بالای ۵۰ سال مدیر ارشد نخواهند شد

شناسه خبر: 183368 سرویس: کسب و کار ، گوناگون سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸, ۲۹ : ۱۱ : ۰۰
بالای ۵۰ سال مدیر ارشد نخواهند شد
در جلسه شورای‌عالی اداری، داشتن حداکثر ۴۵ سال برای تصدی سطوح «مدیریت عملیاتی و مدیریت پایه»، حداکثر ۴۷ سال سن برای سطوح «مدیریت میانی» و حداکثر ۵۰ سال سن برای سطوح «مدیریت ارشد» به تصویب رسید. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر هیات دولت، با هدف فراهم کردن زمینه لازم برای استقرار دانش‌گرایی و شایسته‌سالاری در نصب و ارتقای مدیران، میزان سن لازم برای تصدی سطوح مدیریتی کاهش می‌یابد.
۵۵آنلاین :


شورای‌عالی اداری در یکصد و هشتاد و سومین جلسه مورخ ۱۷ تیر ۱۳۹۸ به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و به منظور ایجاد زمینه مناسب برای استقرار دانش‌گرایی و شایسته‌سالاری مبتنی‌بر اخلاق اسلامی در نصب و ارتقای مدیران، به استناد بند (۱۱) ماده (۱۱۵) قانون مدیریت خدمات کشوری، ضمن اصلاح مصوبه «برنامه آموزش و تربیت مدیران آینده دستگاه‌های اجرایی»، با کاهش میزان سن لازم برای تصدی سطوح مدیریتی موافقت کرد. مطابق این تصمیم،‌ تصویب‌نامه مورخ ۵ آذر ۱۳۹۳ اصلاح و بر همین اساس، داشتن حداکثر ۴۵ سال برای تصدی سطوح «مدیریت عملیاتی و مدیریت پایه»، حداکثر ۴۷ سال سن برای سطوح «مدیریت میانی» و حداکثر ۵۰ سال سن برای سطوح «مدیریت ارشد» به تصویب رسید. مصوبه شورای‌عالی اداری در تاریخ ۳۱ تیر ۱۳۹۸ از سوی رئیس‌جمهور به تمامی وزارتخانه‌ها، موسسات، شرکت‌ها،‌ نهادهای عمومی غیردولتی و استانداری‌ها برای اجرا ابلاغ شد.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ ۰۹:۴۸
خب مشکلی نیست فرزندان خود مسئولین زیر 50 سال هستن اونا می تونن موروثی به خدمت رسانی ادامه بدهند
علی برکته اله
3 1 پاسخ دادن به این نظر
مسعود ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ ۱۰:۴۰
مصوبه خوبی هست به شرط آنکه مدیران نالایق فعلی را که سن بالایی هم دارند، با استناد به این مصوبه خلع پست کنند. نه اینکه مدیران نالایق فعلی تا 20 سال آینده هم سر پست بنشینند.
1 2 پاسخ دادن به این نظر
۱۳۹۸/۰۵/۰۸ ۱۱:۰۸
حداکثر سن 50 سالگی چه ربطی به اخلاق اسلامی دارد تازه سن 50 تا60 سن اجتماع تجربه وجوانی است.چه کسی از این قوانین بی معنی را وضع می کند.
1 2 پاسخ دادن به این نظر
محسن ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ ۱۲:۱۵
به شما قول مي دم تا يك ماه ديگه اينقدر تبصره به خيگش ميبنندند كه انگار همچين بخشنامه اي نبوده و نيامده
2 2 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

نقش تاریخ‌ساز بدن در زیست‌شناسی اجتماعی امروز

اگر از نظر تبارشناسی به تاریخ مفهوم بدن در دوران پیشامدرن در طب بقراطی نگاه کنیم، بدن تابع طبایع، انعطاف‌پذیر در مقابل تأثیرات محیط طبیعی و حتی نیروهای نامحسوس سماواتی در نظر گرفته می‌شد.

ماجرای تردد معلمان خصوصی با آمبولانس در پایتخت

یک استاد دانشگاه به آسیب‌ها و حواشی کلاس‌های آمادگی کنکور اشاره کرد و گفت: شاید شنیده باشید که عده‌ای از معلمین خصوصی با آمبولانس رفت و آمد می‌کنند. این معلم‌های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می‌دهند که آنها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برسانند که البته این پول در مقابل شهریه‌های هنگفتی که می‌گیرند چیزی نیست. اما آیا دانش آموزان معمولی توان استفاده از چنین معلمانی را دارند؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر