اهدای جایزه ۶۰ هزار دلاری به نویسنده‌ای که برای کتابش خطر کرد

شناسه خبر: 183460 سرویس: کتاب و شهر کتاب ، گوناگون سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸, ۴۷ : ۲۱ : ۰۰
اهدای جایزه ۶۰ هزار دلاری به نویسنده‌ای که برای کتابش خطر کرد
ملیسا لوکاشنکو با کتاب «لب زیادی» برنده جایزه مایلز فرانکلین شد. مایلز فرانکلین معتبرترین جایزه استرالیا است و به آثاری تعلق می‌گیرد که جنبه‌های مختلف زندگی در این کشور را مورد توجه قرار می‌دهند.
۵۵آنلاین :
مراسم برنده جایزه مایلز فرانکلین شب گذشته در سیدنی برگزار شد و ملیسا لوکاشنکو با داستان «لب زیادی» موفق شد جایزه ۶۰ هزار دلاری را با خود به خانه ببرد. ملیسا لوکاشنکو، نویسنده استرالیایی از شنیدن خبر جایزه مایلز فرانکلین شگفت‌زده است. کتابی که نویسنده معتقد است نوشتنش آسان نبود و با به روی کاغذ آوردن داستان خطر کرده است.
 
نویسنده استرالیایی، که در میان نامزدهایی جایزه استلا هم حضور داشت، از دریافت جایزه مایلز فرانکلین خیلی خوشحال است و می‌گوید: «وقتی خبر را شنیدم اصلا حواسم نبود که در فهرست نهایی هم حضور داشتم؛ منظورم این است که خیلی شوکه شدم.»
 
ملیسا لوکاشنکو در سال ۲۰۱۴ هم با کتاب «مولیم‌بیمبای» در فهرست نهایی جایزه مایلز فرانکلین قرار گرفت اما امسال با داستان «لب زیادی» در فهرست نهایی جایزه استلا و مایلز فرانکلین قرار گرفت و در نهایت موفق به دریافت جایزه معتبر مایلز فرانکلین شد.
 
جایزه مایلز فرانکلین به نام مایلز فرانکلین، نویسنده استرالیایی کتاب «عملکرد درخشان من» نام‌گذاری شده است. این جایزه در سال ۱۹۵۴ و با هدف تقدیر از نویسندگانی که زندگی مردمان استرالیا را روایت می‌کند ایجاد شد. جایزه مایلز فرانکلین هر ساله برگزار می‌شود و برنده ۶۰ هزار پوند دریافت می‌کند.

منبع : خبرآنلاین
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تبانی 7 هزار میلیاردتومانی

با ایجاد 60 شرکت صوری توسط 2 ‌بانک خصوصی صورت گرفت

تولد روستاهای جدید، ویرانی قریه‌های قدیمی

روستاسازی در استان‌های مختلف ادامه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر