نتیجه‌ای یافت نشد.

ایران درسال 1405یکی از سه کشورجهان از نظر شتاب پیری است

شناسه خبر: 157817 سرویس: توسعه ، گوناگون پنجشنبه ۲۷ دي ۱۳۹۷, ۱۸ : ۲۳ : ۰۰
ایران درسال 1405یکی از سه کشورجهان از نظر شتاب پیری است
معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت:ایران در سال 1405،یکی از سه کشور جهان که بیشترین شتاب پیری جمعیت را دارد محسوب می شود که این شتاب در استان تهران سرعت بیشتری خواهد داشت موضوعی که در برنامه ریزی مسئولان باید موردتوجه ویژه قرار گیرد.
۵۵آنلاین :

شهرام عدالتی روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه قرچک که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت : ایران اسلامی از معدود کشورهای جهان است که برای عمران و توسعه آن ، 12 برنامه محوری تدوین شده و امروز تدوین اسناد توسعه استان و شهرستانها جزو تکالیفی است که مسئولان باید به آن اهتمام داشته باشند.
وی افزود : در این سند توسعه ، آینده سرزمینی شهرستان ها ، تحولات جمعیتی و آینده اقتصادی آن در نظر گرفته شده و نیاز هر منطقه بر اساس مطالعات صورت گرفته پیش بینی می شود.
عدالتی اظهار داشت: پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی ، اجرای برنامه های توسعه ای ، پروژه محور بود در صورتی که امروز این برنامه ها بر اساس تأکید بر ارزش های اسلامی و عدالت اجتماعی تدوین می شود.
وی با اشاره به وضعیت شهرستان قرچک گفت : قرچک از نظر سرزمینی با محدودیت مواجه است لذا باید با بازنگری در طرح جامع شهر ، بلندمرتبه سازی ساختمان ها در اولویت قرار گیرد.
معاون توسعه و برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود : قرچک ؛ شهرستانی یک بخشی و یک شهری است که این موضوع باعث تداخل عرصه اجرایی می شود.
وی گفت : دهستان قشلاق جیتو ، قابلیت تبدیل شدن به شهر را دارد و اگر برنامه ای برای این مهم طراحی نشود ، سال های آینده با یک کانون ناکارآمد در شهرستان قرچک مواجه می شویم.
وی تصریح کرد : هر چند که نرخ بیکاری شهرستان قرچک نسبت به متوسط استان تهران و کشور کمتر است ولی این به معنای ثروت این منطقه نیست چرا که قرچک سال هاست تأمین کننده کارگر فعالیت های تولیدی دیگر مناطق است و خود از ثروت چندانی برخوردار نیست .
عدالتی تأکید کرد: هر قدر که در حوزه اقتصادی و کارآفرینی با موفقیت همراه شویم ، جامعه با مشکل کمتری مواجه می شود.
وی گفت : قرچک به لحاظ ساختار سرزمینی ، استقرار واحدهای تولیدی متعدد و خاک مناسب ، ظرفیت تبدیل شدن به بزرگترین شهرک صنایع ساختمانی و احداث شهرک سفال را دارد.
قرچک با 270 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در انتظار مرگ شوهر برای چند لقمه نان

داستان دردناک دخترانی که برای مستمری با پیرمرد‌ها ازدواج می‌کنند!

کاهش مراجعه مردم به پزشک به دلیل فقر مالی

مردم ديگر كمتر به پزشك و مراكز درماني مراجعه مي‌كنند. آنها براي اينكه بتوانند هزينه‌هاي خود را كاهش دهند، گاهي خود دست‌به‌كار مي‌شوند و بدون مراجعه به پزشك براي خود آزمايش تجويز یا با مراجعه به داروخانه‌ها تجديد نسخه مي‌كنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر