نتیجه‌ای یافت نشد.

بازارهای بورس جهانی ریزش کرد

شناسه خبر: 173026 سرویس: اقتصادی ، گوناگون دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۳۶ : ۱۶ : ۰۰
بازارهای بورس جهانی ریزش کرد
تشدید منازعات تجاری چین و آمریکا و نگرانی سرمایه گذاران سبب شده بازارهای بورس جهانی امروز با ریزش رو به رو شوند.
۵۵آنلاین :

در میان شاخص های موثر بورس آسیایی، شاخص های نیکی ژاپن و شانگهای به ترتیب با کاهش هفت دهم درصدی و یک درصدی رو به رو شده اند.
در اروپا نیز شاخص های سهام فوتسی 100، دکس و کک با کاهش رو به رو شده اند.
در آمریکا شاخص های بورس داو جونز روز دوشنبه 301 واحد افت کرد. شاخص اس اند پی 500 و نزدک نیز با ریزش رو به رو شده اند.
بر اساس این گزارش، تشدید منازعات اقتصادی چین و آمریکا سبب تشدید نگرانی ها در میان سرمایه گذاران وال استریت شده است.
به گفته رسانه های خبری، واشنگتن و پکن مدت ها است درگیر جنگ تجاری و اعمال تعرفه بر کالاهای یکدیگر هستند و این مساله به اقتصاد جهانی آسیب وارد خواهد کرد. به خصوص که مذاکره دو روزه چین و آمریکا روز جمعه بدون دستیابی به توافق به پایان رسید. 
واشنگتن روز جمعه 10 مه (20 اردیبهشت) پس از آن که نتوانست در مذاکرات سطح بالای دو روزه با چین به توافق برسد، تعرفه 200 میلیارد دلار کالای وارداتی چین به آمریکا را از 10 درصد به 25 درصد افزایش داد. ترامپ همچنین دستور داده است تا روند افزایش تعرفه ها بر تمام کالاهای باقیمانده وارداتی از چین به ارزش حدود 300 میلیارد دلار را نیز آغاز کنند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نمایش شفافیت

ميعاد صالحي، رئيس صندوق بازنشستگي، در حالي‌كه مجموعه‌اي با گردش مالي هزاران ميلياردي را بر عهده گرفته است، فهرست حقوق اعضاي هیئت‌مديره شركت‌هاي تابعه خود را روي سايت شفافيت اين سازمان قرار داده و هر روز مانور مي‌دهد كه نسبت به شفاف‌سازي در اين حوزه وارد عمل شده است البته همين كار را هم نصفه و نيمه انجام داده و حقوق خود را روي سايت قرار نداده است.

مشاغل آینده در آینه تکنولوژی

ما به دلایل زیادی می‌توانیم آینده شغل‌های انسانی را پیش‌بینی کنیم، اما آنچه تا امروز در این زمینه اعلام شده، چندان مثبت نبوده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر