ایران مقام چهارم المپیاد جهانی کامپیوتر را کسب کرد

شناسه خبر: 184949 سرویس: توسعه ، فناوری ، گوناگون شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸, ۱۴ : ۲۳ : ۰۰
ایران مقام چهارم المپیاد جهانی کامپیوتر را کسب کرد
جمهوری اسلامی ایران در سی و یکمین المپیاد جهانی علمی کامپیوتر ۲۰۱۹ باکو در میان ۸۸ کشور حاضر از نظر امتیازات تیمی چهارم شد.
۵۵آنلاین :

سی و یکمین المپیاد جهانی علمی کامپیوتر ۲۰۱۹  باکو  ۱۴  الی ۱۹ مرداد ماه جاری با حضور بیش از ۶۰۰ دانش آموز، معلم و کارشناس از ۸۸ کشور از جمله تیم اعزامی چهار نفره جمهوری اسلامی ایران برگزار شد .

مهدی جعفری راویز، ارشیا سلطانی موخر، کسری مظاهری و سید مهرشاد میرمحمدی به سرپرستی محمدعلی آبام اعضای تیم ایران در این المپیاد حضور داشتند.

 تیم اعزامی ایران در این مسابقات با کسب چهار مدال از جمله یک مدال طلا و سه مدال نقره پس از آمریکا ، روسیه و چین از نظر امتیازات حاصله چهارم شد.

 در این المپیاد جهانی مهدی جعفری راویز صاحب مدال طلا و سه عضو  دیگر تیم اعزامی ایران از جمله ارشیا سلطانی موخر، کسری مظاهری و سید مهرشاد میر محمدی مدال نقره  به خود اختصاص دادند.

محمدعلی آبام نتایج تیم اعزامی ایران به سی و یکمین المپیاد جهانی علمی کامپیوتر ۲۰۱۹ باکو را رضایت بخش خواند .

وی گفت : متوسط رتبه ایران در هشت سال اخیر در میان  بیش از ۸۰ کشور ششم  بوده و امسال توانستیم رتبه چهارم را کسب کنیم  و این مهم  نشان می دهد که ما  توانستیم جایگاه و موقعیت خود در میان شش کشور برتر جهان را حفظ کنیم.

همچنین ۱۰ نفر از ایران که در المپیادهای جهانی قبلی حضور یافتند ،  در سی و یکمین المپیاد جهانی علمی کامپیوتر باکو به عنوان کمیته علمی مسابقات برای طراحی و آماده سازی سووالات دعوت شده بودند .

 ایران  تا  به حال در ۳۱ دوره المپیاد جهانی علمی کامپیوتر در مجموع در ۲۶ دوره حضور داشته و  موفق به  کسب ۲۴ مدال طلا ، ۵۷ نقره و ۲۳ برنز شده است .

  در مراسم  اختتامیه  سی و  یکمین المپیاد جهانی علمی کامپیوتر باکو  اعلام  شد ، دوره  بعدی این المپیاد جهانی ۱۹  الی ۲۶  جولای سال ۲۰۲۰ میلادی ( ۲۹ تیر الی ۵  مرداد ۱۳۹۹ ) در سنگاپور  برگزار خواهد شد.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر
ارتقای شخصیت، ارتقای زندگی

خودتان را ارتقا دهید تا کارتان هم ارتقا بیابد.

برای این که خودتان را ارتقا دهید باید در مورد خودتان بیشتر بدانید. به سلامتی خود اهمیت بیشتری بدهید، استرس و هیجانات کاذب را کنترل کنید، ورزش کنید و حتی درس خواندن را ادامه دهید. اگر می خواهید کارآفرین موفقی باشید بهتر است پس از ریختن یک برنامه تجاری خوب، به فکر یک برنامه عملیاتی برای خودتان هم باشید.

نمی خواهم گوشی موبایل بخرم!

55درصد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل!

در سال‌های اخیر، شاهد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل بوده‌ایم. افرادی که زمانی پیگیر و مشتاق خرید جدیدترین مدل گوشی‌های تلفن همراه بودند، در حال حاضر تا جایی که می‌توانند از گوشی فعلی خود استفاده می‌کنند و کمتر دنبال تعویض آن هستند.

اخبار ویدئویی

بیشتر
نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی با ته مانده موی مشتریان درآرایشگاه!

خلاقیتی که با مو به خرج داده اند!

نقاشی با ته مانده موی مشتریان در آرایشگاه!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر