتصادي کشور صورت گيرد. متاسفانه برگزاري دادگاه متهمان پتروشيمي و نوع اطلاع رساني اين دادگاه، ذهن جامعه را مشوش کرده و اثرات بيروني بسيار منفي داشته است.
اين کارشناش اقتصادي تاکيد کرد: اين نوع اقدامات منجر به لطمه ديدن اعتماد عمومي شده و اثرات مخرب بسياري به همراه دارد.
قنبري در پاسخ به اين پرسش که با توجه به شرايط موجود آيا بخش خصوصي تمايلي به حضور در عرصه مقابله با تحريم ها خواهد داشت؟ گفت: ما از يک سو مي گوييم حامي سرمايه گذاري و توسعه بخش خصوصي هستيم و از سوي ديگر اقداماتي را شاهد هستيم که بخش خصوصي را دلسرد مي کند و دائما" رفتاري جهت تضعيف بخش خصوصي مي کنيم و عملا" در تلاشيم بخش خصوصي توانمند را از ميدان خارج کنيم.
وي تاکيد کرد: به طور قطع انعکاس اخبار غيرواقعي از دادگاه متهمان پتروشيمي و دادگاه هايي مانند آن، بخش خصوصي را دلسرد کرده و آنها حاضر نخواهند بود که در اين شرايط براي مقابله با تحريم ها به ميدان بيايند.
قنبري در پايان گفت: از سوي ديگر نحوه اطلاع رساني از دادگاه متهمان پتروشيمي موجب بي اثر شدن اقدامات دولت و دستگاه قضايي در حوزه برخورد با مفاسد اقتصادي مي شود و با اين شيوه ها نمي توان اميدوار به نتيجه دادن موضوع مهم مبارزه با فساد باشيم.

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فساد؛مخرب درونی اقتصاد کشور ها

یجاد رانت به علاوه عدم نظارت توسط افراد و دستگاه‌های مسئول و همچنین عدم پاسخگویی توسط دولت ها و دستگاه‌های ذیربط به مردم جامعه.

چرا رشد اقتصادی باید بر ایجاد اشتغال ارجح باشد؟

تاریخچه تصمیم گیری ها و سیاستگذاری های اقتصادی در ایران با در نظر گرفتن ایجاد نهادهای مدرن حاکمیتی شاید به بیش از ۷۰ سال برسد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر