اولین هتل کارخانه کشور در یزد ایجاد می‎شود

شناسه خبر: 196416 سرویس: توسعه ، فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸, ۰۱ : ۱۹ : ۰۰
اولین هتل کارخانه کشور در یزد ایجاد می‎شود
یزدیک کارآفرین و فعال حوزه گردشگری کشور و استان یزد از احیای مجموعه تاریخی کارخانه سعادت نساجان به عنوان میراث صنعتی ارزشمند در بافت تاریخی یزد و با هدف توسعه زیرساخت‌های گردشگری با ساخت اولین هتل کارخانه کشور در یزد خبر داد.
۵۵آنلاین :

«اصغر نبیل» از متولیان احیای مجموعه تاریخی سعادت نساجان یزد  اظهار کرد: ساختمان تاریخی سعادت نساجان یزد در دهه ۲۰ خورشیدی در قلب بافت تاریخی یزد و در مجاورت کارگاه‌های کوچک پارچه‌بافی به همت جمعی از کارآفرینان یزدی با هدف فعالیت در صنعت نساجی ساخته شد و خط تولید آن در اواسط دهه ۳۰ راه‌اندازی شد.

وی افزود: این شرکت تا اوایل دهه ۸۰ خورشیدی در حال تولید بود ولی به دلیل فرسودگی ماشین‌آلات و شرایط پیش آمده برای صنعت نساجی کشور همچون سایر شرکت‌های نساجی، زیان آور شد، به گونه‌ای که تصمیم به تعطیلی ساختمان قدیمی شرکت و انتقال آن به مکانی دیگر با خط تولید و تجهییزات جدید گرفته شد و ساختمان قدیمی باقی ماند.

نبیل خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی جدید کشور و فرصت مناسب در حوزه گردشگری، با ورود یکی از بزرگترین هلدینگ‌های گردشگری کشور، تصمیم گرفته شد که مجموعه ساختمان تاریخی سعادت نساجان، احیا و با کاربری‌های مختلف به حیات خود ادامه دهد.

این فعال حوزه گردشگری تاکید کرد: این مجموعه با کاربری‌های مختلفی از جمله فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، اقامتی، خدماتی و تجاری طراحی شده است و هم اکنون در قالب یک برنامه زمان‌بندی شده در حال احیاست.

نبیل در پایان نیز اضافه کرد: از جمله بخش‌های این طرح می‎توان به هتل پنج ستاره، رستوران و تالارهای مختلف، مجتمع‌های مختلف تجاری، مجموعه فرهنگی و آموزشی در قالب مجموعه تاریخی سعادت نساجان در قلب بافت تاریخی یزد بصورت کاملا منحصر به فرد مرمت و تکمیل خواهد شد.


منبع : اسکان نیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

راز فساد پنهان

دولت به ملت يارانه داد يا ملت به دولت

وزیر با خودش چندچند است؟

کاش وزارت ورزش که ابهاماتش در ماجرای اخراج و انتصاب سرمربی تیم ملی ایران زیاد است، یک‌بار برای همیشه شفاف‌سازی کند که بالاخره کجای داستان است؛ ناظر بر انتخاب مربی یا حاکم؟ علیه فوتبال یا له؟ منتقد سرمربی یا همراه؟

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : پشت پرده هتاکی یک آخوندنما به ملت ایران

ویدئو : اعترافات زنی که لیدر ایجاد خشونت های بنزینی بود

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر