بازدیدکنندگان از «لوور تهران» بیرون رانده شدند

شناسه خبر: 134251 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون يكشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷, ۵۱ : ۰۹ : ۰۰
بازدیدکنندگان از «لوور تهران» بیرون رانده شدند
به‌رغم وعده مسوولان سازمان میراث فرهنگی و اداره‌کل موزه‌ها مبنی بر تمدید زمان بازدید از موزه‌ها تا ساعت ۲۲ در روز جهانی موزه‌ها، گزارش‌ها حاکی از آن است که این مسأله رعایت نشده و با وجود مراجعه گسترده بازدیدکنندگان، مسوولان «لوور کوچک در تهران» بازدیدکنندگان را همزمان با اذان مغرب از این موزه بیرون کردند.
۵۵آنلاین :

به گزارش «دنیای اقتصاد»، جمعه گذشته روز جهانی موزه‌ها بود و بنا بر اعلام سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مدیر اداره‌کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی این سازمان قرار بود در این روز علاوه‌بر رایگان بودن بازدید از موزه‌های تحت پوشش این سازمان، ساعت کاری این موزه‌ها نیز تا ساعت ۲۲ تمدید شود. همچنین مدیر اداره‌کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی سازمان میراث فرهنگی در گفت‌وگو با رسانه‌ها، اظهار کرده بود که به‌رغم آنکه در چنین مناسبت‌هایی، عملکرد نمایشگاه‌های موزه‌ای در جهانشرایط متفاوتی در مقایسه با بازدید از موزه‌ها دارد، اما با وجود این بازدید از نمایشگاه «موزه لوور در تهران» نیز که در محل موزهملی ایران واقع است، مشابه دیگر موزه‌های کشور خواهد بود؛ به این معنا که در روز جهانی موزه‌ها بازدید از این مجموعه نیز رایگان خواهد بود و تا ساعت ۲۲ ادامه خواهد داشت.

اما روز جمعه مراجعه‌کنندگان به موزه ملی ایران و نمایشگاه موزه لوور در تهران که در حال بازدید از این مجموعه بودند، ناگهان و پیش از اذان مغرب با اخطارهای مکرر مسوولان این نمایشگاه روبه‌رو شدند که بازدیدکنندگان را ملزم به ترک مجموعه می‌کردند. این درحالی است که این دسته از بازدیدکنندگان اظهار می‌کنند هنگام ورود به مجموعه به آنها اعلام شده بود که می‌توانند تا ساعت ۲۱ از مجموعه لوور بازدید کنند؛ اما کارکنان حاضر در سالن نمایشگاه اقدام به بیرون کردن بازدیدکنندگان قبل از این ساعت کردند. مدیر اداره‌کل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی در پاسخ به استعلام «دنیای اقتصاد» در این خصوص اظهار می‌کند: «عملکرد نمایشگاه‌هایی که در حاشیه موزه‌ها فعالیت می‌کنند با عملکرد موزه‌ها متفاوت است. در خصوص نمایشگاه لوور نیز از آنجا که این مجموعه، مجموعه‌ای بین‌المللی است، کارشناسان حاضر در آن می‌توانند برای رعایت مصالح امنیتی و حفاظتی اشیا، هر زمان که تشخیص دادند سالن نمایشگاه را تخلیه کنند.»

محمدرضا کارگر می‌افزاید: «بنا نبود ساعت کاری این نمایشگاه هماهنگ با سایر موزه‌ها تغییر پیدا کند، اما سایر موزه‌های تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی تا ساعت ۲۲ به پذیرش مراجعان ادامه دادند.» این مقام مسوول در حالی ادعا می‌کند که در ساعت کاری نمایشگاه لوور به مناسبت روز جهانی موزه‌ها تغییری به وجود نیامده که این مجموعه در روزهای عادی تا ساعت ۱۷ بازدیدکنندگان را پذیرش می‌کند و اینکه روز جمعه تا حوالی ساعت ۲۰ فعال بوده و ناگهان مسوولان سالن اقدام به خروج بازدیدکنندگان کرده‌اند تنها بر ابهام در اظهارات وی می‌افزاید. به نظر می‌رسد برنامه‌های فوق برنامه در سایت‌های میراث فرهنگی، نظیر آنچه در روز جهانی موزه وجود داشت، نیاز بیشتری به مدیریت منظم و یکپارچه دارد.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ژن خوب = کار خوب، زندگی خوب، حال خوب

برایتان سوال پیش نیامده است که چرا درحالی که همه از اقتصاد می‌نالند، آقازاده‌ها همچنان پرکار، کار می‌کنند آنهم با سود زیاد؟

پژوهش تلخی دارد!

«ملک‌الشعرا» عنوانی بود حکومتی برای شاعر بزرگ دوران. اما رقابت برای کسب عنوان «ملک‌الشعرا»، منجر به آن شد که شعرای ایران به مدیحه ‌سرایان حاکمان تبدیل شوند. قاآنی ملک ‌الشعرای ایران از دوران محمدشاه بود. زمانی که ناصرالدین شاه به تخت نشست و امیرکبیر را به صدراعظمی ایران منصوب کرد؛ قاآنی به روال معمول قصیده ‌ای در مدح صدراعظم جدید سرود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر