اندوه ایتالیا پس از درگذشت نویسنده معروف؛ «چائو مائسترو کامیلری!»

شناسه خبر: 181373 سرویس: جهان ، فرهنگ و هنر ، گوناگون چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸, ۴۱ : ۲۰ : ۰۰
اندوه ایتالیا پس از درگذشت نویسنده معروف؛ «چائو مائسترو کامیلری!»
آندره‌آ کامیلری، نویسنده و کارگردان ایتالیایی روز چهارشنبه در پی عوارض ناشی از یک حمله قلبی در سن ۹۳ سالگی در شهر رم درگذشت.
۵۵آنلاین :

کامیلری از ماه ژوئن به دلیل حمله قلبی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستانی در شهر رم بستری بود. حال عمومی این شخصیت فرهنگی و سرشناس ایتالیایی طی ساعات گذشته رو به وخامت نهاد و در نهایت روز چهارشنبه در همان بیمارستان از دنیا رفت.

 

این نویسنده تبحر خاصی در نگارش رمان های پلیسی و داستان های مهیج و ترسناک داشت به نحوی که از او به عنوان «پاپ» در این ژانر از ادبیات ایتالیا یاد می کنند. کامیلری همچنین خالق شخصیت کمیسر مونتالبانو است که از آن به عنوان یکی از شخصیت های مانگار رمان های پلیسی در اروپا نام می برند.

آندره‌آ کامیلری پیش از آنکه به عنوان یک رمان نویس به شهرت جهانی برسد در زمینه کاگردانی تاتر، تلویزیون و نگارش سناریو فعال بود و بارها آثاری را از ساموئل بکت و لوئیجی پیراندلو را به روی صحنه برد.

دریافت نشان شایستگی از جمهوری ایتالیا، بالاترین درجهٔ رتبه‌بندی مدال‌های این کشور از جمله افتخارات ملی آندره‌آ کامیلری محسوب می شود.

 

آندره‌آ کامیلری ششم سپتامبر ۱۹۲۵ در یکی از شهرهای ساحل جنوبی سیسیل به دنیا آمد و در شهر رم چشم از جهان فرو بست. لوئیجی دی مایو، معاون نخست وزیر ایتالیا با انتشار پیامی به این مناسبت نوشت: «برای سیسیل که پسرش را از داده این خبر بسیار غم انگیز است و نیز برای ایتالیا که شاهد از دست رفتن یک استاد بزرگ زندگی است.»

انتشار خبر درگذشت آندره‌آ کامیلری، این فعال سابق کمونیست موجی از تاثر و افسوس را در سراسر ایتالیا به راه انداخته است. هواداران این شخصیت برجسته فرهنگی با انتشار پیامی بر روی شبکه های اجتماعی نوشتند: چاو مائسترو! (خداحافظ استاد!)


منبع : یورونیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ببخشید که ما بنزین را گران کردیم!

به بهانه توییت حسام الدین آشنا

استيضاح ترامپ از كجا آب ميخورد؟

اقدامات ترامپ مانند خروج از برجام،اقدامات نظامى در افغانستان،روابط ضد و نقيض با عربستان و ...بدون پشتوانه سياسى و منطقى محكم اتفاق افتاد و جهان را شوكه كرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در بغداد

ویدئو؛ چکمه ناپلئون در حراجی پاریس ۱۱۷ هزار یورو فروخته شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر