ایران و ترکیه بزرگ ترین مانع پیش روی نظام سرمایه داری هستند

شناسه خبر: 169776 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، اقتصادی ، گوناگون جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸, ۲۳ : ۱۳ : ۰۰
ایران و ترکیه بزرگ ترین مانع پیش روی نظام سرمایه داری هستند
رئیس اتحایه دانشگاه های قفقاز با بیان اینکه جهان امروز با سرعت زیادی در حال توسعه است و تغییردهندگان جهان، کسانی جز صاحبان اراده و هدف نیستند گفت: ایران و ترکیه به عنوان دو مانع و بازدارنده پیش روی نظام سرمایه داری هستند.
۵۵آنلاین :

«مصطفی کورکماز» روز جمعه در مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندی های دانشگاه های عضو اتحادیه دانشگاه های قفقاز در تبریز اظهار داشت: متاسفانه مسلمانان در این مساله فقط تماشاچی هستند.
وی افزود: برای متحول کردن دنیا باید آن را لمس کنیم و از طریق روابط انسانی دنیا را تغییر دهیم.
«کورکماز» گفت: همان گونه که می دانید ارزش های سرمایه داری (کاپیتالیسم) متفاوت با ارزش‌ های اسلامی است،
کاپیتالیسم به دنبال این است که به هر بهایی هر چیزی را به دست بیاورد اما الویت های ما ارزش های انسانی و محبت است.
وی افزود: ما باید یک رویکرد انسان گرایانه داشته باشیم و ایران و ترکیه باید همکاری و روابط انسانی و دوستانه خود را توسعه دهند.
وی خاطرنشان کرد: ما برای تحقق این هدف مهم، باید اطلاعات و معلومات دانشگاه هایمان را مبادله کنیم و دانشجویان ترکیه با تحصیل در ایران فرهنگ و هنر و تاریخ ایران را از نزدیک ببینند و دانشجویان ایران نیز به طور متقابل در ترکیه تحصیل کنند.
سرکنسول ترکیه در تبریز نیز با تاکید بر توسعه روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور گفت: این گردهمایی برای تبادل اطلاعات علمی و تحقیقاتی بوده و مفتخریم با کشور دوست و همسایه ترکیه روابط بسیار خوبی داریم و این جز با اراده محکم و استوار مسئولان و روسای جمهوری دو کشور محقق نمی شد.
«حسین گون گور» افزود: تبریز شهر پرآوازه ای برده و تجار ترکیه از دیرباز به این شهر رفت و آمد دارند و دانشگاه های تبربز از گذشته در زمینه علمی تحقیقاتی و پزشکی زبانزد کشورهای منطقه است؛امید داریم شرایطی را فراهم کنیم، این ارتباط علمی متقابلا در ترکیه هم فراهم شود.
رییس دانشگاه تبریز نیز گفت: در دنیای امروز ارتباطات حرف اول را می‌ زند و هر چه ارتباطات بیشتر باشد قدرت ها فزونی می یابد از ای رو دشمنان اسلام سعی کرده اند از ایجاد این ارتباطات جلوگیری کنند.
رضا مجیدی افزود: تبریز به عنوان نقطه تقاطع در جاده ابریشم ودر منطقه ای مهم واقع شده و دانشگاه تبریز نیز به عنوان بزرگ ترین مرکز علمی شمال غرب میزبان اتحادیه دانشگاه های قفقاز است.
وی افزود: 700 سال قبل تبریز یکی از مراکز بزرگ علمی تحت عنوان ربع رشیدی بود؛ ربع رشیدی یا مرکز بین المللی امروز با بیش از 160 دانشگاه دنیا ارتباط داشت و ما به دیپلماسی علمی علاقه‌ مندیم.
در این نمایشگاه دو روزه که در هتل شهریار تبریز برپاست توانمندی های علمی، فرهنگی و تحقیقاتی از دانشگاه های «باشکنت»، «آرل»، «مال تپه»، « ینی یوزییل»، «فیرات»، «کاپادوکیا»، «یدی تپه»، «سیواس جمهوریت» و «بایکنت» ترکیه ارایه شده است.
اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز 164 عضو از سراسر منطقه قفقاز دارد و دانشگاه تبریز یکی از اعضای اصلی آن است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نقش تاریخ‌ساز بدن در زیست‌شناسی اجتماعی امروز

اگر از نظر تبارشناسی به تاریخ مفهوم بدن در دوران پیشامدرن در طب بقراطی نگاه کنیم، بدن تابع طبایع، انعطاف‌پذیر در مقابل تأثیرات محیط طبیعی و حتی نیروهای نامحسوس سماواتی در نظر گرفته می‌شد.

ماجرای تردد معلمان خصوصی با آمبولانس در پایتخت

یک استاد دانشگاه به آسیب‌ها و حواشی کلاس‌های آمادگی کنکور اشاره کرد و گفت: شاید شنیده باشید که عده‌ای از معلمین خصوصی با آمبولانس رفت و آمد می‌کنند. این معلم‌های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می‌دهند که آنها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برسانند که البته این پول در مقابل شهریه‌های هنگفتی که می‌گیرند چیزی نیست. اما آیا دانش آموزان معمولی توان استفاده از چنین معلمانی را دارند؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

ویدیو: ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون

ایجاد جاده اختصاصی برای ماهی های سالمون برای عبور از موانع و سد، تا بتوانند در بالادست به راحتی تخم ریزی کنند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر