اوضاع نابسامان استارت‌آپ‌های حوزه واقعیت‌ افزوده

شناسه خبر: 190097 سرویس: توسعه ، فناوری ، گوناگون يكشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸, ۰۸ : ۱۱ : ۰۰
اوضاع نابسامان استارت‌آپ‌های حوزه واقعیت‌ افزوده
با وجود فراگیر شدن روز افزون فناوری واقعیت افزوده حال استارت‌آپ‌هایی که در این حوزه فعالیت دارند چندان خوب نیست و یک شرکت دیگر تولید هدست واقعیت افزوده به فعالیت خود خاتمه داد. این روزها فیلترهای واقعیت افزوده، در همه‌جا دیده می‌شوند. از کاربرد آن در اسنپ‌چت گرفته تا یوتیوب. اما برعکس، به‌نظر می‌رسد که استفاده از هدست‌های واقعیت افزوده کمی با چالش مواجه شده است. در این راستا شرکت «داکری» (daqri) استارت‌آپ آمریکایی که هدست‌های واقعیت افزوده تولید می‌کند، در حال تعطیلی است.
۵۵آنلاین :


 با وجود فراگیر شدن روز افزون فناوری واقعیت افزوده حال استارت‌آپ‌هایی که در این حوزه فعالیت دارند چندان خوب نیست و یک شرکت دیگر تولید هدست واقعیت افزوده به فعالیت خود خاتمه داد. این روزها فیلترهای واقعیت افزوده، در همه‌جا دیده شده است. در این راستا شرکت «داکری» (daqri) استارت‌آپ آمریکایی که هدست‌های واقعیت افزوده تولید می‌کند، در حال تعطیلی است.

استارت‌آپ «Daqri» دفتر مرکزی خود را بسته و کارمندان خود را اخراج کرده و قصد دارد دارایی‌های خود را بفروشد. وال‌استریت ژورنال گزارش داده که استارت‌آپ «Daqri» دویست و هفتاد و پنج میلیون دلار بودجه جمع آوری کرده است. اما بنا بر گزارش‌های ‌تک‌کرانچ، سرمایه‌گذاران این شرکت در تولید هدست‌های واقعیت افزوده دچار مشکلات فنی شده‌اند و به سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های واقعیت افزوده علاقه کمتری نشان داده‌اند. در اوایل سال جاری بود که استارت‌آپ هدست واقعیت افزوده «متا» هم که از سرمایه‌گذاران بودجه ۷۳ میلیون دلاری دریافت کرده بود، دارایی‌های خود را به یک خریدار ناشناس فروخت و به کار خود خاتمه بخشید. در آخرین اخبار منتشر شده از یک استارت‌آپ به نام «Osterhout Design Group» هم شنیده شده که حق ثبت اختراع‌های خود را فروخته است. با این اوصاف به‌نظر می‌رسد که شرایط استارت‌آپ‌هایی که در حوزه فناوری واقعیت افزوده فعالیت می‌کنند، چندان مساعد نیست.ه می‌شوند. از کاربرد آن در اسنپ‌چت گرفته تا یوتیوب. اما برعکس، به‌نظر می‌رسد که استفاده از هدست‌های واقعیت افزوده کمی با چالش مواج


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چگونه اینفلوئنسر شویم؟

واقعیت آنکه، ما نیاز داریم تا از برخی از سازوکارهای پشت پرده ستاره های اینستاگرامی آگاه شویم. این متن شاید در قسمت هایی تلخ و یا شاید هم سطحی به نظر آید ولی قصد آن صرفا ارتقاء آگاهی های عمومی درباره مسائل این روزهای ما در فضای مجازی است.

چرا رابطه آمریکا و ایران راه به جایی نمی برد؟

بعد از روی کار آمدن حسن روحانی در سال ۱۳۹۲ کمتر کسی فکر می کرد پرتلاطم ترین دوران روابط ایران و آمریکا در دوره ریاست جمهوری او اتفاق بیفتد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : «دیوار آدامس» سیاتل؛ از زباله‌دانی تا اثری هنری

ویدئو : امید داشتن عین قدرت است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر