ایرانیان، دومین گردشگران استانبول

شناسه خبر: 196462 سرویس: جهان ، فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸, ۳۱ : ۲۳ : ۰۰
ایرانیان، دومین گردشگران استانبول
بر اساس آمار جدید وزارت گردشگری ترکیه، گردشگران ایرانی پس از گردشگران آلمانی بیشترین گردشگران خارجی شهر استانبول در سال جاری میلادی بوده‌اند.
۵۵آنلاین :

بر اساس آمار وزارت گردشگری ترکیه در 9 ماهه نخست سال 2019 (ژانویه تا پایان سپتامبر) گردشگران آلمانی با 858 هزار نفر بیشترین گردشگران خارجی استانبول بوده‌اند و پس از آنها گردشگران ایرانی با 687 هزار نفر در جایگاه دوم و عراقی‌ها با 545 هزار نفر در جایگاه سوم قرار گرفتند.

گردشگران روس با 512 هزار نفر چهارمین گردشگران خارجی استانبول در 9 ماهه سال 2019 هستند.

همچنین آمار وزارت گردشگری ترکیه نشان می‌دهد به دلیل رونق نسبی گردشگری در شهر استانبول، به طور متوسط 75 درصد از اتاق هتل‌های این شهر طی این مدت پُر بوده است.

در 9 ماهه نخست سال جاری میلادی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته آمار ورود گردشگران خارجی به استانبول 12 درصد افزایش داشته و این شهر در طی این مدت میزبان 11 میلیون و 342 هزار و 822 گردشگر خارجی بوده است.

همچنین در 9 ماهه نخست سال 2019 ورود گردشگران چینی به استانبول نیز افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته و بیش از 300 هزار گردشگر چینی در طی این مدت وارد استانبول شده‌اند که حاکی از افزایش 11 درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال است.

بر اساس آمار وزارت گردشگری ترکیه، در 9 ماهه نخست سال جاری میلادی در مجموع بیش از 41 میلیون گردشگر خارجی وارد ترکیه شده‌اند و این کشور بیش از 24 میلیارد دلار درآمد ارزی از گردشگران خارجی کسب کرده است.


منبع : روزنو
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تراژدی بیسوادی مدرن و فرهنگ عامه

سواد، شعور و آگاهی، الزاما از مسیر مدرسه و دانشگاه کسب نمی‌شود. کسب معرفت، خود نیاز به معرفت دارد. یعنی فرد باید به این درجه از آگاهی برسد که به سمت کسب معرفت حرکت کند. هیچ معرفتی، تصادفی خلق نمی شود و محصول ارث پدری نیست. معرفت به هیچ کس به ارث نرسیده است. همان طور که سواد، محصول خواست و طلب است و نه میراث گذشتگان. ملت با سواد، ملتی است که راهبری آن آسان است.

درس روزگار به سیاست‌گذار

تاوان پرهیز از اصلاحات تدریجی چیست؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر