نتیجه‌ای یافت نشد.

اگر میزبان خوبی نیستیم، حداقل منصف باشیم

شناسه خبر: 169369 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸, ۱۲ : ۱۹ : ۰۰
اگر میزبان خوبی نیستیم، حداقل منصف باشیم
بهنام اکبری -ایران برای عراقی ها کشور جذابی است، بیشتر آنها برای زیارت و درمان به ایران سفر می کنند. افت ارزش ریال در برابر دینار و دلار کمک زیادی کرد تا میزان سفر عراقی ها بیشتر از گذشته شود.
۵۵آنلاین :

اما برخی از ما دراین اوضاع اقتصادی که نیازمند ورود گردشگر و در نتیجه آن ورود ارز به کشور هستیم، میزبان های خوبی برای آنها نیستیم..

یکی از مسافرانی که اهل کردستان عراق است، گلایه هایی از برخوردهایی که با او در طول یک هفته اقامتش در تهران شده است، حرف می زند که در ادامه بخش هایی از آن را می خوانید؛

کوچه و خیابان های اطراف میدان ونک تهران را مطب و ساختمان های پزشکان قرق کرده است، مطب هایی که هر کدام در تابلوی سر در ورودیشان خود را به عنوان متخصص و فوق تخصص های فارغ التحصیل از دانشگاه های معتبر خارج از کشور یا عضو فلان اتحادیه و انجمن پزشکان اروپایی معرفی می کنند.

نکته جالب اما اینکه بیشتر بیماران عراقی از ناتوانی برخی از پزشکان به اصطلاح تحصیل کرده در خارج یا عضو انجمن جراحان اروپا و آمریکا در انگلیسی صحبت کردن گلایه دارند. آنها می گویند برای صحبت کردن با پزشکان مجبور هستند که به مترجم هم پولی را پرداخت کنند.

 برخی پزشکان به بیماران عراقی خدمات ویژه ای نمی دهند، تازه از آنها ویزیت را گران تر از بیماران ایرانی می گیرند. یکی از این بیماران تعریف می کرد از زمانی که اختلاف ارز بیشتر شد، پزشکان حق ویزیت را به دلار و دینار دریافت می کنند.

ماجرا فقط به مراجعه بیماران عراقی به مطب پزشکان خلاصه نمی شود، برخی از راننده تاکسی ها یکی دیگر از میزبان های بدی هستند که یقه گردشگران و بیماران خارجی را می گیرند و برایشان نسخه های مالی بیشتری می پیچند.

یکی از مترجمان برایم تعریف می کرد که راننده تاکسی کرایه بین میدان ولیعصر تا میدان ونک را 100 هزارتومان با آنها حساب کرده است. وقتی هم به راننده اعتراض کرده است، به او گفته« این پول ها برای خارجی ها چیزی نیست، سخت نگیر.»

ما ایرانی ها را با مهمان پذیریمان می شناسند، اگر نیستیم، حداقل میزبان های بدی نباشیم. اگر شرایط را برای خدمات بهتر به گردشگران فراهم نمی کنیم، حداقل انصاف داشته باشیم و خدماتمان را گران نفروشیم. کاری نکنیم که همین تعداد گردشگر هم بی خیال سفر به کشورمان شوند، خودمان را از درآمدی که عایدمان می شود، محروم نکنیم و مسافران را فراری ندهیم.


منبع : عصرایران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

استدلال‌هاي واهي براي توسعه‌نيافتگي

واکاوي سه دوره تاريخي که اجازه نداد کمر اقتصاد بشکند

اتحادیه: خرید طلای آب شده از سوی مردم غیر مجاز نیست

به واحدهای صنفی اعلام شده تا از خرید و فروش طلای آب شده و شمش طلا با افراد عادی که فعالیت صنفی در حوزه طلا ندارند پرهیز شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر