نتیجه‌ای یافت نشد.

برجسته‌ترین پروژه‌های معماری ۲ سال اخیر

شناسه خبر: 184781 سرویس: تصویر ، توسعه ، گوناگون جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸, ۲۹ : ۱۹ : ۰۰
برجسته‌ترین پروژه‌های معماری ۲ سال اخیر
نام آثار و پروژه‌های معماری برگزیده در لیست نامزدهای نهایی «فستیوال جهانی معماری» به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای جهان معماری،‌ چندی پیش اعلام شد. این گزارش به برجسته‌ترین آثار حاضر در فستیوال جهانی معماری سال ۲۰۱۹ می‌پردازد.
۵۵آنلاین :

۱۴۸ داور از ۶۸ کشور مختلف در روند انتخاب برترین‌های معماری سال ۲۰۱۹ همکاری داشتند. فستیوال امسال از چهارم دسامبر آغاز خواهد شد و تا ششم همین ماه به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

لیست نامزدهای نهایی «فستیوال جهانی معماری» سال ۲۰۱۹، ۵۳۴ اثر در ۳۰ حوزه مختلف را در برمی‌گیرد.

 

در بخش پروژه‌های تکمیل شده :

در حوزه‌ی «شهری و اجتماعی» ۱۷ اثر به عنوان نامزد نهایی برگزیده شده‌اند که از بین آن‌ها می‌توان به ساختمان «‌Bunjil» واقع در «استرالیا» اثر استودیو «fjmt»، ساختمان «ابر درخشش» واقع در ژاپن و اثر استودیوی «KTX archiLAB» و «مرکز بین المللی فرهنگی جوانان نانجینگ»‌ واقع در چین اثر  کمپانی «زاها حدید»‌ اشاره کرد.

 

ساختمان «‌Bunjil»

ساختمان «ابر درخشش»

«مرکز بین المللی فرهنگی جوانان نانجینگ»‌

 

در حوزه‌ی فرهنگی نیز ۱۸ اثر به عنوان نامزد نهایی اعلام شدند. که از برجسته‌ترین آنها می‌توان به مرکز ملی هنر «Kaohsiung» واقع در کشور «‌تایوان» اثر کمپانی «Mecanoo architecten» اشاره کرد.

 

مرکز ملی هنر «Kaohsiung»

 

در حوزه‌ی نمایشی  ۱۷ اثر برگزیده شدند که ساختمان «رگ» Vessel واقع در نیویورک و ساخت استودیو «هیترویک»، مرکز نمایشی  «Shimao Shenzhen-Hong Kong» واقع در چین و اثر دپارتمان طراحی «SHUISHI»،‌ «ابرمارپیچی» واقع در چین اثر استودیو «SUP Atelier» از برجسته‌ترین آثار این حوزه هستند.

مرکز نمایشی  «Shimao Shenzhen-Hong Kong»

«رگ» Vessel

«ابر مارپیچی»

 

در شاخه سلامت ۹ اثر برگزیده شده‌اند که ساختمان مرکز تحقیقاتی سرطان واقع در سوئیس اثر کمپانی «Behnisch Architekten» نیز در بین‌آن‌ها قرار دارد.

 

مرکز تحقیقاتی سرطان

 

در شاخه آموزشی و تحقیقاتی ۱۶ اثر در بخش برگزیدگان نهایی قرار گرفتند که نام ساختمان کالج «Glasir Tórshavn» واقع در جزایر فارو اثر استودیو «BIG-Bjarke Ingels» نیز در این لیست قرار گرفته است.

 

کالج «Glasir Tórshavn»

 

در شاخه‌ی هتل و ساختمان‌های تفریحی نام ۱۶ ساختمان از جمله «ویلای کاجی»‌ واقع در چین و اثر استودیوی SHANGHAI JUND، ساختمان هتل «Morpheus» واقع در ماکائو و اثر کمپانی «زاها حدید»‌ به عنوان نامزد نهایی اعلام شده است.

«ویلای کاجی»‌

هتل «Morpheus»

 

در شاخه خانه، ۱۴ اثر از جمله ساختمان «خانه‌ی EQ» واقع در ژاپن و اثر کمپانی  TAKENAKA CORPORATION و خانه‌ی «قلعه‌ی ساحلی» واقع در استرالیا و  اثر کمپانی «TERROIR» واقع در چین به رقابت می‌پردازند.

«خانه‌ی EQ»

خانه‌ی «قلعه‌ی ساحلی»

 

در شاخه مذهب،‌ شش اثر از جمله کلیسای «Mary Help» وقع در تایلند اثر استودیو Juti حضور دارند.

کلیسای « Mary Help»

 

در شاخه مدرسه ۱۵ اثر به رقابت می‌پردازند که از بین آن‌ها می‌توان به مهدکودک «Park Legend» واقع در چین و  اثر استودیو طراحی «Challenge» اشاره کرد.

مهد کودک «Park Legend»

 

علاوه بر شاخه‌های مذکور، در بخش «پروژه‌های تکمیل‌شده» این رقابت، شرکت‌کنندگان در ۹ بخش دیگر هم به رقابت می‌پردازند. در رقابت سالانه فستیوال جهانی معماری همچنین رقابتی برای «پروژه‌های آینده» در نظر گرفته شده‌ است.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ماجرای تردد معلمان خصوصی با آمبولانس در پایتخت

یک استاد دانشگاه به آسیب‌ها و حواشی کلاس‌های آمادگی کنکور اشاره کرد و گفت: شاید شنیده باشید که عده‌ای از معلمین خصوصی با آمبولانس رفت و آمد می‌کنند. این معلم‌های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می‌دهند که آنها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برسانند که البته این پول در مقابل شهریه‌های هنگفتی که می‌گیرند چیزی نیست. اما آیا دانش آموزان معمولی توان استفاده از چنین معلمانی را دارند؟

این همه مدعی فرهنگی، خود فرهنگ کجاست؟

نیوزلند به دنبال پرداخت حقوق کارمندها با ارز دیجیتال است ولی ما هنوز دنبال اثبات فضای Cyber به اژدهای هفت سر هستیم و مدام می جنگیم و زخمی می دهیم که سری از این سرها را ببریم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر