نتیجه‌ای یافت نشد.

ایران و ترکیه بزرگ ترین مانع پیش روی نظام سرمایه داری هستند

شناسه خبر: 169776 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، اقتصادی ، گوناگون جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸, ۲۳ : ۱۳ : ۰۰
ایران و ترکیه بزرگ ترین مانع پیش روی نظام سرمایه داری هستند
رئیس اتحایه دانشگاه های قفقاز با بیان اینکه جهان امروز با سرعت زیادی در حال توسعه است و تغییردهندگان جهان، کسانی جز صاحبان اراده و هدف نیستند گفت: ایران و ترکیه به عنوان دو مانع و بازدارنده پیش روی نظام سرمایه داری هستند.
۵۵آنلاین :

«مصطفی کورکماز» روز جمعه در مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندی های دانشگاه های عضو اتحادیه دانشگاه های قفقاز در تبریز اظهار داشت: متاسفانه مسلمانان در این مساله فقط تماشاچی هستند.
وی افزود: برای متحول کردن دنیا باید آن را لمس کنیم و از طریق روابط انسانی دنیا را تغییر دهیم.
«کورکماز» گفت: همان گونه که می دانید ارزش های سرمایه داری (کاپیتالیسم) متفاوت با ارزش‌ های اسلامی است،
کاپیتالیسم به دنبال این است که به هر بهایی هر چیزی را به دست بیاورد اما الویت های ما ارزش های انسانی و محبت است.
وی افزود: ما باید یک رویکرد انسان گرایانه داشته باشیم و ایران و ترکیه باید همکاری و روابط انسانی و دوستانه خود را توسعه دهند.
وی خاطرنشان کرد: ما برای تحقق این هدف مهم، باید اطلاعات و معلومات دانشگاه هایمان را مبادله کنیم و دانشجویان ترکیه با تحصیل در ایران فرهنگ و هنر و تاریخ ایران را از نزدیک ببینند و دانشجویان ایران نیز به طور متقابل در ترکیه تحصیل کنند.
سرکنسول ترکیه در تبریز نیز با تاکید بر توسعه روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور گفت: این گردهمایی برای تبادل اطلاعات علمی و تحقیقاتی بوده و مفتخریم با کشور دوست و همسایه ترکیه روابط بسیار خوبی داریم و این جز با اراده محکم و استوار مسئولان و روسای جمهوری دو کشور محقق نمی شد.
«حسین گون گور» افزود: تبریز شهر پرآوازه ای برده و تجار ترکیه از دیرباز به این شهر رفت و آمد دارند و دانشگاه های تبربز از گذشته در زمینه علمی تحقیقاتی و پزشکی زبانزد کشورهای منطقه است؛امید داریم شرایطی را فراهم کنیم، این ارتباط علمی متقابلا در ترکیه هم فراهم شود.
رییس دانشگاه تبریز نیز گفت: در دنیای امروز ارتباطات حرف اول را می‌ زند و هر چه ارتباطات بیشتر باشد قدرت ها فزونی می یابد از ای رو دشمنان اسلام سعی کرده اند از ایجاد این ارتباطات جلوگیری کنند.
رضا مجیدی افزود: تبریز به عنوان نقطه تقاطع در جاده ابریشم ودر منطقه ای مهم واقع شده و دانشگاه تبریز نیز به عنوان بزرگ ترین مرکز علمی شمال غرب میزبان اتحادیه دانشگاه های قفقاز است.
وی افزود: 700 سال قبل تبریز یکی از مراکز بزرگ علمی تحت عنوان ربع رشیدی بود؛ ربع رشیدی یا مرکز بین المللی امروز با بیش از 160 دانشگاه دنیا ارتباط داشت و ما به دیپلماسی علمی علاقه‌ مندیم.
در این نمایشگاه دو روزه که در هتل شهریار تبریز برپاست توانمندی های علمی، فرهنگی و تحقیقاتی از دانشگاه های «باشکنت»، «آرل»، «مال تپه»، « ینی یوزییل»، «فیرات»، «کاپادوکیا»، «یدی تپه»، «سیواس جمهوریت» و «بایکنت» ترکیه ارایه شده است.
اتحادیه دانشگاه‌های قفقاز 164 عضو از سراسر منطقه قفقاز دارد و دانشگاه تبریز یکی از اعضای اصلی آن است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شیر خام  و لبنیات در چرخه معیوبِ

افزایش قیمت -کاهش سرانه مصرف و کاهش سرانه مصرف- افزایش قیمت

نمی‌گوییم چقدر حقوق می‌گیریم

ده درخواست برای انتشار اطلاعات دستمزد مدیران 10 دستگاه گوناگون کشور بی‌پاسخ ماند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفتر مرکزی کارخانه فولادسازی بتلهم پنسیلوانیا تخریب شد

دفتر مرکزی کارخانه فولادسازی بتلهم پنسیلوانیا تخریب شد برج 16 هزار تنی «مارتین»، به قدمت 47 سال چند سالی خالی از سکنه شده بود. برج 21 طبقه علی رغم جوان بودن برج، در دفتر آثار ملی آمریکا به ثبت رسیده بود.

ویدیو: لحظه انفجار در تعمیرگاه با ۳ کشته

لحظه انفجار در تعمیرگاه با ۳ کشته انفجار تاکسی سمند از مکانیکی در حادثه امروز در بزرگراه اشرفی اصفهانی تهران/ ۳ نفر که دو مکانیک و ۱ راننده خودرو بودند فوت کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر