نتیجه‌ای یافت نشد.

با عجیب ترین عقیده پزشکان در دهه 1860 میلادی آشنا شوید

شناسه خبر: 172815 سرویس: توسعه ، گوناگون ، سبک زندگی شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۵۲ : ۲۲ : ۰۰
با عجیب ترین عقیده پزشکان در دهه 1860 میلادی آشنا شوید
علم پزشکی در طول دهه های مختلف تغییراتی قابل توجه داشته و این تغییرات گاهی مثبت و گاهی مخرب بوده اند. در این میان برخی عقاید نیز در نوع خود عجیب و باورنکردنی به نظر می رسند.
۵۵آنلاین :

علم پزشکی در طول دهه های مختلف تغییراتی قابل توجه داشته و این تغییرات گاهی مثبت و گاهی مخرب بوده اند. در این میان برخی عقاید نیز در نوع خود عجیب و باورنکردنی به نظر می رسند.

 باور کردن این موضوع بسیار سخت است که نحوه رعایت بهداشت توسط پزشکان در دهه 1860 با این روزها تفاوت هایی خیره کننده داشته.

جالب است بدانید تا پیش از سال های 1860، پزشکان قبل از حضور بر بالین بیماران دست های خود را نمیشستند، اما از پس از سال 1860 اندک اندک پزشکان تصمیم گرفتند به مسئله بهداشت دست های خود اهمیت بیشتری دهند و در جامعه پزشکی مرسوم شد دست های خود را بشویند.

در سال 1865 یک پزشک مجارستانی به نام  ایگناز فیلیپس سمملوئیس، مدعی شد د صورت عدم شستشوی دست ها پیش از معاینه بیماران احتمال انتقال بیماری ها و نارسایی های عصبی بیماران به آنان وجود دارد. مدتی بعد گفته شد شستشوی دست ها می تواند ا بیماری های قارچی پیشگیری کند و این نیز نظریه ای منطقی و درست بود.

از این رو، پزشکان پس از انجام کالبد شکافی و حتی پس از بررسی سریع بیمار دست خود را شستند. اما در بین همه این تغییرات مثبت یک مشکل عجیب نیز وجود داشت. اغلب افراد در آن زمان معتقد بودند دستان نجیب زادگان همیشه تمیز است.در نتیجه این افراد از شستن دستان خود اجتناب می کردند و حتی پزشکان نیز هنگام معاینه این افراد به رسم ادب مجبور بودند دست های خود را نشویند. نکته جالب تر این که تا مدت ها عادت شستن دست پس از معاینه نیز رواج نداشت و از پس از سال 1875 بود که مسئله استرلیزاسیون به شکل جدی تر مطرح شد.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کار ایشان تشویش بازار ارز نبود ؟

حسین راغفر اقتصاد دانی که عاشق چاپ پول بدون پشتوانه است و اعتقاد دارد تورم به چاپ پول ربطی ندارد و دولت های مختلف هم عاشق این دیدگاه هستند چون دستشان را به راحتی در جیب مردم می کنند پیش بینی کرده بود پایان سال 97 قیمت ارز 40 هزار تومان خواهد شد . سوال اینجاست که آیا این کار تشویش و اختلال در بازار ارز نیست و کسی نبايد با این پیش بینی های بی اساس مقابله کند .

قسمت دوم چگونه خیلی خیلی خفن پولدار شویم؟

در قسمت اول به شما نشان دادم که چگونه می‌توانید از طریق تأسیس مؤسسه مالی و اعتباری، خیلی خیلی خفن پولدار شوید و این بار روش دیگری را به شما یاد می‌دهم: تملک یک واحد صنعتی از طریق خصوصی‌سازی.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر